07.12.2015
Zwycięstwo żaków w turnieju (2007)6 grudnia zespół żaków starszych udał się do Poznania, gdzie w przepięknej hali sportowej Politechniki Poznańskiej wziął udział w Turnieju Futbolsport.pl Polibuda Kids Cup, w którym zagrało 12 drużyn. Poloniści trafili do grupy A, w której spotkali się z PSS Junior Koziegłowy, naszymi dobrymi znajomymi - Canarinhos Skórzewo i Unią Swarzędz I.
Polonia Środa – PSS Junior Koziegłowy 5:0.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Kuba Jankowski, Oskar Pawlak.
Przez cały mecz zdecydowana przewaga naszych zawodników udokumentowana 5 bramkami. Szybko objęliśmy prowadzenie 3:0, za sprawą dubletu Marcina Maląga i jednej bramce zdobytej przez Oskara Pawlaka. Młodzi zawodnicy z Koziegłów praktycznie nie zagrozili naszej bramce, gdyż nasi obrońcy „niezawodni bracia” nie dopuszczali ich w okolice naszego pola karnego. Udokumentowaniem naszej przewagi były kolejne bramki zdobyte przez Marcina Skrobicha i Kubę Jankowskiego. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 5:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Adrian Fiołka x2, Marcin Maląg x2.
Drugi mecz był bardzo podobny do pierwszego. Duża przewaga naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasi pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Adrian Fiołka, który bardzo ładnie włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni – ponieważ wykorzystali wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia bramek. Gola honorowego dla naszych rywali pod koniec meczu zdobył zawodnik Unii w zamieszaniu podbramkowym. Zasłużona wygrana naszego zespołu. Jak się później okaże podczas turnieju spotkamy się jeszcze raz z drużyną Unii Swarzędz I już w samym finale.
Polonia Środa - Canarinhos Skórzewo 2:1
Bramki dla Polonii: Adrian Fiołka i Oskar Pawlak
Już przed trzecim meczem wiadomo było, że zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie. Ostatni grupowy mecz z naszymi dobrymi znajomymi, gdyż bardzo często spotykamy się z tą drużyną zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejów rozgrywanych na hali rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni w swoich akcjach. Na nasze dwie bramki zdobyte przez Oskara Pawlaka i ponownie Adriana Fiołkę nasi rywale odpowiedzieli tylko jedną. Pod koniec meczu oddaliśmy inicjatywę naszym rywalom, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji bramkowych. Mecz kończy się więc minimalnym naszym zwycięstwem.
.jpg)
Ćwierćfinał
Polonia Środa – Wielkopolska Komorniki 4:0.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek x2, Oskar Pawlak i Marcin Skrobich.
Mecz bardzo przypominał te pierwsze dwa rozgrywane w grupie. Od początku spotkania nasz zespół narzucił swój styl gry. Momentami nasz bramkarz był bezrobotny, gdyż większość meczu rozgrywana była na połowie przeciwnika. Tym razem za strzelanie bramek zabrał się „drugi z braci” nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Swoje bramki dołożyli także Oskar Pawlak – bardzo pewny punkt naszej drużyny oraz nasz kapitan Marcin Skrobich. Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu.
Półfinał
Polonia Środa – UKS Śrem 3:1.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Jasiu Pośledni.
Na ten mecz czekali wszyscy – trochę przedwczesny finał, bo na tym etapie rozgrywek spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Nasi zawodnicy mając w pamięci porażkę ćwierćfinale z drużyną ze Śremu na turnieju rozgrywanym w Luboniu, bardzo chcieli się zrehabilitować. I to im się tym razem udało. Na dwie bramki strzelone przez Marcinów Maląga i Skrobicha nasi rywale odpowiedzieli jedną, chociaż sytuację bramkowe mieli, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper Marcel Możewski, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół od straty bramek. Kropkę nad i pod koniec meczu postawił Jasiu Pośledni, który wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem ustalając wynik meczu na 3:1 dla nas.
.jpg)
Finał
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 2:1.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek i Marcin Skrobich.
Szósty mecz na turnieju wyglądał zupełnie inaczej niż ten mecz rozgrywany w grupie przez obydwie drużyny. Widać było już zmęczenie po obu stronach. Obydwie drużyny grały bardzo uważnie z tyłu, więc nie było za dużo sytuacji bramkowych. Pierwsi do głosu doszli nasi rywale, którym udało się strzelić nam bramkę. Odpowiedź z naszej strony była błyskawiczna. Zresztą nie wiadomo jak by to się skończyło, gdyby bezpośrednio po zdobyciu przez naszych rywali bramki, na strzał z połowy boiska nie zdecydował się nasz obrońca Jakub Wujek. Dzięki niemu doprowadziliśmy do remisu. A gdy wydawało się, że w finale zobaczymy konkurs rzutów karnych, na 18 sek. przed jego zakończeniem bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Skrobich i zwycięstwo w turnieju stało się faktem.
.jpg)
Bardzo dobra postawa w bramce naszego golkipera Marcela Możewskiego została doceniona przez organizatorów Turnieju. Marcel został wybrany przez nich najlepszym bramkarzem Turnieju.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Kuba Jankowiak, Oskar Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
25.03.2024
Młodzicy z drugim zwycięstwem (2012)
W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa 2012 wygrał na własnym boisku 3:1 (1:1) z SMS AP Reissa Ślesin. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, ale błyskawicznie do wyrównania doprowadził Witold Chojnacki. Po przerwie na prowadzenie Polonistów wyprowadził Jeremi Sójka, a trzy punkty przypieczętował Witold Chojnacki.
-
25.03.2024
Hokejowy wynik rezerw
W sobotę 23 marca drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Alberta Goślińskiego udali do Trzemeszna na pojedynek z tamtejszym zespołem Zjednoczonych.
-
25.03.2024
Udany start młodzików (2011)
W sobotę dwa mecze ligowe rozegrali młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2011). Pierwszy zespół rozgrywki I ligi okręgowej rozpoczął od wysokiego zwycięstwa 7:2 z Orlikiem Mosina, a hat tricka zdobył w tym meczu Oskar Różewicz, który dołączył do Polonii z 1922 Lechii Kostrzyn. Druga grupa wspierana zawodnikami z 2012 rocznika przegrała na wyjeździe 2:4 z Mieszkiem II Gniezno.
-
25.03.2024
Wyjazdowe zwycięstwo z Avią (2010)
W sobotę drugi zespół trampkarzy starszych (rocznik 2010) zainaugurował rozgrywki I ligi okręgowej. Poloniści udali się do Kamionek na mecz z miejscową Avią. Po świetnej pierwszej połowie nasza drużyna miała pięć bramek przewagi. W drugiej części gra się wyrównała i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem średzkiej drużyny 6:1.
-
25.03.2024
Zwycięstwo trampkarzy z Lechem (2010)
Świetny start rozgrywek zaliczyli trampkarze z rocznika 2010, którzy po dwóch kolejkach mają komplet punktów. W niedzielę na Stadionie Średzkim pokonali 2:0 (0:0) zespół Lecha Poznań 2011! Pierwszy gol to trafienie samobójcze po dośrodkowaniu Kamila Jankowiaka, a wynik ustalił Jan Marcinkowski, który wykorzystał podanie Antoniego Łukaszewskiego.
-
25.03.2024
Trampkarze przegrali z Unią (2009)
W sobotę drugi mecz ligi profesjonalnej rozegrała Polonia 2009. Nasz zespół przegrał na wyjeździe z Unią Swarzędz, a o rozstrzygnięciu zdecydowała bramka z 29. minuty.
-
25.03.2024
Druga porażka juniorów (2008)
W drugiej kolejce ligi profesjonalnej Polonia Środa 2008 przegrała z Poznańską 13 Poznań 2:5 (1:1). Już na początku spotkania bramkę strzelił Jakub Kledecki, a w drugiej części do siatki trafił Mikołaj Kowalski. Długo utrzymywał się wynik remisowy, ale w ostatnim kwadransie rywale strzelili trzy bramki i zdobyli trzy punkty.
-
25.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (23/24.03.2024)
Pięć zwycięstw i cztery porażki - taki bilans osiągnęły zespoły akademii w miniony weekend. Jednym z ważniejszych wydarzeń był mecz Polonii 2010 z Lechem Poznań 2011 w ramach ligi profesjonalnej C2. Nasz zespół spisał się doskonale i dzięki dwóm bramkom Jana Marcinkowskiego zdobył trzy punkty! Drugie zwycięstwo w tym sezonie wywalczyła też Polonia 2012, która wygrała 3:1 z SMS AP Reissa Ślesin. Trzy wysokie zwycięstwa odniosły też inne nasze drużyny: Polonia 2010 II, Polonia 2011 I oraz Polonia 2013!




























































