20.10.2025
Dwa cenne zwycięstwa młodzików (2014)
Weekend był bardzo udany na Polonii 2014, która odniosła dwa cenne zwycięstwa w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej D2. W sobotę Poloniści pokonali 2:0 (1:0) UKS APR Lampart Poznań po golach Karola Krawczewskiego i Bruno Gruszczyńskiego, natomiast w poniedziałek wygrali 7:1 (1:1) z Polonią Golona. Nasz zespół zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Druga drużyna przegrała 4:8 (1:4) z liderem rozgrywek 2. ligi okręgowej - Huraganem Pobiedziska.
Polonia 2014: 1. liga wojewódzka D2
18 października 2025, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (1:0) UKS APR Lampart Jarocin
Karol Krawczewski 3, Bruno Gruszczyński 78
Polonia: 1. Piotr Zys - 3. Wojciech Włodarczyk, 9. Mikołaj Mielcarek, 11. Witold Artomski, 15. Aleksander Szymoniak, 20. Michał Zdziennicki, 22. Filip Pietrzak, 25. Karol Krawczewski, 77. Bruno Gruszczyński. Grali także: 5. Franciszek Czaja, 14. Adam Małolepszy, 35. Adam Pajchrowski. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Polonia 2014: 1. liga wojewódzka D2
20 października 2025, godz. 18:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia Środa Wielkopolska 7:1 (1:1) Polonia Golina
Aleksander Szymoniak 5, Mikołaj Mielcarek 44, 63, Karol Krawczewski 57, Adam Małolepszy 64, Wojciech Włodarczyk 67, Bruno Gruszczyński 70 - Filip Kałużny 19
Polonia: 1. Piotr Zys - 3. Wojciech Włodarczyk, 9. Mikołaj Mielcarek, 11. Witold Artomski, 15. Aleksander Szymoniak, 20. Michał Zdziennicki, 22. Filip Pietrzak, 25. Karol Krawczewski, 77. Bruno Gruszczyński. Grali także: 5. Franciszek Czaja, 7. Jan Lewandowski, 14. Adam Małolepszy, 15. Aleksander Szymoniak, 17. Szymon Różewicz, 35. Adam Pajchrowski. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Polonia 2014 II: 2. liga okręgowa D2, gr. 1
18 października 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia II Środa Wielkopolska 4:8 (1:4) Huragan Pobiedziska
Igor Jaśkowiak 19, 51, 63, Adrian Lis 48 - Jan Radwan 3, 41, 50, 52, Wiktor Makowski 13, Kamil Jakubiak 23, 40, Antoni Makowski 58
Polonia: 8. Vincenty Wysakowski - 6. Ignacy Gręźlikowski, 7. Jan Lewandowski, 9. Igor Jaśkowiak, 17. Szymon Różewicz, 21. Leon Błaszczyk, 28. Antoni Wicher, 29. Leon Mroczkowski, 99. Stanisław Szyszka. Grali także: 1. Dawid Celka - 13. Filip Domański, 18. Dawid Trzciński, 30. Adrian Lis. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Najnowsze aktualności
-
16.12.2022
Kalendarze 2023
Na 2023 rok nasz Klub wydał dwa rodzaje kalendarzy. Pierwszy z nich to dobrze znany kalendarz listowowany zawierający wszystkie zdjęcia grupowe zespołów Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Drugi z kolei to kalendarz spiralowany. I o tym kalendarzu chcemy Wam trochę opowiedzieć.
-
14.12.2022
Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2022
Młodzicy starsi Polonii, rocznik 2010, pełną emocji rundę jesienną zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi okręgowej, które oznacza awans zespołu do ligi wojewódzkiej! Do końca o awans walczyła także druga drużyna, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w II lidze okręgowej.
-
14.12.2022
Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2022
Trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009), których od lipca prowadzi duet trenerów Miłosz Twardowski i Marcin Parus, jesienią wywalczyli dwa awanse! Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał I ligę okręgową i wiosną zagra w lidze wojewódzkiej, natomiast druga drużyna awansowała do II ligi okręgowej.
Poloniści w I lidze okręgowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie osiem bramek. Najlepszym strzelcem był Kamil Jankowiak, zdobywca dwunastu bramek, natomiast najczęściej asystował Eryk Popis.
Zespół rywalizujący w III lidze okręgowej zajął pierwsze miejsce w grupie pomimo dwóch porażek, a zespół w dziesięciu meczach strzelił aż 89 bramek. Najwięcej zdobył Jakub Janiszewski (21), a drugim strzelcem był podstawowy bramkarz pierwszej drużyny - Bartłomiej Wiczyński (12). Zdecydowanie najlepszym asystentem był Stanisław Solarski, który zaliczył aż 16 asyst.
-
13.12.2022
Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2022
Historycznym osiągnięciem zakończyła się runda jesienna dla trampkarzy starszych (rocznik 2008), którzy po świetnym sezonie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, ani razu nie przegrywając w oficjalnych rozgrywakch! W I Lidze Wojewódzkich odnieśli dwanaście zwycięstw i dwukrotnie remisowali, a następnie wygrali trzy z czterech meczów barażowych, w jednym remisując.
Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego dokonali rzeczy wielkiej i wiosną będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach szczebla centralnego, a jej rywalami będą drużyny z Poznania (Lech, Warta), Szczecina (Pogoń, FASE), Gdańska (Lechia, Orlen) i Koszalina (Gwardia).
-
13.12.2022
Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022
Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!
Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.
W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.
-
13.12.2022
Towarzyskie granie w Śremie (2015)
W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2015) brał udział w grach kontrolnych z Wartą Śrem. Mecze odbywały się na zadaszonym orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.
-
12.12.2022
Akademia: Liczbowe podsumowanie jesieni
Rozpoczął się ostatni tydzień treningów naszej akademii przed przerwą świąteczną. Jest to idealny czas, aby podsumować mijającą już rundę jesienną. Rozpoczniemy od liczbowego podsumowania piłkarskiej jesieni, a w kolejnych dniach prezentować będziemy opisowe podsumowania poszczególnych roczników.
-
12.12.2022
Turniej Rehau Football w Śremie (2013)
Druga grupa orlików młodszych zagrała w sobotę w turnieju Rehau Football na zadaszonym orliku w Śremie. W zawodach Poloniści współzawodniczyli z zespołami Lecha Poznań 2014, Warty Śrem (dwa zespoły), Kani Gostyń, Kotwicy Kórnik oraz Dąbroczanki Pępowo.
























































