29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 w futsalu - I faza eliminacji
29 listopada 2025, godz. 10:00 - Zaniemyśl
Wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) III LO Futsal Leszno
Adam Mostowiak 3, 19, Maciej Jachnik 7, Filip Staszak 12, Kamil Jankowiak 14, Nikodem Walkowiak 18, Benjamin Wałuszko 20
Iskra Kochlice 1:4 (0:1) Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (5:0) Iskra Kochlice
Kamil Jankowiak 7, 9, Mateusz Fórmaniak 8, 8, 14, Antoni Łukaszewski 10, 12
III LO Futsal Leszno 1:5 (0:3) Polonia 1912 Leszno
Polonia 1912 Leszno 0:2 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Kacper Pustkowiak 2, Maciej Jachnik 20
Iskra Kochlice 2:4 (1:2) III LO Futsal Leszno
Tabela końcowa:
1. Polonia Środa Wielkopolska | 16:0 | 9 punktów - AWANS
2. Polonia 1912 Leszno | 9:4 | 6 punktów - AWANS
3. III LO Futsal Leszno | 5:14 | 3 punkty
4. Iskra Kochlice | 3:15 | 0 punktów
Kadra Polonii:
12. Bartlomiej Wiczyński (bramkarz)
13. Nikodem Walkowiak (bramkarz)
4. Maciej Jachnik
7. Kamil Jankowiak
8. Benjamin Wałuszko
9. Filip Staszak
17. Kacper Pustkowiak
18. Antoni Łukaszewski
20. Adam Mostowiak
99. Mateusz Fórmaniak
Trener: Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
06.09.2023
Transmisja ze Swarzędza
Oczywiście ze spotkania siódmej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Unii Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
05.09.2023
Przegrali z AKF Poznań (2010)
W 4. kolejce II ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia III Środa Wielkopolska prowadzona przez Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrała 0:5 z poznańską Akademią Kreatywnego Futbolu.
-
05.09.2023
Pogrom w Brzeźnie (2008/2009)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej juniorów młodszych B2 zespół Polonii składający się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku pokonał na wyjeździe 15:0 Maratończyka Brzeźno. Dwóch Polonistów zdobyło w tym meczu hat tricka - Franciszek Błaszyk oraz Bartosz Szczepaniak.
-
05.09.2023
Strzelecki pojedynek z Wartą Śrem (2013)
Intensywną niedzielę mieli orlicy starsi z rocznika 2013. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego z rana udali się na turniej ligowy do Psar Polskich, a wieczorem rozegrali emocjonujący mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych przeciwko rok starszym chłopakom z Warty Śrem. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:6.
-
05.09.2023
Małe derby Wielkopolski
W piątek na stadionie w Swarzędzu odbędzie się spotkanie trzeciej ligi grupy drugiej pomiędzy miejscową Unią a Polonią Środa Wielkopolska. Rywalizacja obu ekip ze względu na odległość dzielącą oba stadiony to takie małe derby Wielkopolski które elektryzują społeczność obu miejscowości.
-
05.09.2023
Trudna potyczka w Książu (2012)
W 3. kolejce zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego udał się do Książa Wielkopolskiego. Po ekscytującym pojedynku średzki zespół przywiózł do domu trzy punkty. Drużyny grały cios za cios, a decydujące trafienie Poloniści zdobyli minutę przed końcem spotkania - w 79. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Timur Tsarenko.
-
05.09.2023
Zwycięstwo i porażka młodzików młodszych (2012)
Dwa wyjazdowe spotkania w I lidze wojewódzkiej rozegrali młodzicy młodsi z rocznika 2012. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego najpierw pokonali 10:2 zespół UKS AP Reissa Jarocin, a hat trick skompletowali Witold Chojnacki oraz Piotr Nowaczyk. Następnie w poniedziałek przegrali z SMS AP Reissa Ślesin 0:3.
-
05.09.2023
Młodzicy ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików starszych (rocznik 2011). W niedzielę pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Polonii II, którzy pewnie wygrali ze Zjednoczonymi Września 13:3. Fenomenalną skutecznością popisali się Marcel Łuczak - pięć bramek oraz Adam Peiner - cztery bramki. Następnie swój mecz w I lidze okręgowej rozgrywała pierwsze drużyna. Po ciekawym meczu mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrała 3:7 z Poznańską Trzynastką. We wtorek kolejny mecz rozegrał zespół rywalizujący w II lidze okręgowej. W domowym meczu nasza drużyna pokonała 5:2 Kotwicę Kórnik.



























































