OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.09.2017

Bramkowy remis z Elaną

W meczu ligowym piłakrze Polonii Środa zremisowali na własnym boisku z Elaną Toruń 1:1 (0:0). Bramkę dla Polonii zdobył w 59 minucie z rzutu karnego Krzysztof Bartoszak. Wyrównał w 75 minucie Aleksander Tomaszewski.

W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku lidera rozgrywek Elanę Toruń.  Od samego początku mecz toczony był w szybkim tempie a obydwa zespołu starały się stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. W 4 minucie po dalekim wyrzucie z autu Adama Gajdy piłkę głową w polu karnym przedłuża Przemek Otuszewski, ale strzał z ostrego kąta Jakuba Solarka przelatuje nad poprzeczką bramki rywali. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową uderzał Maciej Mysiak, ale na nasze szczęście trafiła ona tylko w słupek bramki strzeżonej przez Karola Szymańskiego. Piętnaście minut później po dośrodkowaniu Jakub Gwita z piłką minął się bramkarz Elany, ale żaden z polonistów w porę nie dopadł do bezpańskiej futbolówki i obrońcy z Torunia zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Jeszcze przed przerwą Polonię na prowadzenie mógł wyprowadzić Przemek Otuszewski, ale jego próba uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Roszaka była nieskuteczna. Ostatecznie zatem pierwsza część spotkania kończy się bezbrakowym remisem.

Po zmianie stron spotkanie mogło się fantastycznie ułożyć dla gości z Torunia. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patryka Urbańskiego głową uderzał Patryk Aleksandrowicz a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Karola Szymańskiego. Dziesięć minut później w zamieszaniu w polu karnym jeden z obrońców Elany zagrywa piłkę ręką w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. W 68 minucie na bramkę Elany kolejno uderzali Mateusz Molewski, Krzysztof Bartoszak i Oskar Kozłowski, ale za każdym razem lepszy był bramkarz Elany i cały czas utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie naszego zespołu. Siedem minut później było jednak już 1:1. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Mysiak a piłkę do bramki strzałem głową skierował Aleksander Tomaszewski. Mimo prób z obu stron do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia remisuje z Elaną 1:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański – Ngamayama, Otuszewski, Gwit, Kozłowski, Jurga, Roszak (82` Pińczuk), Gajda (87` Buczma) Molewski (82` Barabasz), Bartoszak, Solarek (69` Białożyt).

Elana wystąpiła w składzie: Poloczek – Górka (46` Urbański), Lenartowski (46` Kopcińki), Uszalewski, Kraska (74` Kozłowski), Aleksandrowicz (67` Tomaszewski), Mysiak, Ciach, Stefanowicz, Kryszak, Będzieszak.

Żółte kartki: Molewski – Aleksandrowicz, Kryszak

Widzów: 500 osób

Najnowsze aktualności

  • 22.12.2023

    Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2023

    Zespół Polonii 2009 w sezonie 2023/2024 tworzą zawodnicy klasy sportowej Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym. Przed sezonem drużynę objęli trenerzy Jakub Budych oraz Mateusz Zawalski, których zadaniem było przygotowanie zawodników do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Choć drużyna nie utrzymała się w rozgrywkach centralnych to wykazywała się wielką determinacją i odwagą podczas meczów. Wiosną Polonia 2009 będzie rywalizować w Profesjonalnej Lidze Wojewódzkiej C1, a aktualnie z powodzeniem rywalizuje w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu.

  • 22.12.2023

    Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2023

    Pierwsza grupa treningowa Polonii 2010 ze względu na dużą liczebność zgłoszona była do dwóch lig. Zespół rywalizował w I lidze wojewódzkiej, w której do końca walczył z Wartą Poznań o zwycięstwo, ale ostatecznie zajął świetne drugie miejsce, a także zwyciężył rozgrywki II ligi okręgowej.

  • 20.12.2023

    Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2023

    Druga grupa treningowa trampkarzy młodszych (rocznik 2010) w rudzie jesiennej rywalizowała w II lidze okręgowej. Poloniści prowadzeni przez trenera Patryka Słomczyńskiego mają za sobą udaną jesień, którą zakończyli na 4. miejscu w ligowej tabeli, z dużą przewagą nad kolejnymi drużynami, a ze stratą tylko dwóch punktów do podium.

  • 20.12.2023

    Polonia Dziewczyny: Podsumowanie jesieni 2023

    Juniorki młodsze, czyli dziewczyny z roczników 2008, 2009, 2010 i 2011, w tym roku występowały w dwóch ligach. Młode piłkarki rywalizowały w lidze juniorek, w której mierzyły się z Medykiem Konin i Sparks Poznań, a także z chłopakami w II lidze trampkarzy młodszych. Nasze zawodniczki zebrały ogrom doświadczenia w pojedynkach z chłopakami, co na pewno zaowocuje w najbliższej przyszłości.

  • 20.12.2023

    Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2023

    Zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2011) w rundzie jesiennej rywalizował w I lidze okręgowej oraz w II lidze okręgowej. Trenerzy Kamil Kudła i Kornel Ladrowski jako cel wyznaczyli sobie awans do wyższej ligi - ligi wojewódzkiej oraz I ligi okręgowej. W obu ligach Poloniści mocno zaczęli sezon, ale ostatecznie nie udało się wywalczyć promocji. Poza ligą młodzicy zajęli też 4. miejsce w turnieju Fairplay Cup, a obecnie rywalizują w Halowym Pucharze Prezesa.

  • 20.12.2023

    Polonia 2012 II: Podsumowanie jesieni 2023

    Runda jesienna sezonu 2023/24 była wyjątkowa dla zawodników grupy II rocznika 2012 z powodu przejścia z piłki 7-osobowej na 9-osobową, które stawia przed zawodnikami wiele nowych wyzwań. Mimo krótkiego okresu przejściowego Poloniści spisali się na medal i ostatecznie z dorobkiem 28 punktów zajęli 2. miejsce w II lidze okręgowej. Królem strzelców drużyny został Gabriel Banaszak, który pokonywał bramkarzy rywali 14 razy.

  • 20.12.2023

    Polonia 2013 II: Podsumowanie jesieni 2023

    Zespół Polonii 2013 II prowadzony przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka rywalizował w rozgrywkach turniejowych Wielkopolskiego ZPN. Ponadto zespół rozegrał wiele gier kontrolnych, a także brał udział w programie Poznaj Polskę Na Sportowo, dzięki któremu obejrzał na żywo trzy mecze.

  • 20.12.2023

    Sparing na zakończenie roku (2010)

    Ostatni sparing grupy drugiej trampkarzy młodszych w tym roku odbył się w minioną sobotę. Polonia Środa Wielkopolska prowadzona przez trenera Patryka Słomczyńskiego gościła na własnym boisku drużynę Avii Kamionki. Mecz odbył się na boisku hokejowym ze względu na brak możliwości rozegrania go na boisku z naturalną nawierzchnią. U zawodników obu drużyn było widać rozluźnienie po zakończonym sezonie ligowym i spotkanie zakończyło się hokejowym zwycięstwem gości 7:4.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.