OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.06.2016

Bardzo udany sezon część 1

Jakiś czas temu zakończył się jakże udany dla Polonii sezonu 2015/16 w trzeciej lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Piłkarze Polonii Środa po 30 kolejkach zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli uzyskując awans do nowej zreorganizowanej trzeciej ligi. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionym już sezonie.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych do zespołu Mariusza Bekasa dołączyli Piotr Fontowicz  z Lecha II Poznań, Adam Borucki i Łukasz Rychlik z zespołu juniorów Lecha Poznań, Adam Robaszyński z Zawiszy Bydgoszcz oraz Aleks Giczela z Polonii Warszawa.  Z kolei po zakończeniu sezonu 2014/15 z zespołem Polonii Środa pożegnali się Marcin Falgier, Przemek Warot, Marek Matysiak i Jakub Solarek. Nadal pozostał trzon zespołu który stanowił o jego sile w poprzednim sezonie.

W pierwszym ligowym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wielkopolski i po jednej bramce Dawida Liska pokonali ten zespół 1:0. Drugi mecz to niestety porażka w Poznaniu z Wartą 2:1. Mimo iż nasz zespół jako pierwszy zdobył w tym spotkaniu bramkę to nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Na domiar złego czerwonymi kartkami ukarani zostali zarówno pierwszy tenere Mariusz Bekas jak i jego asystent Marcin Duchała. W trzeciej kolejce poloniści gładko pokonali na własnym boisku Spartę Brodnica 3:0 by już w czwartej przegrać w Jarocinie z tamtejszym Jarotą 2:0. Piąte spotkanie to kolejny mecz na własnym boisku i kolejna wygrana. Tym razem wyższość polonistów uznać musieli  zawodnicy Nielby Wągrowiec którzy przegrali w Środzie Wlkp. 2:0. Szósta kolejka to porażka w Świeciu z Wdą 2:1. W kolejnym spotkaniu ligowym podopieczni Mariusza Bekasa pokonują na własnym boisku Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. W ósmej kolejce poloniści po raz pierwszy w tym sezonie przywieźli punkty ze spotkania wyjazdowego remisując 1:1 w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Niestety dziewiąta kolejka to kolejny remis. Tym razem nasz zespół remisuje 2:2 na boisku w Środzie Wielkopolskiej z  Unią Swarzędz. W dziesiątej kolejce po raz pierwszy w tej rundzie w meczu z udziałem Polonii nie padają żadne bramki a podopieczni Mariusza Bekasa bezbramkowo remisują w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem. Mecz ten był rozgrywany przy sztucznych światłach i był to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii naszego Klubu żeby piłkarze oficjalne spotkanie ligowe rozegrali przy sztucznym oświetleniu. W 11 kolejce poloniści pokonali na swoich obiektach 2:0 zespół Lecha II Poznań. Dwunasta kolejka to pechowa porażka w Toruniu z zespołem Elany 3:2. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w tym meczu w doliczonym czasie gry. W trzynastej kolejce nasz zespół doznaje pierwszej porażki w sezonie na własnym boisku ulegając Pelikanowi Niechanowo 2:0. Czternasta kolejka to skromna wygrana naszego zespołu na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:1. W piętnastej kolejce w święta 11 listopada poloniści udali się do Warlubia na spotkanie z tamtejszym Startem. Pomimo ambitnej postawy nasz zespół musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając ten mecz 3:2. Na tym zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. Jednak prowadzący w tym sezonie rozgrywki trzecioligowe Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaplanował na ten rok jeszcze jedną kolejkę rozegnaną awansem z rundy wiosennej. Tym samym podopieczni Mariusza Bekasa udali się do Ostrowa Wielkopolskiego na rewanżowe spotkanie z tamtejszą Ostrovią. Poloniści urządzili sobie ostre strzelanie pokonując rywali 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu na wyjeździe w tym sezonie, a zarazem najwyższa wygrana w rundzie jesiennej. po szesnastu kolejkach poloniści zajmowali siódmą lokatę w ligowej tabeli i byli na dobrej drodze do awansu do nowej trzeciej ligi.

Zimą w zespole nie było zbyt dużych ruchów transferowych ale udało się utrzymać cały skład który walczył na boiskach w rundzie jesiennej a do tego z Warty Poznań powrócił Jakub Solarek.  Siłą zespołu miał być kolektyw i zgranie.

Pierwsze spotkanie wiosenne poloniści rozegrali w Środzie Wlkp., a rywalem naszego zespołu była Warta Poznań.  Ku uciesze średzkich kibiców i zdziwieniu licznych obserwatorów trzy punkty zostały w Środzie Wlkp., a Polonia pokonała Wartę 1:0. Drugi mecz to daleki wyjazd do Brodnicy i mecz z tamtejszą Sparta który kończy się bezbramkowym remisem. W 19 kolejce poloniści pokonali na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0. Dwudziesta kolejka to kolejne zwycięstwo ekipy Mariusza Bekasa. Tym razem w Wągrowcu 2:0 pokonujemy miejscową Nielbę. Kolejne mecze to kolejne zwycięstwa Polonii. najpierw w Środzie poloniści pokonują 3:0 Wdę Świecie, a następnie w Ostrowie Wlkp. miejscową Centrę 1:0. Pierwsza wiosenna porażka przyszła w 23 kolejce kiedy to z kompletem punktów ze Środy Wielkopolskiej wyjechał Sokół Kleczew pokonując nasz zespół 1:0. W 24 kolejce poloniści zremisowali z Unią Swarzędz 1:1, a w 25 kolejce pokonali Włókniarza Kalisz 2:0. Końcówka sezonu mimo iż poloniści mieli już zapewniony awans do nowej trzeciej ligi też wyglądała nie najgorzej w wykonaniu naszego zespołu.  Najpierw remis 0:0 we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a następnie zwycięstwo 2:0 z Elaną Toruń umocniły pozycję naszego zespołu w ligowej tabeli. W kolejnych dwóch spotkaniach Polonia przegrała kolejno w Niechanowie z tamtejszym Pelikanem 3:2 i w Izbicy Kujawskiej z Kujawianką 2:1. Ostatni ligowy mecz to miał być pojedynek ze Startem Warlubie ale rywale zrezygnowali z gry i za darmo oddali trzy punkty Polonii.

W sumie poloniści w 30 meczach odnieśli piętnaście zwycięstw, sześć meczy zremisowali, a dziewięć przegrali. Polonia Środa w sezonie 2015/16 to zdecydowanie zespół swojego boiska. Na stadionie przy ulicy Sportowej podopieczni Mariusza Bekasa wygrali dwanaście spotkań, jedno zremisowali i tylko dwa przegrali. Z kolei na wyjeździe poloniści wygrali tylko trzy spotkania, pięć zremisowali i siedem przegrali. Bilans bramkowy to 45 bramek zdobytych (siódmy wynik w lidze) i 28 bramek straconych (czwarty wynik w lidze). Więcej bramek średzcy napastnicy strzelali na własnym boisku – 26 (12 bramek wiosną) , przy 19 strzelonych na wyjazdach (pięć bramek wiosną). Także średzka defensywa lepiej spisywała się na własnym boisku. W meczach u siebie poloniści stracili 7 bramek (tylko jedna bramka wiosną) przy 21 straconych na wyjazdach (sześć bramek wiosną). Wszystkie te wyniki pozwoliły się podopiecznym Mariusza Bekasa uplasować na 6 pozycji w ligowej tabeli. Szczegółowe statystyki poszczególnych zawodników przeanalizujemy w drugiej części podsumowania które już wkrótce.

 

Najnowsze aktualności

  • 28.06.2013

    Orliki zakończyły sezon wygraną

    Mecz, który miał być rozegrany jako pierwszy w rundzie, został rozegrany jako ostatni. Mowa o meczu orlików młodszych średzkiej Polonii z rówieśnikami Poznaniaka Poznań. Mecz został przełożony na sam koniec ze względu na aurę panującą na początku kwietnia i rozegrany został w miniony czwartek. 

  • 28.06.2013

    Zapraszamy na mecz barażowy

    W sobotę o godzinie 17 na stadionie w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się trzeci mecz barażowy o awans do klasy okręgowej. Naprzeciw siebie staną zespoły Zielonych Lubosz i Orkanu Konarzewo.

  • 27.06.2013

    Multimedia z meczu Orkan - Polonia II

    Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz skrótu wideo z środowego meczu barażowego rezerw Polonii z Orkanem Konarzewo. Spotkanie zakończyło się wygraną polonistów 2:1.

  • 27.06.2013

    Trzech polonistów powołanych do kadry

    Trzech zawodników naszego klubu zostało powołanych do reprezentacji wielkopolski. Wyróżnionymi piłkarzami zostali Radosław Barabasz, Maciej Gendek i Paweł Przybyłek.

  • 27.06.2013

    Szóstka za silna dla orlików młodszych

    Przedostatni mecz w wykonaniu drużyny orlika młodszego średzkiej Polonii przeciwko liderowi tej grupy Szóstce Śrem, miał być przepustką do zajęcia ostatecznie 2 miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej w tej kategorii wiekowej w Wielkopolsce.

  • 27.06.2013

    Jedenaście bramek na zakończenie sezonu

    Udanie zakończyła swoje rozgrywki ligowe „jeszcze” najmłodsza drużyna żaków Polonii. W meczu, który miał się odbyć w pierwszej kolejce na początku kwietnia a został przełożony  z powodu zalegającego śniegu poloniści pokonali zespół Kadeta Tulce 0-11.

  • 26.06.2013

    Wygrana w drugim meczu barażowym

    W swoim drugim meczu barażowym piłkarze Polonii II Środa Wielkopolska pokonali w Luboszu Orkan Konarzewo 2:1. O tym kto awansuje do klasy okręgowej zadecyduje jednak trzecie spotkanie w którym zagra wspomiany już orkan i Zieloni Lubosz.

  • 26.06.2013

    Plan przygotowań Polonii do sezonu 2013/14

    Znamy już wstępny plan przygotowań Polonii Środa Wielkopolska do sezonu 2013/2014. Średzianie rozegrają sześć meczów kontrolnych oraz wezmą udział w obozie dochodzeniowym.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.