06.03.2023
CLJ U-15: Remisowy debiut (2008)
W debiutanckim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 (trampkarze starsi, rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska po emocjonującym pojedynku zremisowała na Nowym Stadionie Średzkim 3:3 (1:2) z Orlenem Gdańsk. Bramki dla Polonistów w tym spotkaniu strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, a także Paweł Sarna.
Mecz nie rozpoczął się dobrze z Polonistów, bo już w 12. minucie goście zdobyli bramkę. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku zawodnik Orlenu wystawił swojemu partnerowi piłkę do pustej bramki i było 0:1. Gospodarze bardzo szbko mogli wyrównać, ale po podaniu Mikołaja Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt lekko uderzył Mikołaj Szymański. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już chwilę później, po błędzie golkipera Polonii zawodnik Orlenu przejął piłkę i podał koledze, który miał przed sobą pustą bramkę - chybił jednak uderzając nad poprzeczkę.
W kolejnych minutach Orlen nadal atakował i znów miał sytuację sam na sam po długim podaniu za linię obrony. Tym razem jednak zawodnik druzyny gości mocno chybił. W 21. minucie goście jednak się nie pomylili. Przed polem karnym piłkę stracił Kamil Orwat, a Igor Hasa pewnie pokonał bramkarza Polonii.
Po straconej bramce Poloniści znów zagrali nieco odważniej i mieli sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzył Mikołaj Kowalski. Kolejna okazja została już jednak wykorzystana. Po podaniu Mikołaja Szymańskiego za linię obrony Mikołaj Kowalski uprzedził obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza trafił do bramki.
Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, ale to Poloniści w 48. minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Idziaszka z rzutu rożnego głową bramkarza pokonał Mikołaj Kowalski. Dwie minuty poźniej jednak Orlen znów objął prowadzenie. Goście wykorzystali gapiostwo defensywy Polonii i po kolejnym podaniu za linię obrony bramkarza pokonał Wojciech Kujawski.
Goście mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po jednej z jego interwencji Poloniści przeprowadzili kontratak. Miłosz Kowalski podał do Wiktora Motyla, a ten wystawił piłkę Pawłowi Sarnie, który trafił do pustej bramki. W końcowych minutach mecz był otwarty i oba zespoły miały swoje okazje, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 3:3 (1:2) UKS Orlen Gdańsk
Mikołaj Kowalski 40+5, 43, Paweł Sarna 50 - Wojciech Kujawski 12, Igor Hasa 21, 45
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 15. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 2. Bartosz Idziaszek - 14. Dawid Mikołajczak (51, 17. Oleksii Steblin), 6. Aleksander Bajon (79, 16. Alan Nowakowski), 8. Mikołaj Kowalski - 10. Wiktor Motyl, 9. Paweł Sarna (72, 13. Filip Stasiak), 7. Mikołaj Szymański (46, 11. Filip Zawodni). Nie zagrali: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Orlen: 1. Szymon Świadek - 2. Kacper Czerowałów (67, 28. Oliwier Sak), 4. Maksymilian Rawiński, 5. Igor Mączkowski, 6. Fabian Ziółkowski, 7. Igor Hasa (80+5, 22. Igor Górecki), 8. Dawid Gliszczyński, 9. Jakub Jendrzejewski (71, 27. Jakub Petryszyn), 10. Kacper Cwajda, 11. Wojciech Kujawski (79, 24. Jakub Nowak), 19. Jan Marosi (56, 3. Igor Twardowski). Nie zagrali: 12. Bartosz Baran - 18. Hubert Kudlik.
trener: Krzysztof Wilk.
żółte kartki: Wiktor Motyl - Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Szymon Świadek.
sędziował: Mateusz Sipura.
Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk
Gwardia Koszalik 0:3 Lech Poznań
FASE Szczecin 1:2 Warta Poznań
Najnowsze aktualności
-
05.07.2017
Polonistki grają na Olimpiadzie Młodzieży
W Pionkach na Mazowszu trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej kobiet uchodząca także za mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich U-16. W kadrze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej znalazły się dwie zawodniczki Polonii Środa: Beata Nowak i Dominika Hyża.
-
04.07.2017
Sezon skończyli na trzecim miejscu (2006)
Treningi po rundzie jesiennej orlik starszy wznowił w styczniu. Odbywały się one w hali dwa razy w tygodniu. W trakcie przygotowań do rundy rozegraliśmy trzy turnieje towarzyskie w Środzie, Gostyniu oraz Owińskach. Byliśmy także organizatorami turnieju halowego Polonia Cup.
-
03.07.2017
Karol Szymański dołączył do Polonii
Ofensywa transferowa Polonii trwa w najlepsze. Po Łukaszu Białożycie w poniedziałek do Polonii dołączył także bramkarz Karol Szymański, przed laty junior Lecha Poznań, a potem zawodnik szerokiej kadry pierwszej drużyny Kolejorza.
-
03.07.2017
Łukasz Białożyt w Polonii Środa
Szefostwo Polonii Środa nie zwalnia transferowego tempa. Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do średzkiego zespołu jest pomocnik Łukasz Białożyt.
-
03.07.2017
Wstępny skład III ligi
Znany jest już wstępny skład zespołów które zagrają w III lidze grupa 2 w sezonie 2017/18. Tak jak w zeszłym sezonie liczyć będzie ona 18 zespołów, wśród których jest średzka Polonia.
-
30.06.2017
Gerard Pińczuk przychodzi do Polonii
W dniu dzisiejszym kontrakt z naszym Klubem podpisał Gerard Pińczuk. Ten 23 letni zawodnik najlepiej czuje się na środku pomocy, a jak sam przyznaje jego ulubionym piłkarzem na którym się wzoruje jest Cristiano Ronaldo. Jest to drugi z letnich transferów Polonii Środa, ale na pewno nie ostatni.
-
30.06.2017
Trzecie miejsce orlików starszych (2006)
Za orlikami Polonii Środa runda wiosenna sezonu 2017/18. Zespół zajął 3 miejsce w tabeli (na 5 drużyn) zdobywając 12 punktów. 4 mecze poloniści wygrali, 4 przegrali, bilans bramkowy 16-49
-
30.06.2017
Mistrzowska runda (2008)
Pierwszy zespół żaków starszych Polonii Środa wznowił treningi na początku stycznia. Okres zimowy przepracował na hali sportowej im. Hipolita Cegielskiego.






















































