22.10.2011
3 punkty juniorów młodszych
Kotwica Kórnik 1-2 (1-0) Polonia Środa Wlkp.
Nietypowo, gdyż w piątek na wyjeździe w Kórniku juniorzy młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz mistrzowski. Po dość mało skutecznej grze piłkarzy ze Środy Wlkp. zwyciężyli miejscową Kotwicę 2-1 (0-1).
Pierwsze minuty gry zaczęły się od szybkiej i zdecydowanej ofensywy przyjezdnych, jednak mało efektywnej. Już w 4 minucie pierwszą dogodną okazję na zdobycie gola miał Karol Kaźmierczak, zamykając akcję lewą stroną, ale złe przyjęcie piłki tuż przed bramką spowodowało, iż akcja nie przyniosła efektu bramkowego. Po upływie trzech minut gospodarze przeprowadzili pierwszą kontrę na bramkę średzian zakończoną skuteczną akcją, po której wyszli na prowadzenie (1-0). Pięć minut później Szymon Grzelak uderza z dystansu, lecz zbyt lekki strzał wyłapuje bramkarz miejscowej drużyny. W 23 minucie ponownie Karol otrzymał podanie od Macieja Polodego, ale będąc w sytuacji 100 % ponownie nie potrafił pokonać bramkarza Kotwicy. Po chwili groźny strzał główką w polu karnym przez zawodnika Polonii, odbija bramkarz z Kórnika na rzut rożny. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części, tym razem Maciej Polody nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Po zmianie stron Polonia jeszcze z większą determinacją ruszyła do odrabiania strat. W 48 minucie gry Bartek Nowak znalazł się w polu karnym i będąc przed bramkarzem mocno strzelił w długi róg, ale piłka odbiła się od poprzeczki i skozłowała tuż przed linią bramkową. Do odbitej piłki dobiegł Tomek Kaźmierski i strzałem głową dał wyrównanie Polonii na 1-1. Pięć minut później tym razem Tomek podawał do Karola Kaźmierczaka, który strzałem z kilku metrów wyprowadził Polonię na prowadzenie 2-1. Upłynęły dwie minuty i tym razem Szymon Grzelak w sytuacji 100 % strzela nad bramką. W 66 minucie Karol Kaźmierczak marnuje kolejną dogodną sytuację na podwyższenie prowadzenia, a po 4 minutach mijając już bramkarza trafia w słupek. Jeszcze na kilka minut przed końcem Klaudiusz Filipiak strzela bramkę, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Gospodarze mieli w tej części jedną dogodną sytuację na wyrównanie, ale Bartek Kurasiak nie dał się zaskoczyć.
Za tydzień w sobotę o godz. 11.00 w bardzo ważnym meczu, decydującym o awansie do grupy mistrzowskiej, juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe z Wartą Śrem.
Juniorzy młodsi zagrali w składzie: Bartek Kurasiak, Karol Witucki, Mateusz Juskowiak, Jan Janasik, Marcin Malusiak, Tomasz Kaźmierski (70’Klaudiusz Filipiak), Karol Kaźmierczak (76’Szymon Juskowiak), Patryk Kudła (62’Jakub Kurasiński), Bartek Nowak, Szymon Grzelak, Maciej Polody. Na rezerwie pozostali: Adrian Bolewicz, Mateusz Lipiecki, Marcin Stawiak, Kacper Wartecki.
Najnowsze aktualności
-
05.10.2013
Wyniki 11. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki 11. kolejki III ligi. Liderem tabeli mimo porażki z Sokołem Kleczew pozostał Lech II Poznań.
-
05.10.2013
Polonia rozbita w Warlubiu
W meczu 11. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Warlubiu z Startem 1:4. Jedynego gola dla polonistów zdobył Dominik Mucha w 87. minucie.
-
05.10.2013
Relacja LIVE Start - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo III ligi. Poloniści spotkają się na boisku w Warlubiu z beniaminkiem rozgrywek Startem.
-
04.10.2013
Dziewczyny podejmą Victorię Sianów
W niedzielę o godzinie 15 zespół kobiet średzkiej Polonii podejmować będzie na własnym boisku w meczu 6. kolejki II ligi Victorię SP Sianów.
-
04.10.2013
Polonia II zagra u siebie
O kolejne ligowe punkty w najbliższą niedzielę walczyć będzie drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Roberta Halaburdy podejmą na własnym stadionie LKS Kicin.
-
03.10.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższą sobotę kolejne mecze ligowe rozegrają drużyny młodzieżowe naszego klubu.
-
03.10.2013
Żaki młodsze nadal bez straty punktów
W środowe popołudnie drużyna żaków 2006 rozegrała na własnym boisku zaległy mecz ligowy z Liderem Swarzędz.
-
03.10.2013
Pechowa porażka młodzików
We wtorkowe popołudnie młodzicy rozegrali swój zaległy mecz. Poloniści tym razem występowali w roli gospodarza zawodów. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Oranje Sport Poznań.





















































