03.03.2023
CLJ U-15: Historyczna inauguracja! (zapowiedź)
W niedzielę 5 marca dojdzie do historycznego meczu w dziejach naszego klubu - Polonia Środa Wielkopolska zadebiutuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15! Na Nowym Stadionie Średzkim podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego zagrają z UKS Orlen Gdańsk.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (CSiR - Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska - UKS Orlen Gdańsk
Zapowiedź:
Rywale Polonii w zeszłym sezonie rywalizowali już w CLJ U-15. W gronie ośmiu zespołów zajęli szóste miejsce, mając na koncie 16 punktów. Gdańszczanie wyprzedzili w ligowej tabeli spadkowiczów - Jaguara Gdańsk oraz AP Reissa Poznań.
Dla Średzian będzie to debiut w tych rozgrywkach. Pół roku temu na drdze do awansu stanął Jaguar Gdańsk, ale już w tym sezonie sztuka awansu udała się po wyeliminiowaniu w barażach Sucharów Suchy Las oraz Arki Gdynia.
Poloniści intensywnie przygotowowywali się do rundy wiosennej, rozegrali wiele meczów sparingowych oraz odbyli obóz w Bydgoszczy.
Uprawnionych do gry w CLJ U-15 jest na ten moment 23 zawodników:
- Jakub Pawlaczyk (bramkarz)
- Mikołaj Świdurski (bramkarz)
- Aleksander Bajon
- Gabriel Baszczyński
- Nikodem Bliskowski
- Bartosz Idziaszek
- Patryk Karczewski
- Stanisław Korzeniewski
- Mikołaj Kowalski
- Jakub Michalak
- Dawid Mikołajczak
- Wiktor Motyl
- Alan Nowakowski
- Kamil Orwat
- Oliwier Pacholski
- Eryk Popis
- Paweł Sarna
- Filip Stasiak
- Oleksii Steblin
- Bartosz Szwałek
- Mikołaj Szymański
- Adrian Wojciechowski
- Filip Zawodni
W porównaniu do rundy jesiennej do zespołu dołączył Dawid Mikołajczak z TPS-u Winodrady Poznań. Do swojego macierzysteku klubu Stali Pleszew wrócili natomiast wypożyczeni Szymon Makowiecki oraz Szymon Zając.
Najnowsze aktualności
-
19.11.2024
Runda rewanżowa czas start
Choć w zeszłym tygodniu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatnie spotkanie rudny jesiennej sezonu 2024/25 w trzeciej lidze nie oznacza to końca grania dla polonistów w tym roku. Już w niedzielę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w spotkaniu 18 kolejki trzeciej ligi podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin. W meczu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1.
-
19.11.2024
Orlicy zagrali w turnieju charytatywnym (2015)
W niedzielę 17 listopada dwa zespoły Polonii 2015 wzięły udział w turnieju halowym w Baranowie, podczas którego rywalizowały z drużynami złożonymi z zawodników urodzonych w 2014 oraz 2015 roku. Głównym celem turnieju było wsparcie Antosia, cierpiącego na nietypową chorobę - zespół PANS.
"Cieszymy się, że mogliśmy pomóc koledze robiąc to co lubimy, czyli grając w piłkę. Uczestnicząc w takich turniejach uczymy naszych adeptów, że pomóc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna."
-
19.11.2024
Sparingowa porażka z Ostrowskim KS (2013)
W sobotni poranek zespół Polonii 2013 II rozegrał grę kontrolną z Ostrowskim Klubem Sportowym. Młodzi Poloniści z dużym zaangażowaniem rywalizowali z gośćmi, ale musieli tego dnia pogodzić się z przegraną. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Mikołaj Jung.
-
18.11.2024
Porażka w Lesznie (2013)
Polonia 2013 zakończyła rundę jesienną wyjazdową porażką 1:5 (0:2) z zespołem Polonii 1912 Leszno. Jedynego gola dla Polonii strzelił Mikołaj Kaczałka. Nasz zespół zakończył jesienne rozgrywki na 4. miejscu w tabeli.
-
18.11.2024
Zwycięstwo z AT Krotoszyn (2012)
Bardzo udany weekend ma za sobą rocznik 2012, który wysoko wygrał oba swoje mecze. W 1. lidze wojewódzkiej drużyna wygrała 9:1 (5:0) z Akademią Talentów Krotoszyn i obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Poloniści tracą jeden punkt do Polonii 1912 Leszno, ale mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Kotwicą Kórnik. Drugi zespół wygrał 12:0 (5:0) z Liderem Swarzędz i rozgrywki 1. ligi okręgowej zakończył na czwartym miejscu.
-
18.11.2024
Trzy punkty w Kórniku (Juniorki)
Nasze juniorki rozegrały w sobotę mecz 2. ligi okręgowej trampkarzy z zespołem chłopców Kotwicy Kórnik 2011. Polonistki wygrały 3:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziewczyny wyszły na prowadzenie tuż po przerwie, a w końcówce spotkania dołożyły jeszcze dwa trafienia, na do gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. We wtorek Polonia rozegra ostatni mecz, w którym podejmie dziewczyny z Warty Poznań.
-
18.11.2024
Nieudane zakończenie rundy (2011)
Oba zespoły rocznika 2011 zakończyły w weekend rozgrywki. Pierwszy zespół przegrał 0:5 z Polonią 1912 Leszno, ale w tabeli został sklasyfikowany na 12. miejscu i zapewnił sobie utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej. Druga drużyna wsparta chłopakami z rocznika 2013 przegrała 2:13 z Koziołkiem Poznań, a bramki strzelili Marcin Buczak i Szymon Kiciński. Nasz zespół zajął 2. miejsce w 1. lidze okręgowej.
-
18.11.2024
Wyrwany punkt w końcówce (2010)
W ostatnim meczu 1. ligi okręgowej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010, który już wcześniej zagwarantował sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do 2. ligi okręgowej, zremisował 3:3 (0:1) z Błękitnymi Owińska. Do 70. minuty Poloniści przegrywali 1:3, ale dzięki dwóm trafieniom z końcówki spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania.




























































