OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.08.2020

Bez punktów na inaugurację

W pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.

Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.

Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść  i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.

Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak

Najnowsze aktualności

  • 19.12.2022

    Wygrany sparing z Gromem (2010)

    Wczoraj ostatnią grą kontrolną w roku 2022 rozegrała drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego. Na boisku w Topoli Poloniści pokonali Grom Plewiska 4:2.

  • 16.12.2022

    Kalendarze 2023

    Na 2023 rok nasz Klub wydał dwa rodzaje kalendarzy. Pierwszy z nich to dobrze znany kalendarz listowowany zawierający wszystkie zdjęcia grupowe zespołów Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Drugi z kolei to kalendarz spiralowany. I o tym kalendarzu chcemy Wam trochę opowiedzieć.

  • 14.12.2022

    Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2022

    Młodzicy starsi Polonii, rocznik 2010, pełną emocji rundę jesienną zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi okręgowej, które oznacza awans zespołu do ligi wojewódzkiej! Do końca o awans walczyła także druga drużyna, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w II lidze okręgowej.

  • 14.12.2022

    Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2022

    Trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009), których od lipca prowadzi duet trenerów Miłosz Twardowski i Marcin Parus, jesienią wywalczyli dwa awanse! Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał I ligę okręgową i wiosną zagra w lidze wojewódzkiej, natomiast druga drużyna awansowała do II ligi okręgowej.

    Poloniści w I lidze okręgowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie osiem bramek. Najlepszym strzelcem był Kamil Jankowiak, zdobywca dwunastu bramek, natomiast najczęściej asystował Eryk Popis.

    Zespół rywalizujący w III lidze okręgowej zajął pierwsze miejsce w grupie pomimo dwóch porażek, a zespół w dziesięciu meczach strzelił aż 89 bramek. Najwięcej zdobył Jakub Janiszewski (21), a drugim strzelcem był podstawowy bramkarz pierwszej drużyny - Bartłomiej Wiczyński (12). Zdecydowanie najlepszym asystentem był Stanisław Solarski, który zaliczył aż 16 asyst.

  • 13.12.2022

    Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2022

    Historycznym osiągnięciem zakończyła się runda jesienna dla trampkarzy starszych (rocznik 2008), którzy po świetnym sezonie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, ani razu nie przegrywając w oficjalnych rozgrywakch! W I Lidze Wojewódzkich odnieśli dwanaście zwycięstw i dwukrotnie remisowali, a następnie wygrali trzy z czterech meczów barażowych, w jednym remisując.

    Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego dokonali rzeczy wielkiej i wiosną będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach szczebla centralnego, a jej rywalami będą drużyny z Poznania (Lech, Warta), Szczecina (Pogoń, FASE), Gdańska (Lechia, Orlen) i Koszalina (Gwardia).

  • 13.12.2022

    Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022

    Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!

    Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.

    W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.

  • 13.12.2022

    Towarzyskie granie w Śremie (2015)

    W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2015) brał udział w grach kontrolnych z Wartą Śrem. Mecze odbywały się na zadaszonym orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.

  • 12.12.2022

    Akademia: Liczbowe podsumowanie jesieni

    Rozpoczął się ostatni tydzień treningów naszej akademii przed przerwą świąteczną. Jest to idealny czas, aby podsumować mijającą już rundę jesienną. Rozpoczniemy od liczbowego podsumowania piłkarskiej jesieni, a w kolejnych dniach prezentować będziemy opisowe podsumowania poszczególnych roczników.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.