OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

24.07.2021

Dobre spotkanie z Lechem

W drugim sobotnim spotkaniu piłkarze Polonii Środa mierzyli się we Wronkach z występującym w II lidze drugim zespołem Lecha Poznań. Do tego spotkania nasz zespół przystąpił w możliwie najsilniejszym składzie choć zabrakło z różnych powodów Luisa Henriqueza, Piotra Skrobosińskiego, Krystiana Pawlaka czy Huberta Antkowiaka.

Od samego początku przewagę na boisku posiadali piłkarze Polonii Środa. To nasz zespół częściej był przy piłce i starał się zagrażać bramce lechitów. Swoje sytuacje strzeleckie mieli Damian Buczma, Jędrzej Kujawa czy Kacper Nowak ale za każdym razem piłka mijała bramkę rywala w bezpiecznej odległości. Niestety w 20 minucie pierwsza wrzutka w nasze pola karne kończy się celnym strzałem Tymoteusza Klupsia i Lech objął prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkania poloniści próbowali doprowadzić do wyrównania. Swoje szanse mieli Jędrzej Drame, Adam Borucki czy Damian Buczma ale za każdym razem trochę brakowało żeby piłka wpadła do bramki rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się skromny prowadzeniem rywali.

Po zmianie stron Lech szybko podwyższył swoje prowadzenie. Z pozoru niegroźne uderzenie sprzed pola karnego zawodnika Lecha Poznań Igora Ławrynowicza niefortunnie przepuszcza Mateusz Janczar i piłka wpada do naszej bramki. Odpowiedź Polonii Środa była niemal natychmiastowa. W 50 minucie w pole karne piłkę dograł Paweł Mandrysz a akcję celnym strzałem wykończył Przemysław Brychlik. W kolejnych akcjach Polonia próbowała doprowadzić do wyrównania. Swoje sytuacje mieli Przemek Brychlik i Paweł Mandrysz ale pewnie interweniował bramkarz rywali. W 70 minucie lechici wyprowadzili szybki kontratak po którym zdobyli bramkę na 3:1. Strzelcem bramki okazał się Damian Kołtański który pewnie wykończył doskonałe podanie od kolegi z zespołu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia Środa przegrała z Lechem II 1:3 (0:2).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (83` Biliński) – Zawodnik testowany, Kozłowski (85` Motyl), Wujec, Nowak (67` Buczma), Buczma (46` Mandrysz), Borucki, Zgarda, Kujawa (46` Bartkowiak), Drame (67` Pinczak), Brychlik.

Bramki: Klupś (20`), Ławrynowicz (48`), Kołtański (70`) – Brychlik (50`)

Najnowsze aktualności

 • 15.09.2021

  Pojedynek z beniaminkiem

  W sobotę piłkarze Polonii Środa udadzą się do Stargardu aby rozegrać spotkanie ligowe z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym – zespołem Kluczevi Stargard. Szczególny to będzie mecz dla szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego dla którego będzie to powrót na stare śmieci bo to w Stargardzie osiągał swoje największe sukcesy piłkarskie a dodatkowo będzie miał się okazje spotkać ze swoim starym dobrym znajomym – bramkarzem Kluczevi Markiem Ufnalem który w tych sukcesach miał duży udział.

 • 14.09.2021

  Sześć bramek w starciu ze Słupcą (2007)

  Zespół rocznika 2007 w niedzielę 12 września podejmował drużynę SKP Słupca . Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było w pełni kontrolowane przez gospodarzy, którzy zepchnęli słupczan do niskiej obrony nie pozwalając im na wyjście z własnej połowy boiska .

 • 14.09.2021

  UKS Śrem pokonany (2005)

  W niedzielę o godzinie 14:00 w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej mierzyliśmy się z drużyną ze Śremu.

 • 14.09.2021

  Podział punktów z Kanią Gostyń (2006)

  W sobotę 11 września zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem polonistów była Kania Gostyń – zespół bardzo dobrze znany, gdyż nasi zawodnicy rywalizują już kolejny rok z rówieśnikami z Gostynia na tym samym poziomie rozgrywkowym.

 • 13.09.2021

  Pięć bramek z Ostrzeszowem (2004)

  W sobotę w południe zespół Polonii Środa z rocznika 2004 mierzył się z drużyną AP Ostrzeszów.

 • 13.09.2021

  Turniej WZPN w Jarocinie (2014)

  W niedzielę (12.09.2021r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 uczestniczył w II Turnieju Żaków Młodszych organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Zmagania odbyły się w Jarocinie, wzięło w nich udział łącznie 8 zespołów: 2x Warta Śrem, 2x Jarota Jarocin, 2x Akademia Piłkarska Reissa Jarocin oraz 2x Polonia Środa. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywały się na 2 boiskach i trwały 1x15 minut w systemie każdy z każdym w obrębie swojej grupy.

 • 13.09.2021

  Pracowity tydzień orlików (2012)

  Miniony tydzień piłkarze z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana rozegrali kilka gier podsumowujący bieżący mikrocykl treningowy.

 • 13.09.2021

  Gra wewnętrzna skrzatów (2015)

  W sobotni piękny poranek odbyła się gra wewnętrzna Skrzata Starszego zespołu Polonii Środa Wlkp. Mecze odbyły się na boisku głównym przy ul. Sportowej. Pięknie przygotowane boisko, świeżo skoszona murawa pozwoliła na świetną zabawę i rywalizację zawodników.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.