17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
28.08.2022
Kłos lepszy od rezerw Polonii
W meczu trzeciej kolejki V ligi grupy 2 drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku rywala zza miedzy zespół Kłosa Zaniemyśl.
-
29.08.2022
Wyniki meczów drużyn akademii (27/28 sierpnia)
Sezon piłkarski 2022/2023 rozkręca się na dobre. Nasze zespoły odniosły w weekend trzy zwycięstwa w meczach ligowych oraz jedną porażkę. Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli trampkarze starsi, którzy tym razem 4:1 pokonali na wyjeździe Amber Kalisz. Swoje rozgrywki zainaugurowali w weekend trampkarze młodsi. Spotkanie pierwszego zespołu zostało przełożone, ale druga drużyna wygrała aż 20:0 w Nekli. Pierwsze zwycięstwo w lidze wojewódzkiej odnieśli młodzicy młodsi, którzy w Jarocinie pokonali 6:3 UKS AP Reissa.
-
28.08.2022
Bilety na Motor
Od meczu 1/32 Fortuna Puchar Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Motor Lublin dzielą nas tylko 3️⃣ dni...
-
27.08.2022
Derby dla Polonii
W meczu piątej kolejki trzeciej ligi grup drugiej piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Jarocinie z tamtejszym zespołem Jaroty. Lokalne derby które rządzą się swoimi prawami zwiastowały spore emocje dla kibiców.
-
26.08.2022
Akademia: Harmonogram meczów (27-28 sierpnia)
Kolejne zespoły wznawiają rozgrywki ligowe w nadchodzący weekend. Swoje pierwsze mecze rozegrają trampkarze młodsi oraz grupa druga młodzików młodszych. Ligę zainaugurować mieli także młodzicy starsi, ale mecz grupy pierwszej został przełożony, a rywal drugiego zespołu wycofał się z rozgrywek. O kolejne trzy punkty w Kaliszu zawalczą trampkarze starsi, reprezentujący Polonię w I lidze wojewódzkiej.
-
26.08.2022
Kolejne wysokie zwycięstwo juniorów (2006)
W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła kolejne w tym sezonie wysokie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka aż 6:0 (4:0) pokonali na wyjeździe Wartę Kramsk. Bramki dla Polonistów strzelali: Oskar Popis - dwie, Kacper Manicki, Maksymilian Łoniewski, Jakub Płonka oraz Michał Bańkowski.
-
26.08.2022
Sponsorzy główni Polonii Środa
Mamy przyjemność przedstawić głównych sponsorów sekcji piłki nożnej KS Polonia Środa Wielkopolska na sezon 2022/2023 . Sponsorami głównymi są: Stadler Środa sp. z o.o., Ferma Drobiu Adaszak Tomasz Adaszak , JarzyNove Sp. z o.o. Sp.K., Powiat Średzki i Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej.
-
25.08.2022
Sparingowa wygrana z Meblorzem Swarzędz (2009)
W rozegranym w środę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii wygrali 9:1 z Meblorzem Swarzędz. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zagrali w mocno eksperymentalnych zestawieniach, a kilku zawodników dostało wolne od grania po intensywnych tygodniach - w zamian dostali zadanie przeprowadzenia analizy meczu. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - trzy, Sebastian Grządzielewski - dwie, Stanisław Solarski - dwie, Wiktor Rozwora oraz Dawid Gołębiak.

























































