09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
19.11.2024
Runda rewanżowa czas start
Choć w zeszłym tygodniu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatnie spotkanie rudny jesiennej sezonu 2024/25 w trzeciej lidze nie oznacza to końca grania dla polonistów w tym roku. Już w niedzielę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w spotkaniu 18 kolejki trzeciej ligi podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin. W meczu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1.
-
19.11.2024
Orlicy zagrali w turnieju charytatywnym (2015)
W niedzielę 17 listopada dwa zespoły Polonii 2015 wzięły udział w turnieju halowym w Baranowie, podczas którego rywalizowały z drużynami złożonymi z zawodników urodzonych w 2014 oraz 2015 roku. Głównym celem turnieju było wsparcie Antosia, cierpiącego na nietypową chorobę - zespół PANS.
"Cieszymy się, że mogliśmy pomóc koledze robiąc to co lubimy, czyli grając w piłkę. Uczestnicząc w takich turniejach uczymy naszych adeptów, że pomóc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna."
-
19.11.2024
Sparingowa porażka z Ostrowskim KS (2013)
W sobotni poranek zespół Polonii 2013 II rozegrał grę kontrolną z Ostrowskim Klubem Sportowym. Młodzi Poloniści z dużym zaangażowaniem rywalizowali z gośćmi, ale musieli tego dnia pogodzić się z przegraną. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Mikołaj Jung.
-
18.11.2024
Porażka w Lesznie (2013)
Polonia 2013 zakończyła rundę jesienną wyjazdową porażką 1:5 (0:2) z zespołem Polonii 1912 Leszno. Jedynego gola dla Polonii strzelił Mikołaj Kaczałka. Nasz zespół zakończył jesienne rozgrywki na 4. miejscu w tabeli.
-
18.11.2024
Zwycięstwo z AT Krotoszyn (2012)
Bardzo udany weekend ma za sobą rocznik 2012, który wysoko wygrał oba swoje mecze. W 1. lidze wojewódzkiej drużyna wygrała 9:1 (5:0) z Akademią Talentów Krotoszyn i obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Poloniści tracą jeden punkt do Polonii 1912 Leszno, ale mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Kotwicą Kórnik. Drugi zespół wygrał 12:0 (5:0) z Liderem Swarzędz i rozgrywki 1. ligi okręgowej zakończył na czwartym miejscu.
-
18.11.2024
Trzy punkty w Kórniku (Juniorki)
Nasze juniorki rozegrały w sobotę mecz 2. ligi okręgowej trampkarzy z zespołem chłopców Kotwicy Kórnik 2011. Polonistki wygrały 3:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziewczyny wyszły na prowadzenie tuż po przerwie, a w końcówce spotkania dołożyły jeszcze dwa trafienia, na do gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. We wtorek Polonia rozegra ostatni mecz, w którym podejmie dziewczyny z Warty Poznań.
-
18.11.2024
Nieudane zakończenie rundy (2011)
Oba zespoły rocznika 2011 zakończyły w weekend rozgrywki. Pierwszy zespół przegrał 0:5 z Polonią 1912 Leszno, ale w tabeli został sklasyfikowany na 12. miejscu i zapewnił sobie utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej. Druga drużyna wsparta chłopakami z rocznika 2013 przegrała 2:13 z Koziołkiem Poznań, a bramki strzelili Marcin Buczak i Szymon Kiciński. Nasz zespół zajął 2. miejsce w 1. lidze okręgowej.
-
18.11.2024
Wyrwany punkt w końcówce (2010)
W ostatnim meczu 1. ligi okręgowej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010, który już wcześniej zagwarantował sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do 2. ligi okręgowej, zremisował 3:3 (0:1) z Błękitnymi Owińska. Do 70. minuty Poloniści przegrywali 1:3, ale dzięki dwóm trafieniom z końcówki spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania.




























































