03.08.2012
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3W rozegranym w Sierakowie meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali występujący w Landesligen Sachsen NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 3:0 (1:0).
W pierwszych minutach zaatakować próbowali piłkarze z Görlitz, którzy dobrze odpierali próby ataków średzian i przeprowadzali szybkie kontrataki. Niemcy nie byli jednak wstanie zagrozić bramce Sławomira Janickiego i tylko raz udało im się trafić w boczną siatkę. Poloniści pierwszy groźny atak przeprowadzili w 9. minucie. Piłkę w boku pola karnego otrzymał Dominik Mucha, minął rywala, a ten będąc bezradnym sfaulował naszego zawodnika. Sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr, a podyktowany rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Kononowicz wyprowadzając tym samym średzian na prowadzenie. Pięć minut później poloniści pogubili się przy rozgrywaniu rzutu wolnego co szybko wykorzystać chcieli gracze Gelb-Weiß przeprowadzając kontratak ale na szczęście strzał z pola karnego zablokował Dominik Mucha. W kolejnych minutach obie drużyny próbowały atakować, ale za każdym razem dobrze w defensywie spisywali się obrońcy. Dopiero w 28. minucie po dośrodkowaniu Macieja Kononowicza Dominik Mucha oddał kolejny strzał na bramkę rywali, ale był on niecelny. Rywale odpowiedzieli na to uderzenie pięć minut później niegroźnym, celnym strzałem z głowy, który bez trudu złapał Sławomir Janicki. Chwilę później uderzał Michał Wawszczak, ale także i on nie miał w tej części gry dobrze nastawionego celownika. W ostatniej akcji pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Piotr Loba, jednak i on nie zdołał podwyższyć prowadzenia.
Początek drugiej połowy mógł się rozpocząć wyśmienicie dla Polonii. Po długim zagraniu piłki za linię obrony przy przyjmowaniu futbolówki przewrócił się Paweł Łączny, który znalazł by się tylko przed bramkarzem. Dwie minuty później rywale mogli wyrównać. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na piąty metr od bramki Polonii, a tam zawodnik z Görlitz przeniósł ją nad poprzeczką. O tym że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się Niemcy po kolejnych dwóch minutach, gdy po podaniu Piotra Loba do Macieja Kononowicza ten drugi strzałem z powietrza w dalszy górny róg bramki z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W 68. minucie bliski szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego był Tomasz Bekas, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki. Cztery minuty później piłkarze Gelb-Weiß uderzali zza pola karnego zmuszając tym samym Rafała Korbika do interwencji. W 79. minucie Michał Wawszczak wychodził przed bramkarza, ale piłka zagra do niego była zbyt mocno i padła łupem bramkarza. Po czterech minutach nowy nabytek Polonii mógł już jednak się cieszyć z pierwszego trafienia, gdy po dośrodkowaniu Pawła Łączego głową pokonał bramkarza z Görlitz. W końcówce meczu rywale jeszcze próbowali zdobyć honorowego gola, ale na posterunku stał Rafał Korbik.
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3 (0:1)
Kononowicz 9 karny, Kononowicz 52, Wawszczak 83
Janicki (46' Korbik), testowany 1, Ratajczak (46' Okninski), Siwek, P. Przybyłek (37' testowany 2), Pluciński (46' Ł. Przybyłek), Loba, Bekas, Mucha (46' Łączny), Kononowicz (59' Pawlak), Pawlak (29' Wawszczak)
Najnowsze aktualności
-
21.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (19-20 listopada)
Weekend, którym drużyny Polonii kończyły ligowe zmagania w rundzie jesiennej, był udany dla naszych reprezentantów!
W sobotę na Nowym Stadionie CSiR pierwszy mecz barażowy o awans do CLJ U-15 rozegrał rocznik 2008. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w zimowej aurze zremisowali 2:2 z Sucharami Suchy Las.
Awans do Ligi Wojewódzkiej wywalczyli młodzicy starsi, którzy musieli wygrać swoje ostatnie dwa spotkania, aby wyprzedzić w tabeli UKS Śrem. Ta sztuka udała się bez problemów, bo Polonia wygrała 6:0 z Liderem Swarzędz oraz 9:0 z Mieszkiem II Gniezno.
Swoje mecze wygrali także trampkarze starsi i młodzicy młodsi, którzy mierzyli się z Kotwicą Kórnik. Rocznik 2009 wygrał 4:1, natomiast rocznik 2011 wygrał 5:0.
-
19.11.2022
Udane zakończenie jesieni
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Rywalem podopiecznych Pawła Juszczyka i Marcina Duchały był Stolem Gniewino.
-
18.11.2022
Poznajmy się: Aleksander Kluczyński
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kluczyński który jest wychowankiem Polonii Środa i po kilku latach spędzonych poza naszym miastem w tym sezonie wrócił do Środy Wielkopolskiej żeby reprezentować barwy naszego klubu.
-
18.11.2022
Adam Kłopocki w Wielkim Teście TVP!
Zawodnik Polonii Środa Wielkopolska - Adam Kłopocki (rocznik 2010) - wziął udział w telewizyjnym Wielkim Teście o piłce nożnej w Telewizji Polskiej. Była to nagroda za zwycięstwo w wojewódzkim etapie testu Poznaj Polskę Na Sportowo. Adam wraz z innymi dziećmi świetnie się spisał pod wodzą kapitana, aktora Przemysława Cypryańskiego.
-
17.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (19-20 listopada)
Przed akademią ostatni ligowy weekend w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023! Nasze zespoły rozegrają swoje ostatnie mecze, w których stawką są nawet awanse do wyższej klasy.
W sobotę pierwszy mecz barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi. O godzinie 16:00 na Nowym Stadionie CSiR podejmą Suchary Suchy Las. Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 10:15 w Poznaniu. Stawką dwumeczu jest awans do barażu makroregionalnego, w którym czeka już SI Arka Gdynia.
O awans do Ligi Wojewódzkiej walczą młodzicy starsi, którzy w weekend zagrają dwa mecze - oba muszą wygrać. W piątek w Zalasewie zagrają z Liderem Swarzędz, a w sobotę podejmą Mieszko II Gniezno.
-
17.11.2022
Polonia na meczu Polska - Chile!
Wczoraj grupa 41 młodych piłkarzy z zespołów trampkarzy starszych i młodszych (2008 oraz 2009) naszej Akademii Piłkarskiej w ramach programu PZPN "Poznaj Polskę Na Sportowo" udała się do Warszawy na mecz towarzyski Polska - Chile, który był ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Katarze.
-
16.11.2022
Stadion Średzki Cup 2022 - edycja halowa
Młodzi piłkarze i piłkarki z naszego regionu już niebawem przyjadą do Środy Wielkopolskiej, by wziąć udział w sportowych zmaganiach. W dniach 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia rozegrana zostanie edycja halowa turnieju Stadion Średzki Cup. Organizatorem zawodów jest Polonia Środa Wielkopolska.
-
15.11.2022
Gry kontrolne z Orlikiem i Meblorzem (2014)
W sobotę podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali dwie gry kontrolne. Oba mecze odbyły się w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Pierwszym rywalem była drużyna Orlika Miłosław. W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z zespołem Meblorza Swarzędz.


























































