09.09.2019
Bez punktów w Suchym Lesie (2007)W sobotę 7 września o godzinie 9:00 w Suchym Lesie odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Starszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z miejscowymi Sucharami.
Od początku meczu Polonia miała optyczna przewagę. Gospodarze ustawili się nisko i liczyli na kontry. Polonia mimo przewagi nie stworzyła zbyt wieku klarownych sytuacji. Wynik do przerwy 0:0.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Polonia prowadziła grę. Kilka groźnych strzałów ładuje niestety na poprzeczce gospodarzy. Pierwsza bramka pada dopiero w 55 minucie meczu a jej strzelcem jest Michał Muszyński. Wydawało się ze Polonia wygra ten mecz jednak w samej końcówce meczu tracimy dwie bramki. Obie po rzutach wolnych. Niestety ostatecznie przegrywamy 2:1. Szkoda straconych punktów ale taka jest piłka a niewykorzystane sytuacje często się mszczą.
Polonia wystąpiła w składzie: J.Korcz, Ł.Forysiak, J.Wujek, K.Jankowski, A.Fiołka, M.Skrobich, J.Grzegorczyk, T.Trójnara, O.Popis, J.Pośledni, B.Markiewicz, A.Wdowiak, M.Muszyński, K.Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
05.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (3/4 czerwca)
Najważniejszym wydarzeniem weekendu było zakończenie sezonu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska sprawił niespodziankę i pokonał na swoim boisku Wartę Poznań 3:2 (2:2) po dwóch bramkach Mikołaja Kowalskiego i jednej Piotra Włodarczyka. Porażki poniosły zespoły juniorów młodszych oraz trampkarzy młodszych w ligach wojewódzkich. Świetnie spisali się młodzicy młodsi, wygrywając swoje wszystkie trzy mecze!
-
02.06.2023
Minimalna porażka z liderem
W 32. kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Grudziądza aby tam zmierzyć się z liderem ligowych rozgrywek miejscową Olimpią.
-
01.06.2023
CLJ U-15: Z Wartą na zakończenie (2008)
W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, w której pierwszy raz zagrał zespół Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna walczy o utrzymanie w rozgrywkach, choć przed nią w weekend trudne zadanie. Poloniści zmierzą się bowiem z trzecią siłą ligi - Wartą Poznań. Łatwego zadania nie ma również rywal Polonii w walce o utrzymanie, czyli Orlen Gdańsk, który podejmie na wyjeździe będącego w walce o zwycięstwo wicelidera rozgrywek - Pogoń Szczecin,
-
01.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 3/4 czerwca
Rozpoczął się czerwiec, a to oznacza, iż powoli zbliżamy się do końca sezonu 2022/2023. W nadchodzący weekend sezon zakończą dwie drużyny - trampkarze starsi rywalizujący z Centralnej Lidze Juniorów U-15, a także trampkarze młodsi grajacy w I lidze wojewódzkiej. Obie drużyny walczą o utrzymanie i są na dobrej drodze do realizacji celu. W weekend czekają je jednak trudne mecze z zespołami z ligowej czołówki.
Na średzkich obiektach swoje mecze rozegrają Polonia II 2010 na CTP 1, a także trzy zespoły rywalizujące w kategorii młodzik młodszy - Polonia 2011, Polonia 2011 oraz młodziczki, które grać będą na Nowym Stadionie Średzkim.
Ostatnie turnieje ligowe czekają także naszych najmłodszych adeptów - orlików młodszych, żaków starszych oraz żaków młodszych.
-
01.06.2023
Czteropak Jankowiaka. Zwycięstwo z Unią (2009)
Zespół trampkarzy młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) w środę rozegrał awansem mecz ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i pewnie wygrali 6:2 (2:1). Fenomenalną dyspozycją popisał się ponownie Kamil Jankowiak, który zdobył aż cztery bramki, a warto dodać, że trzykrotnie asystował mu Antoni Łukaszewski. Ponadto po jednej bramce dołożyli Mikołaj Rauhut oraz Jakub Janiszewski. W niedzielę drużyna rozegra ostatni mecz, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań.
-
01.06.2023
Transmisja z Grudziądza
W piątek 2 czerwca piłkarze Polonii Środa zagrają na wyjeździe z liderem ligowej tabeli - Olimpią Grudziądz. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Naprzód TV.
Początek transmisji o godzinie 17:50.
-
31.05.2023
Turniej ligowy w Środzie Wlkp. (2013/2014)
W niedzielny poranek zespoły orlików młodszych (2013, gr. żółta) oraz żaków starszych (2014) Polonii Środa Wlkp. rozegrały na boisku CTP 1 mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN.
-
31.05.2023
Granie ligowe w Zaniemyślu (2012)
W sobotnie przedpołudnie w Zaniemyślu zawodnicy Polonii Środa Wlkp. 2012 rozegrali piąty już turniej rozgrywek ligowych organizowanych przez Wielkopolski ZPN. W grach wzięły udział dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. i gospodarze - Kłos Zaniemyśl.


























































