28.10.2015
Czas na PelikanaPrzed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym boisku absolutnego beniaminka trzeciej ligi zespół Pelikana Niechanowo.
Porażka z Elaną Toruń w dwunastej kolejce przerwała doskonałą serię naszego zespołu siedmiu spotkań bez przegranej. Jednak tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a ze względu na fakt że tylko siedem zespołów utrzyma się w rozgrywkach na przyszły sezon nie można sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnych spotkaniach. Dlatego poloniści zapowiadają walkę o komplet punktów w kolejnym spotkaniu w którym rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Dużym atutem naszego zespołu będzie własne boisko które w tym sezonie jest twierdzą nie do zdobycia dla rywali. W sześciu spotkaniach na własnym boisku poloniści odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W meczach na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa strzelili dwanaście bramek tracąc zaledwie trzy. Do składu po odcierpieniu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Igor Jurga. Dodatkowo żaden z piłkarzy nie musi pauzować tym razem za kartki ani z powodu urazów. Tym samym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji naszego szkoleniowca.
Pelikan to bardzo silny zespół i mimo że jest absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi zajmuje po dwunastu kolejkach wysoką piąta lokatę z dorobkiem 21 punktów ( o trzy więcej niż nasza Polonia) na swoim koncie. Sezon trzecioligowy zespół z Niechanowa rozpoczynał na ławce trenerskiej z Jerzym Cyrakiem. Jednak w ostatnim czasie trener ten przeniósł się do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Pelikana zastąpił go bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim Sławomir Majak. Szkoleniowiec ten jako piłkarz wystąpił w 22 meczach reprezentacji Polski, ponadto rozegrał 181 meczów w polskiej ekstraklasie w których strzelił 49 bramek. Występował między innymi w barwach Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy w niemieckich Hanover 96 oraz Hansie Rostock, a także w cypryjskim Anarthossis Famagusta. W barwach łódzkiego klubu zdobył tytuł mistrza Polski i zagrał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pelikan na pewno będzie chciał odczarować średzką twierdzę i wywieźć z naszego miasta jakieś punkty. Jako ciekawostkę warto podać że w barwach zespołu z Niechanowa występuje były piłkarz Polonii Środa Krzysztof Wolkiewicz.
Oba zespoły do tej pory nie miały okazji zagrać ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. Parę sezonów temu Pelikan mierzył się a rozgrywkach A klasy z rezerwami Polonii Środa, jednak z pierwszym zespołem do tej pory grał tylko w meczach towarzyskich. Ostatni taki mecz odbył się 31 stycznia 2015 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie. Wtedy wygrali piłkarze Pelikana 6:4 (2:1) a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Przybyłek, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga i Jakub Solarek.
Spotkanie z Pelikanem rozpocznie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Sponsorem głównym meczu jest właściciel serwisu internetowego: Wirtualna Książka Obiektu Budowlanego. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
27.12.2024
Szczęśliwego Nowego Roku
Szanowni Kibice,
Wraz z nadchodzącym rokiem, chcemy podziękować Wam za Wasze nieustanne wsparcie i oddanie, które dajecie naszej drużynie. Rok 2024 był dla nas wyjątkowy pod względem sportowych wyzwań i osiągnięć, ale również pod względem naszej wspólnej pasji do piłki nożnej, która łączy nas wszystkich.
-
22.12.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do III fazy eliminacji (2008/2009)
Po niezwykle emocjonującym turnieju rozgrywanym w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wywalczył sobie awans do III fazy eliminacji wygrywając rywalizację w grupie 6.! Poloniści rozpoczęli od zwycięstwa 3:2 z Górnikiem Polkowice, następnie po zaciętym spotkaniu zremisowali 3:3 z Polonią 1912 Leszno. W trzecim meczu emocji także nie brakowało, bo Polonia przegrywała już 1:3 z Red Dragons Pniewy, ale w pięknym stylu odwróciła wynik i wygrała 4:3. W ostatnim meczu zespół Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego wygrał aż 10:0 z Mundialem Żary, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło na zajecie pierwszego miejsca w tabeli!
-
23.12.2024
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim naszym zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, pracownikom, kibicom oraz partnerom najserdeczniejsze życzenia. Niech te wyjątkowe dni przyniosą Wam spokój, radość i chwilę wytchnienia w gronie najbliższych.
-
22.12.2024
Piąte miejsce trenerów w Juna Cup
Trenerzy naszej akademii w sobotę wzięli udział w turnieju halowym Juna Cup rozgrywanym w Starych Oborzyskach. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w grupie, a następnie wygrał oba mecze w rywalizacji o miejsca 5-8. W ciągu turnieju nasi trenerzy przegrali tylko jeden mecz, trzy razy wygrali i raz zremisowali.
-
20.12.2024
Polonia ze Złotym Certyfikatem PZPN na rok 2025!
Mamy przyjemność poinformować, iż Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2025!
-
18.12.2024
Składy lig wojewódzkich D w rundzie wiosennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategorii młodzik. Swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
17.12.2024
Gra wewnętrzna młodzików (2012/2013)
W sobotę zespoły Polonii 2012 II oraz 2013 II rozegrały wspólną grę wewnętrzną na boisku hokejowym. Zawodnicy spędzili aktywne 90 minut na wspólnej rywalizacji.
-
17.12.2024
Turniejowy debiut dziewcząt (Orliczki)
W niedzielę w swoim pierwszym turnieju udział wzięły dziewczynki z rocznika 2014/2015. Turniej Olimpic Winter Cup II odbył się bez prowadzenia klasyfikacji. Dziewczynom udało się wygrać kilka meczów. Nasza drużyna zebrała niezbędne do rozwoju doświadczenie. Warto dodać, że w drużynie turnieju znalazła się Zosia Kostyra.
























































