07.12.2015
Zwycięstwo żaków w turnieju (2007)6 grudnia zespół żaków starszych udał się do Poznania, gdzie w przepięknej hali sportowej Politechniki Poznańskiej wziął udział w Turnieju Futbolsport.pl Polibuda Kids Cup, w którym zagrało 12 drużyn. Poloniści trafili do grupy A, w której spotkali się z PSS Junior Koziegłowy, naszymi dobrymi znajomymi - Canarinhos Skórzewo i Unią Swarzędz I.
Polonia Środa – PSS Junior Koziegłowy 5:0.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Kuba Jankowski, Oskar Pawlak.
Przez cały mecz zdecydowana przewaga naszych zawodników udokumentowana 5 bramkami. Szybko objęliśmy prowadzenie 3:0, za sprawą dubletu Marcina Maląga i jednej bramce zdobytej przez Oskara Pawlaka. Młodzi zawodnicy z Koziegłów praktycznie nie zagrozili naszej bramce, gdyż nasi obrońcy „niezawodni bracia” nie dopuszczali ich w okolice naszego pola karnego. Udokumentowaniem naszej przewagi były kolejne bramki zdobyte przez Marcina Skrobicha i Kubę Jankowskiego. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 5:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Adrian Fiołka x2, Marcin Maląg x2.
Drugi mecz był bardzo podobny do pierwszego. Duża przewaga naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasi pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Adrian Fiołka, który bardzo ładnie włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni – ponieważ wykorzystali wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia bramek. Gola honorowego dla naszych rywali pod koniec meczu zdobył zawodnik Unii w zamieszaniu podbramkowym. Zasłużona wygrana naszego zespołu. Jak się później okaże podczas turnieju spotkamy się jeszcze raz z drużyną Unii Swarzędz I już w samym finale.
Polonia Środa - Canarinhos Skórzewo 2:1
Bramki dla Polonii: Adrian Fiołka i Oskar Pawlak
Już przed trzecim meczem wiadomo było, że zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie. Ostatni grupowy mecz z naszymi dobrymi znajomymi, gdyż bardzo często spotykamy się z tą drużyną zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejów rozgrywanych na hali rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni w swoich akcjach. Na nasze dwie bramki zdobyte przez Oskara Pawlaka i ponownie Adriana Fiołkę nasi rywale odpowiedzieli tylko jedną. Pod koniec meczu oddaliśmy inicjatywę naszym rywalom, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji bramkowych. Mecz kończy się więc minimalnym naszym zwycięstwem.
.jpg)
Ćwierćfinał
Polonia Środa – Wielkopolska Komorniki 4:0.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek x2, Oskar Pawlak i Marcin Skrobich.
Mecz bardzo przypominał te pierwsze dwa rozgrywane w grupie. Od początku spotkania nasz zespół narzucił swój styl gry. Momentami nasz bramkarz był bezrobotny, gdyż większość meczu rozgrywana była na połowie przeciwnika. Tym razem za strzelanie bramek zabrał się „drugi z braci” nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Swoje bramki dołożyli także Oskar Pawlak – bardzo pewny punkt naszej drużyny oraz nasz kapitan Marcin Skrobich. Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu.
Półfinał
Polonia Środa – UKS Śrem 3:1.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Jasiu Pośledni.
Na ten mecz czekali wszyscy – trochę przedwczesny finał, bo na tym etapie rozgrywek spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Nasi zawodnicy mając w pamięci porażkę ćwierćfinale z drużyną ze Śremu na turnieju rozgrywanym w Luboniu, bardzo chcieli się zrehabilitować. I to im się tym razem udało. Na dwie bramki strzelone przez Marcinów Maląga i Skrobicha nasi rywale odpowiedzieli jedną, chociaż sytuację bramkowe mieli, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper Marcel Możewski, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół od straty bramek. Kropkę nad i pod koniec meczu postawił Jasiu Pośledni, który wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem ustalając wynik meczu na 3:1 dla nas.
.jpg)
Finał
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 2:1.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek i Marcin Skrobich.
Szósty mecz na turnieju wyglądał zupełnie inaczej niż ten mecz rozgrywany w grupie przez obydwie drużyny. Widać było już zmęczenie po obu stronach. Obydwie drużyny grały bardzo uważnie z tyłu, więc nie było za dużo sytuacji bramkowych. Pierwsi do głosu doszli nasi rywale, którym udało się strzelić nam bramkę. Odpowiedź z naszej strony była błyskawiczna. Zresztą nie wiadomo jak by to się skończyło, gdyby bezpośrednio po zdobyciu przez naszych rywali bramki, na strzał z połowy boiska nie zdecydował się nasz obrońca Jakub Wujek. Dzięki niemu doprowadziliśmy do remisu. A gdy wydawało się, że w finale zobaczymy konkurs rzutów karnych, na 18 sek. przed jego zakończeniem bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Skrobich i zwycięstwo w turnieju stało się faktem.
.jpg)
Bardzo dobra postawa w bramce naszego golkipera Marcela Możewskiego została doceniona przez organizatorów Turnieju. Marcel został wybrany przez nich najlepszym bramkarzem Turnieju.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Kuba Jankowiak, Oskar Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
12.02.2024
Akademia: Podział lig w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił podział lig ścieżki grassroots w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 występować w nich będzie siedem drużyn Polonii, w tym zespół dziewcząt.
-
09.02.2024
Polonia 2012: Terminarz I ligi wojewódzkiej D2
Przedstawiamy terminarz rozgrywek I ligi wojewódzkiej D2, w której rywalizował będzie zespół Polonii Środa Wielkopolska 2012 prowadzony przez Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego. Młodzi Poloniści trafili do grupy drugiej, a pierwszy mecz rozegrają 16/17 marca na wyjeździe ze Stalą Pleszew. Runda wiosenna zakończy się 22/23 czerwca.
-
09.02.2024
Juniorzy przygotowują się do wiosny (2008)
Zawodnicy z rocznika 2008 przygotowujący się do gry w lidze profesjonalnej B1 już 2 stycznia rozpoczęli treningi. Do dziś przepracowali 26 jednostek treningu zespołowego oraz dwie jednostki treningu motorycznego. W tym okresie Poloniści rozegrali cztery mecze kontrolne i jedną grę wewnętrzną.
-
09.02.2024
Pracowity weekend zespołów seniorskich
Kolejny pracowity weekend przed zespołami seniorskimi Polonii Środa przygotowującymi się do zbliżającej się coraz większymi krokami rundy wiosennej sezonu 2023/24. Wszystkie trzy zespoły rozegrają mecze kontrolne. Oczywiście o wynikach końcowych obu spotkań poinformujemy Was w naszych mediach zaraz po ich zakończeniu.
-
09.02.2024
Wymagający sparing z Huraganem
W środę 7 lutego wieczorem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czerwonaku piłkarze Polonii Środa Wlkp. rozegrali kolejny mecz towarzyski zimowego okresu przygotowawczego. Rywalem polonistów był czwartoligowy Huragan Pobiedziska.
-
07.02.2024
Hokejowy wynik orlików (2013)
W poniedziałek zespół orlików starszych (rocznik 2013 I) rozegrał na boisku hokejowym mecz kontrolny ze Zjednoczonymi Września, który zakończył się wynikiem... hokejowym. Skuteczni tego dnia Poloniści wygrali 13:5, a najskuteczniejszy tego dnia Paweł Szumski strzelił pięć bramek!
-
06.02.2024
Porażka z AP Reissa Mosina (2010)
Trampkarze młodsi Polonii Środa (rocznik 2010 II) w miniony weekend rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem zmierzyli się z AP Reissa Mosina. Jest to rywal występujący na co dzień w I lidze okręgowej. Gospodarzom brakowało tego dnia dokładności co przełożyło się na wynik.
-
06.02.2024
Przygotowania trampkarzy w toku (2009)
Zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) od początku stycznia intensywnie przygotowuje się do startu w lidze profesjonalnej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Poza udanym występem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-15 w fustalu podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego rozegrali także cztery gry kontrolne z mocnymi rywalami: Poznańską 13, Varsovią, Widzewem Łódź oraz Chrobrym Głogów.


























































