OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.04.2014

Dwucyfrowe zwycięstwo rezerw

W Wielką Sobotę Poloniści udali się do Działynia, gdzie dwucyfrowym zwycięstwem zakończył się sobotni mecz poznańskiej klasy A. Rezerwy średzkiej Polonii nie pozostawiły złudzeń kto był lepszy i rozgromiły zespół Orkana Działyń aż 10 : 0.


Już w 10 min. spotkania młodzi zawodnicy Polonii objęli prowadzenie po bramce Krystiana Olczyka a asystował mu Tomasz Kaźmierski . Kolejne dwie bramki również zdobył Krystian Olczyk który z zimną krwią wykorzystał swoje okazje strzeleckie.Tym samym nasz zawodnik skompletował klasycznego hattricka. Następną bramkę zdobył Grzegorz Filipiak który zdecydował się na strzał z dystansu a  piłka powędrowała w samo okienko bramki gospodarzy . W końcówce pierwszej połowy bramkę dołożył jeszcze Maciej Polody po asyście Marcina Malusiaka  Do przerwy więc Polonia prowadziła 5:0.

.Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ,lecz na kolejną bramkę nasi zawodnicy musieli czekać do 66 min. wtedy z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Grzegorz Filipiak i podwyższył wynik spotkania na 6:0. 2 minuty później Tomek Pawlicki strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Polonii .Polonia grała bardzo dobre zawody co zaowocowało kolejnymi bramkami najpierw z dystansu bramkarza Orkana pokonał Mateusz Stanisławski , potem Krystian Olczyk dołożył swoją 4 bramkę w spotkaniu. W końcówce spotkania wynik ustalił Przemysław Frąckowiak po asyście Grzegorza Filipiaka.


Kolejne spotkanie nasi zawodnicy zagrają w najbliższą niedzielę tj.2014-04-27 o godz.16 z Przemysławem Poznań .Spotkanie odbędzie się w na naszym stadionie.
 

Polonia II Środa wielkopolska  wystąpiła w składzie :
Bartosz Kurasiak -Jakub Kurasiński,Arkadiusz Pawlak,Tomasz Kaźmierski (65-Kacper Wartecki),Przemysław Frąckowiak-Grzegorz Filipiak(C),Marcin Malusiak (55-Mateusz Stanisławski),Piotr Leporowski ,Adrian Olczyk,Krystian Olczyk-Maciej Polody (55-Tomasz Pawlicki)
Na ławce rezerwowych pozostał :
Przemysław Pietrzak

Najnowsze aktualności

  • 28.02.2022

    Polonia Cup 2022 (2013)

    W sobotę, 26 lutego zespoły Polonii Środa z rocznika 2013 były gospodarzem turnieju Polonia Cup 2022. Zmagania podzielone były na dwie sesje - poranną i popołudniową i rozgrywały się na hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3.

  • 28.02.2022

    Polonia kontra Polonia

    W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie odbyły się derby pomiędzy pierwszym a drugim zespołem Polonii Środa.

  • 26.02.2022

    Pięć bramek w Koninie

    W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku z naturalną nawierzchnią w Koninie z miejscowym Górnikiem.

  • 22.02.2022

    Remis z Jarotą Jarocin (2006)

    W niedzielę 20 lutego zawodnicy Polonii z rocznika 2006 zagrali swój kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z zespołem Jaroty, który na co dzień również występuję w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, ale w drugiej grupie. Spotkanie to  miało być odpowiedzią na pytanie w którym miejscu znajduje się zespół pod kątem przygotowań do rundy wiosennej, podsumowaniem kolejnego mikrocyklu oraz obrazu na co trzeba jeszcze więcej zwrócić uwagę. Sam mecz był dobrym widowiskiem, który obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Gospodarze po pierwszej części spotkania prowadzili 1-0 natomiast poloniści po bramce w drugiej połowie za sprawą Kacpra Manickiego doprowadzili do wyrównania. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska co też przekładało się na mniejszą ilość pojedynków jeden na jeden. Tempo tego meczu było raczej spokojne, zawodnicy grali zachowawczo mając na uwadze, że jest to tylko mecz sparingowy i bardziej wszyscy skupili się na tym, aby wybiegać swoje pod katem wytrzymałości i zakończyć zawody bez żadnego urazu co się udało zrealizować. Kolejny mecz kontrolny poloniści zagrają już za tydzień w niedzielę 27 lutego. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Szkoła Futbolu Luboń.

  • 21.02.2022

    Pracowite tygodnie trampkarzy (2008)

    Pora podsumować krótko ostatni 2 tygodniowy okres treningowy, który przepracowali Trampkarze Młodsi z gr. 2 grający na co dzień w 1 Lidze okręgowej WPZN Poznań.

  • 21.02.2022

    Gry kontrolne żaków (2014)

    W sobotę (19.02.2022r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 rozegrał mecz sparingowy przeciwko zawodnikom Przemysława Poznań. Mecz odbył się na hali Szkoły Podstawowej numer 2, a chłopcy rywalizowali systemem 5x5.

  • 21.02.2022

    Pięć bramek Phytopharmu (2005)

    19 lutego o godzinie 15:00 w Topoli podejmowaliśmy seniorski zespół GTS Phytopharm Klęka.

  • 21.02.2022

    Ciekawy sparing z Gedanią (2005)

    W czwartek 17 lutego popołudniu zespół Polonii Środa z rocznika 2005 udał się do Jarocina, gdzie zagrał sparing z zespołem Gedania Gdańsk z ligi wojewódzkiej z Pomorza. Rywal który na co dzień trenuje w SMS Gdańsk.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.