OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.05.2022

Finał jest nasz

W meczu półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Skarszewie z rewelacją tegorocznego pucharu – Victorią. Stawką tego spotkania był awans do finału.

Od samego początku oba zespoły rzuciły się do ataków. Poloniści już w 30 sekundzie mogli objąć prowadzenie. W pole karne rywali wpadł Oskar Kozłowski ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Chwilę później zakotłowało się pod średzką bramką ale na wysokości zadania stanął Przemysław Frąckowiak który obronił uderzenie Patryka Palata. Z biegiem czasu Polonia Środa zyskiwała przewagę. Victoria coraz bardziej skupiała się na obronie własnej bramki i wyprowadzania groźnych kontrataków. W samej końcówce pierwszej części spotkania poloniści powinni wreszcie objąć prowadzenie ale uderzenie Jędrzeja Drame po dalekim wykopie Przemysława Frąckowiaka odbiło się od słupka bramki gospodarzy i padło ostatecznie łupem bramkarza. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania i do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

 Po zmianie stron Polonia Środa ruszyła do jeszcze odważniejszych ataków na bramkę rywala. Poloniści starali się za wszelką cenę zdobyć gola i uniknąć ewentualnych rzutów karnych. W 61 minucie Jakub Giełda dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Jędrzeja Drame a ten mimo asysty rywala strzałem głową otworzył wynik tego spotkania. Teraz to gospodarze musieli zagrać odważniej i zaatakować bramkę Przemysława Frąckowiaka.  Cztery minuty później mogło i powinno być 2:0. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego Damiana Buczmy na bramkę rywali uderzał Kacper Nowak ale piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Filipa Szwedziaka. W 76 minucie swoją okazję bramkową miał Krystian Pawlak ale jego uderzenie z około 11 metrów już z linii bramkowej wybili obrońcy Vicotrii Skarszew.  Już w doliczonym czasie gry bliski podwyższenia prowadzenia Polonii Środa był Adam Borucki ale przegrał on pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Victorii. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i to piłkarze Polonii Środa mogli się cieszyć z awansu do SIÓDMEGO z rzędu finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Andrzejewski, Skrobosiński, Henriquez, Buczma (75` Milachowski), Kozłowski (75` Mandrysz), Zgarda, Borucki, Giełda (62` Pawlak), Bartkowiak (62` Nowak), Drame (80` Wujec).

Victoria Skarszew wystąpiła w składzie: Szwedziak – Zmyślony, Shklenskyi (85` Dudek), Jóźwiak J., Jóźwiak P. (55` Baraniak), Fret (60` Stefaniak), Kawecki, Pawelec, Kaźmierczak, Palat, Grala.

Żółte kartki: Pawlelec, Palat, Kaźmierczak - Pawlak

Bramki: Drame (61`)

Najnowsze aktualności

  • 26.09.2023

    Sparing orlików w Krzywiniu (2014)

    W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Krzywinia na mecz kontrolny z miejscowym Promieniem.

  • 26.09.2023

    Zagrali z Błękitnymi (2013)

    W sobotę druga grupa orlików starszych (2013) rozegrała mecz kontrolny z Błękitnymi Owińska. Spotkanie odbyło się na boisku CTP 2.

  • 26.09.2023

    Przełamać złą passę

    W sobotę 30 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Polonię Środa w tym meczu po raz pierwszy w roli szkoleniowca poprowadzi trener Paweł Kutynia. Średzcy kibice na pewno mają nadzieję że zadziała efekt nowej miotły i poloniści wrócą na zwycięską ścieżkę. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.

  • 26.09.2023

    Oczko młodzików (2012)

    Aż dwadzieścia jeden bramek zdobyli w Kórniku młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Łupem w postaci bramek podzielili się Gabriel Banaszak - 8, Mikołaj Biskup - 4, Leon Jankowiak - 3, Franciszek Batycki - 3, Nikodem Mazurczak - 2 oraz Adam Płóciennik.

  • 26.09.2023

    Hokejowy rezultat z Koziołkiem (2010)

    Hokejowym rezultatem zakończył się mecz drugiej grupy Polonii 2010 z Koziołkiem Poznań. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrali 6:8 (2:4).

  • 26.09.2023

    Zwycięstwo juniorek z Medykiem! (Dziewczyny)

    Dwa mecze rozegrał w weekend zespół dziewcząt Polonii. W sobotę rozegrały mecz II ligi okręgowej trampkarzy starszych, który przegrały 2:4 (2:3) z Zawiszą Dolsk. W niedzielę natomiast zmierzyły się z Medykiem Konin w ramach ligi juniorek i wygrały to spotkanie 6:2!

  • 26.09.2023

    Rezerwy powalczą o ćwierćfinał

    Już w środę 27 września o godzinie 17:00 na Stadionie Średzkim drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegra spotkanie okręgowego Pucharu Polski. Rywalem młodych polonistów będzie występująca także w V lidze Warta Śrem a stawką tego pojedynku będzie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

  • 25.09.2023

    Kolejne zwycięstwo w lidze młodzików (2013)

    Doskonale radzi sobie zespół orlików starszych (rocznik 2013) w rozgrywkach I ligi okręgowej młodzików młodszych, w których nasz zespół rywalizuje ze starszymi zawodnikami. Poloniści odnieśli w weekend kolejne zwycięstwo, tym razem odwracając niekorzystny wynik do przerwy. W drugiej połowie Polonia odrobiła dwubramkową stratę i ostatecznie wygrała 3:2!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.