17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października okazał się być szczęśliwy dla zespołów Polonii walczących o awans do Lig Wojewódzkich. Trampkarze młodsi pewnie wygrali z wiceliderem tabeli Avią Kamionki 6:1 (5:0), czym zapewnili sobie awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Wielkopolsce! W tym samym czasie swój mecz rozgrywali młodzicy młodsi, którzy na swoim boisku pokonali dotychczasowego lidera UKS Śrem 5:1 (1:0). Poloniści mają lepszy bilans bezpośrednich meczów, a zwycięstwa w kolejnych meczach zapewnią im awans bez oglądania się na inne wyniki!
Swój pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyły juniorki Polonii Środa Wielkopolska, które niespodziewanie wywalczyły punkt w wyjazdowym meczu z AZS UAM Poznań. Warto dodać, że nasze zawodniczki przegrywały już 1:3, a mimo to zdołały wyszarpać punkt!
-
29.10.2022
Horror z happy endem
W sobotę 29 października piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym zmierzyli się z zespołem Błękitnych Stargard. Było to drugie wyjazdowe spotkanie naszego zespołu z rzędu. Będący na fali średzki zespół był faworytem tego pojedynku. Poloniści wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu i znaleźli się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.
-
27.10.2022
Poznajmy się: Aleksander Kultys
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kuktys który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z Warty Poznań.
-
27.10.2022
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję meczu 14 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Początek transmisji o godzinie 12:50.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
26.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października ponownie będzie intensywny w mecze na obiektach średzkiej Polonii. W sobotę ostatni mecz na swoim boisku przed barażami o awans do CLJ rozegrają trampkarze starsi, którzy na Nowym Stadionie CSiR podejmą Ostrovię 1909. Przed nimi bardzo ważny pojedynek stoczą trampkarze młodsi. O 10:00 podejmą Avię Kamionki, a punkt zdobyty w tym meczu zagwarantuje im awans do Ligi Wojewódzkiej. Na boisku CTP 1 swoje mecze ligowe rozegrają młodzicy. Rocznik 2010 zagra ważny w kontekście awansu mecz z UKS-em Śrem (godz. 10:00), a rocznik 2011 zmierzy się z MKS-em Trzemeszno (godz. 14:00).
W niedzielę już o 9:00 rano swój mecz zagra druga drużyna rocznika 2009, która w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmie wicelidera - Concordię Murowana Goślina. Ponadto o 12:00 na boisku CTP 1 młodzicy starsi zagrają z Victorią Września.
-
26.10.2022
Turnieje ligowe żaków młodszych (2015)
Żaki młodsze Polonii w weekend brały udział w turniejach Wielkopolskiego ZPN. Grupa czerwona rozegrała swój turniej w sobotę 22 października w Mosinie, natomiast grupa biała dzień później pojechała do Śremu zbierać swoje kolejne minuty rywalizując z rówieśnikami z innych klubów.
-
26.10.2022
Turniej ligowy w Jarocinie (2014)
Żaki starsze prowadzone przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego w sobotę rozegrały mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN rozgrywanego w Jarocinie.
-
26.10.2022
Turnieje i sparingi orlików (2012/2013)
Wszystkie zespoły kategorii orlik rozgrywały mecze lub brały udział w turniejach ligowych. Pierwsze zespoły orlika starszego i młodszego zagrały turnieje w Środzie Wielkopolskiej i w Jarocinie, drugi zespół orlików starszych rozegrał mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast orlicy młodsi zagrali z rówieśnikami z AP Wilki Dąbrówka.

























































