24.04.2015
Zapowiedź 24 kolejki III ligiPrzed nami 24 kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Po raz kolejny piłkarze występujący w naszej grupie powalczą o ligowe punkty.
Lider rozgrywek Warta Poznań podejmuje średzką Polonię a o tym spotkaniu piszemy osobno. Mecz ten we wszystkich mediach przykuwa uwagę ze względu na pojedynek braci Bekasów.
Wicelider Sokół Kleczew w niedzielę zagra na wyjeździe w Jarocinie z tamtejszą Jarotą. Kleczewianie nie powinni mieć problemów z zainkasowaniem trzech punktów a w przypadku potknięcia Warty mogą zostać nowym liderem rozgrywek.
Trzeci w ligowej tabeli Lech II Poznań ma teoretycznie najłatwiejszego rywala Tarnovię Tarnowo Podgórne którą poprowadzi nowy trener Marek Giese. Jesienią w pojedynku tych zespołów padł sensacyjny remis, ale teraz Lech nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.
Pełen zestaw par 24 kolejki:
25 kwietnia, sobota, godzina 15:00
Wda Świecie - Nielba Wągrowiec
Unia Swarzędz - Ostrovia Ostrów Wlkp.
25 kwietnia, sobota, godzina 16:00
Centra Ostrów Wlkp. - Unia Solec Kujawski
Sparta Brodnica - Start Warlubie
Pogoń Mogilno - Włocłavia Włocławek
Chełminianka Chełmno - Victoria Września
Warta Poznań - Polonia Środa Wlkp.
26 kwietnia, niedziela, godzina 12:00
KKS Lech II Poznań - Tarnovia Tarnowo Podgórne
26 kwietnia, niedziela, godzina 15:00
Jarota Jarocin - Sokół Kleczew
Najnowsze aktualności
-
11.03.2025
Wyszarpane zwycięstwo z Górnikiem (2011)
Wielu emocji dostarczył mecz 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych, w którym Polonia 2011 wygrała 3:2 (1:2) z Górnikiem Konin. Poloniści źle weszli w mecz i już po piętnastu minutach przegrywali 0:2, ale kilka minut później Ignacy Ucinek wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę kontaktową. Długo utrzymywał się niekorzystny dla Polonii wynik, ale ostatnie kilka minut spotkania należało do podopiecznych Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka. W 75. minucie wyrównał Oskar Różewicz, który wrócił do Polonii po półrocznym pobycie w Warcie Poznań, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek w średzkim zespole - Wojciech Śnitko.
-
11.03.2025
Komplet punktów na start (2008)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Polonia 2008 odniosła pewne zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka oraz Marcina Duchały wygrali 3:0 (2:0) wyjazdowy pojedynek z Calisią 14 Kalisz. Do przerwy Poloniści prowadzili 2:0 po trafieniach Piotra Kamińskiego, a wynik meczu w drugiej części gry ustalił Juliusz Gawlikowski.
-
11.03.2025
Minimalna przegrana w sparingu
W sobotę 8 marca trzeci zespół Polonii rozegrał kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na wyjeździe z Orlikiem Miłosław, który swoje spotkania ligowe gra na poziomie A – klasy. Poloniści minimalnie ulegli gospodarzom wynikiem 3-2 (2-0).
-
11.03.2025
Ligowy klasyk w Kleczewie
Pojedynki Polonii Środa Wielkopolska i Sokoła Kleczew to jedna z najdłużej trwających rywalizacji w trzeciej lidze grupa druga. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich czternastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 29 razy. I co ciekawe nigdy w tych pojedynkach nie padł jeszcze bezbramkowy remis.
-
10.03.2025
Komplet punktów z Bielawy
W ostatnią sobotę została rozegrana czternasta kolejka Orlen I Ligi Kobiet. Tym razem Polonistki udały się na Dolny Śląsk gdzie mierzyły się z drużyną Bielawianki Bielawa.
-
10.03.2025
Udany początek wiosny
Drugi zespół seniorów Polonii Środa w pierwszym ligowym meczu w rundzie wiosennej mierzył się w Strzałkowie z tamtejszym Polaninem.
-
10.03.2025
Akademia: Raport ligowy (08/09.03.2025)
W weekend 8/9 marca pierwsze zespoły akademii wznowiły rozgrywki ligowe po przerwie zimowej. W sobotę inauguracyjny mecz w 1. lidze wojewódzkiej rozegrała Polonia 2011, która po nieudanym początku potrafiła odwrócić losy meczu i w doliczonym czasie gry wydrzeć trzy punkty. W niedzielę trzy punkty zdobyła także Polonia 2008, bez większych problemów wygrywając 3:0 z Calisią 14 Kalisz. W środę zostanie rozegrany przełożony z weekendu mecz Polonii 2012 z Górnikiem Kłodawa w ramach 1. ligi wojewódzkiej D1.
-
07.03.2025
Z piekła do nieba
W drugiej wiosennej kolejce piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku drużynę Gryfa Słupsk. W pierwszym spotkaniu obu drużyn jesienią padł bezbramkowy remis ale samo spotkanie było bardzo emocjonujące.