17.03.2026
Derby Wielkopolski z Lechem PoznańW sobotę 21 marca o godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach piłkarze Polonii Środa zmierzą się w meczu ligowym z rezerwami Lecha Poznań. Będzie to kolejne starcie dwóch drużyn, których spotkania od lat dostarczają kibicom ogromnych emocji i nigdy nie są zwykłym pojedynkiem o ligowe punkty. Rywalizacja Polonii z Lechem II Poznań to prawdziwe wielkopolskie derby, w których zawsze towarzyszy wysoka intensywność gry, walka do ostatniego gwizdka i dodatkowy smaczek wynikający z prestiżu, jaki niesie ze sobą wygrana nad lokalnym rywalem. Dodatkowo dla piłkarzy Polonii Środa może to być doskonała okazja żeby odbudować się po nieoczekiwanej porażce w poprzedniej kolejce z Wikędem Luzino.
Historia tej rywalizacji pełna jest zwrotów akcji. W 15 ligowych starciach obie drużyny dzieliły się zwycięstwami niemal po równo — trzy triumfy Polonii, pięć Lecha II, aż siedem remisów, a bilans bramkowy 21–27 pokazuje, jak niewiele w tych starciach może decydować o końcowym sukcesie. Ostatnie spotkania tylko podsycają dramaturgię. Rezerwy Lecha potrafią wygrywać z naszym zespołem w spektakularny sposób — przypomnijmy sobie sierpniowy pojedynek z rundy jesiennej, kiedy to Lech II pokonał Polonię 4:1 na jej obiekcie po trzech bramkach Wilaka i jednym trafieniu Szymczaka. Ale podrażnieni poloniści zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego chcą sobie powetować porażkę z Wikędem w najlepszy możliwy sposób czyli dopisując sobie kolejny komplet punktów.
Do tego wszystkiego dochodzą personalne wątki, które dodają smaku – Lech II może liczyć na wsparcie piłkarzy z pierwszego zespołu Ekstraklasy, co nierzadko decyduje o sile rezerw. I jest w tym meczu specjalny akcent, który dodatkowo podkręca emocje — w bramce drugiego zespołu Lecha stoi Adrian Lis, były bramkarz Polonii Środa.
To wszystko sprawia, że sobotnie spotkanie zapowiada się jako prawdziwe derby — walka o każdy metr boiska, każdy centymetr pola karnego, o każdą piłkę. Polonia Środa, z pewnością spróbuje wycisnąć z tego popołudnia to, co najlepsze — choćby tylko jedną chwilę triumfu, jedną bramkę, która zostanie w pamięci na lata. A Lech II stanie naprzeciw, młody, dynamiczny i gotowy do walki, z zapleczem Ekstraklasy za sobą.
W poprzedniej kolejce Polonia zaskoczyła wszystkich. Mimo prowadzenia na własnym boisku 1:0 przegrała z Wikędem Luzino i straciła fotel lidera rozgrywek. Z kolei Lech II Poznań pokonał Unię Swarzędz 2:0 na swoim boisku i była to pierwsza wiosenna wygrana poznaniaków.
Mecz z rezerwami Lecha Poznań odbędzie się sobotę 21 marca o godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach.
Najnowsze aktualności
-
04.08.2012
Relacja LIVE! Huragan Pobiedziska - Polonia Środa
Zapraszamy na relację na żywo z dzisiejszego wyjazdowego spotkania towarzyskiego średzkiej Polonii z Huraganem Pobiedziska.
-
03.08.2012
Statystyki z meczu Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu towarzyskiego Polonii Środa z Gelb-Weiß Görlitz.
-
03.08.2012
Galeria: Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu towarzyskiego Polonii Środa z niemieckim zespołem NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 3:0.
-
03.08.2012
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3
W rozegranym w Sierakowie meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali występujący w Landesligen Sachsen NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 3:0 (1:0).
-
03.08.2012
Relacja LIVE! Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa
W piątkowym, przedostatnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa podejmą na boisku w Sierakowie niemiecką drużynę NFV Gelb-Weiß Görlitz 09.
-
03.08.2012
Rezerwy zagrają z juniorami Unii Swarzędz
Trzeci mecz sparingowy w trakcie przygotowań letnich do sezonu 2012/2013 rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze rezerw Polonii Środa, którzy podejmą na wyjeździe juniorów Unii Swarzędz.
-
03.08.2012
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa, piątek - 18:00
Dziś piłkarze Polonii Środa rozegrają przedostatni mecz towarzyski. Rywalem naszej drużyny będzie niemiecki zespół NFV Gelb-Weiß Görlitz 09. Spotkanie odbędzie się na boisku w Sierakowie.
-
02.08.2012
Remis juniorów młodszych w Krotoszynie
W środę 1 sierpnia juniorzy młodsi Polonii Środa rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem nasi zawodnicy udali sie na spotkanie do Krotoszyna z miejscową Astrą. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1.

























































