03.08.2012
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa, piątek - 18:00Dziś piłkarze Polonii Środa rozegrają przedostatni mecz towarzyski. Rywalem naszej drużyny będzie niemiecki zespół NFV Gelb-Weiß Görlitz 09. Spotkanie odbędzie się na boisku w Sierakowie.
Poloniści już w przyszłym tygodniu rozpoczną zmagania ligowe podejmując na wyjeździe beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego. Trener Marian Kurowski cały czas sprawdza wszystkich piłkarzy. Przed spotkaniem z Gelb-Weiß Görlitz szkoleniowiec podzielił zespół na dwa składy. - W najbliższych meczach zagają dwie jedenastki po to właśnie gdyż zależy mi na pełnym obciążeniu 90. minutowym – mówił trener. W ostatnim sparingu przeciwko Obrze Kościan Polonia strzeliła rywalom pięć goli, wcześniej natomiast tej skuteczności średzianom brakowało przez co nasi piłkarze przegrali między innymi z drugoligowym KS Polkowice. - Brakuje skuteczności, ale w poprzednich meczach kompletnie brakowało skuteczności między innymi w środę z Centrą z Ostrowa. To wynika również treningów, gdzie po prostu teraz nam świeżość nie jest potrzebna. Pracujemy ciężko i zawodnicy muszą swoją dawkę obciążeniową przejść, natomiast świeżość przyjdzie przed samą ligą. Już objaw był w sobotę bo wynik był wysoki, ale tych bramek mogło paść więcej – tłumaczył Marian Kurowski.
Gelb-Weiß Görlitz 09 od czwartku przebywa na obozie przygotowawczym w Łążeczkach. Mecz z naszą Polonią będzie dla nich pierwszym spotkaniem na zgrupowaniu. Wcześniej Niemcy rozegrali dziewięć gier kontrolnych. Ostatnią we wtorek z SV Eintracht Niesky pokonując rywali 3:1. W pozostałych meczach rywale występujący na szóstym poziomie rozgrywkowym w Niemczech (Landesligen Sachsen) zanotowali następujące wyniki:
SG Dynamo Dresden (II) 0:1 VfL Pirna-Copitz 07 2:2 SV See 90 3:1 FSV Budissa Bautzen 4:3 NFV09 Bischofswerda 3:0 SV See 90 5:3 FSV Budissa Bautzen 0:1 (przerwany w 55. minucie z powodu burzy) BKS Bolesławiec 3:1 SV Eintracht Niesky 3:1Początek dzisiejszego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.
Najnowsze aktualności
-
28.04.2025
Juniorki w barażach o CLJ U-16! (Juniorki)
Polonistki prowadzone przez Elżbietę Nowicz i Weronikę Rychlewską zwycięstwem ze Spartą Miejska Górka (1:0) zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16! Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi na drugą w tabeli Spartą, a każdemu zespołowi pozostały do rozegrania już tylko po dwa spotkania. To oznacza, iż żaden z zespołów nie może już wyprzedzić Polonii w ligowej tabeli. Baraże o awans do CLJ U-16 zaplanowano na weekendy 7/8 oraz 14/15 czerwca, a rywalem będzie reprezentant jednego z województw: lubuskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego.
-
28.04.2025
Zwycięstwa ze Śremem i Mosiną (2010)
Dwa zwycięstwa odniosły w miniony weekend zespoły z rocznika 2010. Pierwszy zespół na wyjeździe wygrał 4:2 (2:1) z UKS-em Śrem w meczu 1. ligi wojewódzkiej. Polonia w ligowej tabeli prowadzi z przewagą pięciu punktów nad drugim GES-em Poznań Z kolei druga drużyna w spotkaniu 2. ligi wojewódzkiej pokonała 2:0 (2:0) zespół UKS APR Poznań/Mosina.
-
28.04.2025
Pogrom w Gostyniu (2009)
W dobrych humorach wrócili Poloniści z rocznika 2009 z wyjazdu do Gostynia. Nasz zespół wygrał z UKS APR Jarocin/Gostyń 7:0 (2:0). W pierwszej części gospodarze stawiali opór, ale w drugiej połowie Poloniści zdecydowanie dominowali na boisku. Wejście smoka zaliczył Bartosz Szczepaniak, który w ciągu jedenastu minut skompletował hat tricka. Do siatki trafiali ponadto Maksymilian Kokociński - dwukrotnie, Michał Mężyński oraz Antoni Staszak.
-
28.04.2025
Wysokie zwycięstwo mimo gry w osłabieniu (2008)
Wysokie zwycięstwo odniosła w niedzielę Polonia 2008, której nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu od 47. minuty. Do przerwy Poloniści prowadzili 3:0 po dwóch golach Wiktora Karolaka i jednym Mikołaja Szymańskiego. Tuż po przerwie czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany Jakub Kowalski, a goście rzut wolny zamienili na gola. Grający w osłabieniu gospodarze wbili Rawii Rawicz jeszcze cztery gole, a do siatki trafiali Serhii Pankratov, Adrian Wojciechowski oraz dwukrotnie Adam Gołaszewski.
-
28.04.2025
Zwycięstwo trzeciego zespołu w ważnym meczu
Trzeci seniorski zespół Polonii wygrał 4:0 (1:0) w niedzielnym meczu Proton klasy B z Orłami Plewiska. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie Kacper Cyka, a w drugiej części spotkania dwa gole dołożył Jakub Kledecki, a jednego Szymon Zając. Druzyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę przesunęła się już na 3. miejsce w tabeli rozgrywek.
-
28.04.2025
Akademia: Raport ligowy (26/27.04.2025)
Bardzo udany weekend mają za sobą zespoły akademii, bo w dziesięciu rozegranych meczach aż osiem zakończyło się zwycięstwem Polonii!
-
26.04.2025
Bez punktów w Skokach
W kolejnym meczu w piątej lidze zespół rezerw Polonii Środa udał się do Skoków na pojedynek z tamtejszym zespołem Wełny. Młodzi poloniści nie mogli liczyć na wsparcie zawodników z pierwszego zespołu musieli więc na trudnym terenie radzić sobie sami.
-
26.04.2025
Efektowna wygrana z Kanią
W sobotnie południe piłkarki drugiego zespołu Polonii Środa rozegrały arcyważne dla końcowego układu tabeli spotkanie z Kanią Gostyń. Polonistkom chcącym zająć pierwsze miejsce w tabeli premiowane awansem nie wystarczyło tylko wygrać. Podopieczne Weroniki Rychlewskiej musiały pokonać rywalki co najmniej różnicą dwóch goli.