OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

03.08.2012

Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3

W rozegranym w Sierakowie meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali występujący w Landesligen Sachsen NFV Gelb-Weiß Görlitz 09  3:0 (1:0).

W pierwszych minutach zaatakować próbowali piłkarze z Görlitz, którzy dobrze odpierali próby ataków średzian i przeprowadzali szybkie kontrataki. Niemcy nie byli jednak wstanie zagrozić bramce Sławomira Janickiego i tylko raz udało im się trafić w boczną siatkę. Poloniści pierwszy groźny atak przeprowadzili w 9. minucie. Piłkę w boku pola karnego otrzymał Dominik Mucha, minął rywala, a ten będąc bezradnym sfaulował naszego zawodnika. Sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr, a podyktowany rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Kononowicz wyprowadzając tym samym średzian na prowadzenie. Pięć minut później poloniści pogubili się przy rozgrywaniu rzutu wolnego co szybko wykorzystać chcieli gracze Gelb-Weiß przeprowadzając kontratak ale na szczęście strzał z pola karnego zablokował Dominik Mucha. W kolejnych minutach obie drużyny próbowały atakować, ale za każdym razem dobrze w defensywie spisywali się obrońcy. Dopiero w 28. minucie po dośrodkowaniu Macieja Kononowicza Dominik Mucha oddał kolejny strzał na bramkę rywali, ale był on niecelny. Rywale odpowiedzieli na to uderzenie pięć minut później niegroźnym, celnym strzałem z głowy, który bez trudu złapał Sławomir Janicki. Chwilę później uderzał Michał Wawszczak, ale także i on nie miał w tej części gry dobrze nastawionego celownika. W ostatniej akcji pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Piotr Loba, jednak i on nie zdołał podwyższyć prowadzenia.

Początek drugiej połowy mógł się rozpocząć wyśmienicie dla Polonii. Po długim zagraniu piłki za linię obrony przy przyjmowaniu futbolówki przewrócił się Paweł Łączny, który znalazł by się tylko przed bramkarzem. Dwie minuty później rywale mogli wyrównać. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na piąty metr od bramki Polonii, a tam zawodnik z Görlitz przeniósł ją nad poprzeczką. O tym że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się Niemcy po kolejnych dwóch minutach, gdy po podaniu Piotra Loba do Macieja Kononowicza ten drugi strzałem z powietrza w dalszy górny róg bramki z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W 68. minucie bliski szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego był Tomasz Bekas, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki. Cztery minuty później piłkarze Gelb-Weiß uderzali zza pola karnego zmuszając tym samym Rafała Korbika do interwencji. W 79. minucie Michał Wawszczak wychodził przed bramkarza, ale piłka zagra do niego była zbyt mocno i padła łupem bramkarza. Po czterech minutach nowy nabytek Polonii mógł już jednak się cieszyć z pierwszego trafienia, gdy po dośrodkowaniu Pawła Łączego głową pokonał bramkarza z Görlitz. W końcówce meczu rywale jeszcze próbowali zdobyć honorowego gola, ale na posterunku stał Rafał Korbik.

Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3 (0:1)

Kononowicz 9 karny, Kononowicz 52, Wawszczak 83

Janicki (46' Korbik), testowany 1, Ratajczak (46' Okninski), Siwek, P. Przybyłek (37' testowany 2), Pluciński (46' Ł. Przybyłek), Loba, Bekas, Mucha (46' Łączny), Kononowicz (59' Pawlak), Pawlak (29' Wawszczak)

Najnowsze aktualności

  • 15.11.2022

    Zakończenie rundy jesiennej

    W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatnie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Tym razem do naszego miasta przyjedzie Stolem Gniewino. Rywali czeka bardzo daleka podróż bo Środę Wielkopolską i Gniewino dzieli 360 kilometrów.

  • 14.11.2022

    Zwycięstwo w Gniezno Cup (2013)

    W piątek orlicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) rywalizowali w turnieju halowym Gniezno Cup dla rocznika 2012 o Puchar Burmistrza Gniezna - Pana Tomasza Budasza.

  • 14.11.2022

    Zwycięstwo z Centrą (2011)

    Bardzo udany weekend ma za sobą drużyna młodzików młodszych w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Kamila Kudły rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich cztery punkty, czyli więcej niż w dotychczasowych dwunastu spotkaniach! W czwartek Poloniści zremisowali z SMS AP Reissa Ślesin 1:1, natomiast w niedzielę wygrali 2:1 z trzecią drużyną ligi - Centrą 1946/Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski! Gola na wagę trzech punktów nasz zespół zdobył w ostatniej minucie gry! Niestety ostatecznie Polonia spadła jednak do 1. Ligi Okręgowej.

  • 14.11.2022

    Walczą o awanse (2010)

    Trzy spotkania w ubiegłym tygodniu rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespół, który walczy o awans do Ligi Wojewódzkiej, we wtorek pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Gole na wagę niezbędnych trzech punktów zdobył Łukasz Miszkiewicz.

    Drugi zespół walczący o awans do 1. Ligi Okręgowej najpierw zremisował z Avią Kamionki, a następnie pokonał rywala w walce o promocję do wyższej klasy - AP Oborniki - 3:0.

  • 14.11.2022

    Dwanaście goli z Trzynastką (2009)

    W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.

  • 14.11.2022

    Polonia zwycięzcą Ligi Wojewódzkiej! (2006)

    W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał 5:2 (2:0) KKS 1925 Kalisz i zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach grupy południowej! Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zgromadzili 31 punktów w czternastu meczach i o dwa punkty wyprzedzili Jarotę Jarocin!

  • 14.11.2022

    Akademia: Wyniki meczów (12-13 listopada)

    Bardzo udany weekend mają za sobą nasze drużyny młodziezowe, które jeszcze rywalizują w rozgrywkach ligowych!

    Juniorzy młodsi w decydującym o mistrzostwie meczu z KKS-em 1925 Kalisz nie zawiedli i wygrali 5:2. Oznacze to, iż wygrali swoją grupę Ligi Wojewódzkiej!

    Kolejnym zwycięstwem swój awans do Ligi Wojewódzkiej przypieczętowali trampkarze młodsi, którzy na własnym boisku nie dali szans Poznańskiej 13 Poznań, gromiąc ją aż 12:0!

    Zespół młodzików starszych rywalizujący w 2. Lidze Okręgowej rozegrał w weekend dwa spotkania, zdobywając w nich cztery punkty.

    Świetny weekend mają za sobą również młodzicy młodsi, którzy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Tym razem zremisowali z SMS APR Ślesin i pokonali Centrę 1946/Akademię Krecika Ostrów Wielkopolski!

  • 14.11.2022

    Przesądziła jedna bramka

    W ostatnim jesiennym meczu sezonu 2022/23 na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali uznaną w świecie piłkarskim markę jaką jest Górnik Konin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.