05.12.2019
Dobra jesień juniorów (2004)Drużyna składająca się z zawodników urodzonych w 2004, od nowego sezonu występowała już jako junior, a dokładnie w kategorii junior młodszy B2, a trenerem drugi sezon jest Mariusz Kułak.
Treningi rozpoczęły się bardzo szybko bo już 8 lipca, a więc przerwa pomiędzy sezonami była krótka, jednak spowodowana tym iż Ci zawodnicy wywalczyli udział w ogólnopolskim finale turnieju Piłkarska Kadra Czeka, który rozgrywany był w Zamościu w terminie 14-17 lipca. Drużyna ostatecznie w tym turnieju zajęła 3 miejsce, co oznacza że jest trzecią drużyną w Polsce. Po powrocie z Zamościa, zawodnicy trenowali dwa tygodnie na obiektach w Środzie Wlkp. po czym wyjechali na tygodniowy obóz do Darłówka. W obozie uczestniczyło 16 zawodników, biorąc udział w 12 jednostkach treningowych oraz korzystając z uroków nadmorskiej miejscowości.
Po obozie odbyły się jeszcze 4 jednostki treningowe i zespół przystąpił do rozgrywek prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w I lidze wojewódzkiej. Sezon rozpoczął się bardzo dobrze od zwycięstwa 3:0 nad imienniczką z Poznania. W kolejnych meczach bywało różnie, a liga okazała się bardzo wyrównana. W lidze oprócz Polonii Środa Wlkp. i Polonii Poznań brały udział także dwie drużyny AP Reissa Poznań, Koziołek Poznań, Unia Swarzędz oraz Kotwica Kórnik. Na 12 meczów, Polonia cztery razy schodziła z boiska jako zwycięzca, jeden raz podzieliła się punktami a aż 7 razy uznawała wyższość rywali. Warto zaznaczyć, że mimo porażek to w większości meczów, poloniści byli drużyną lepszą, ale momentami brakowało skuteczności oraz koncentracji w defensywie.
Pomimo iż drużyna ma lidera pod względem strzelonych bramek którym jest Wojtek Pinczak, zdobywając aż 15 bramek, to oprócz niego na listę strzelców wpisywali się, Kamil Baranowski 6x, Sebastian Wajszczuk 5x, Kamil Kaźmierczak 3x, Wojciech Stępień 2x oraz po jednym trafieniu zaliczyli – Kacper Sołtysiak, Nikodem Dymski, Adam Krotofil, Jakub Szymczak, Szymon Rożek oraz Hubert Kaźmierczak. Łącznie poloniści pokonywali bramkarzy rywali 37 razy natomiast średzcy bramkarze piłkę z bramki wyciągali 34 razy.
Kilka zmian kadrowych w tym zespole nastąpiło w przerwie pomiędzy sezonami. Drużynę opuścił Robert Rubach który wzmocnił Miedz Legnica, a do Polonii dołączyli: Szymon Rożek z AP Reiss Poznań, Albert Czajka z Biały Orzeł Koźmin oraz Mateusz Perliński z Orlika Miłosław. W listopadzie do drużyny dołączył Paskal Paczyński w SMS Inowrocław, a kilka dni temu chęć gry w średzkiej ekipie wykazał Krystian Michalak, który jest wychowankiem Warty Poznań. Dwóch ostatnich do Polonii transferowanych zostanie na początku przyszłego roku, a więc na boiskach będzie można ich zobaczyć na wiosnę.
W okresie od 8 lipca do 29 listopada zawodnicy łącznie odbyli 69 jednostek treningowych wliczając w to 12 treningów podczas obozu w Darłówku, zajęcia regeneracyjne w średzkim basenie oraz cotygodniowe zajęcia siłowe w Centrum Aktywności.
Drużyna obecnie liczy, aż 25 zawodników, dzięki temu iż 7 z nich na co dzień mieszka w bursie i uczęszcza do średzkich szkół.
Plan na najbliższe dni i miesiące do 19 grudnia, następnie wznowienie treningów od 7 stycznia, a w pierwszym tygodniu ferii, drużyna licząca minimum 15 zawodników, wyjedzie na obóz zimowy do Niechorza. Po obozie, piłkarzy czekają mecze kontrolne, a pod koniec marca ruszy runda wiosenna w której poloniści będą walczyć o same zwycięstwa.
Drużynę w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 reprezentowali: Dawid Baranowski, Kamil Baranowski, Kacper Bartłomiejczak, Dawid Boniecki, Jakub Bzowy, Albert Czajka, Nikodem Dymski, Mikołaj Kania, Hubert Kaźmierczak, Kamil Kaźmierczak, Adam Krotofil, Jędrzej Lammel, Wiktor Ligocki, Filip Łuczak, Maciej Mikołajczak, Mateusz Perliński, Wojciech Pinczak, Szymon Rożek, Kacper Sołtysiak, Wojciech Stępień, Jakub Szymczak, Sebastian Wajszczuk, Paweł Wyparło oraz nowi zawodnicy Krystian Michalak oraz Paskal Paczyński
Najnowsze aktualności
-
24.04.2015
Zapowiedź 24 kolejki III ligi
Przed nami 24 kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Po raz kolejny piłkarze występujący w naszej grupie powalczą o ligowe punkty.
-
24.04.2015
Trener Haremski na stażu w Lechu
Trener rocznika 2005 Polonii Środa Fryderyk Haremski przebywał na stażu trenerskim w Lechu Poznań. Staż odbywał się w ramach kończonego przez trenera kursu UEFA A.
-
24.04.2015
Grają poloniści
Przed zespołami Polonii Środa kolejny intensywny weekend podczas którego będą walczyć o ligowe punkty. O wszystkich wynikach naszych zespołów poinformujemy na naszej stronie a także na naszym profilu facebookowym.
-
23.04.2015
Bartłomiej Pangowski poprowadzi mecz z Wartą
Bartłomiej Pangowski z Bydgoszczy poprowadzi sobotnie spotkanie średzkiej Polonii w Poznaniu z tamtejszą Wartą. Na liniach asystować mu będą Dariusz Orzechowski i Rafał Kosek. Cała trójka reprezentuje kolegium sędziów w Bydgoszczy.
-
23.04.2015
Minimalnie ulegli Warcie (2000/01)
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach trampkarze starsi udali się do Poznania , aby tam z miejscową Wartą rozegrać spotkanie kontrolne.
-
23.04.2015
Ciężka przeprawa żaków w grupie mistrzowskiej (2007)
W sobotę 18.04 nasi piłkarze udali się do Skórzewa, gdzie po raz pierwszy w grupie mistrzowskiej F2 Żak „Mistrz” zmierzyli ze swoimi rówieśnikami – Lechem I Poznań, Akademią Reissa I Poznań i Canarinhos Skórzewo. Żaki Polonii wystąpiły w turnieju bez swojego nominalnego obrońcy Jakuba Wujka i jego brak odczuliśmy szczególnie podczas pierwszego meczu turnieju.
-
22.04.2015
Pojedynek braci - starcie czwarte
W sobotę 25 kwietnia dojdzie do czwartego w tym sezonie starcie zespołów prowadzonych przez braci Bekasów. Tym razem poloniści prowadzeni przez Mariusza Bekasa zagrają w Poznaniu przy Drodze Dębińskiej z Wartą której trenerem jest Tomasz Bekas. Do tej pory raz wygrała Warta (mecz towarzyski), raz był remis (w karnych lepsza Polonia) i raz wygrała Polonia.
-
22.04.2015
Finał Pucharu Polski w Środzie!
Rada Klubów Strefy Poznańskiej podjęła dziś jednogłośnie decyzję o przyznaniu Polonii organizacji meczu finałowego okręgowego Pucharu Polski. O trzecie w histoii trofeum średzianie powalczą z Lechem II Poznań.






















































