07.12.2015
Zwycięstwo żaków w turnieju (2007)6 grudnia zespół żaków starszych udał się do Poznania, gdzie w przepięknej hali sportowej Politechniki Poznańskiej wziął udział w Turnieju Futbolsport.pl Polibuda Kids Cup, w którym zagrało 12 drużyn. Poloniści trafili do grupy A, w której spotkali się z PSS Junior Koziegłowy, naszymi dobrymi znajomymi - Canarinhos Skórzewo i Unią Swarzędz I.
Polonia Środa – PSS Junior Koziegłowy 5:0.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Kuba Jankowski, Oskar Pawlak.
Przez cały mecz zdecydowana przewaga naszych zawodników udokumentowana 5 bramkami. Szybko objęliśmy prowadzenie 3:0, za sprawą dubletu Marcina Maląga i jednej bramce zdobytej przez Oskara Pawlaka. Młodzi zawodnicy z Koziegłów praktycznie nie zagrozili naszej bramce, gdyż nasi obrońcy „niezawodni bracia” nie dopuszczali ich w okolice naszego pola karnego. Udokumentowaniem naszej przewagi były kolejne bramki zdobyte przez Marcina Skrobicha i Kubę Jankowskiego. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 5:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Adrian Fiołka x2, Marcin Maląg x2.
Drugi mecz był bardzo podobny do pierwszego. Duża przewaga naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasi pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Adrian Fiołka, który bardzo ładnie włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni – ponieważ wykorzystali wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia bramek. Gola honorowego dla naszych rywali pod koniec meczu zdobył zawodnik Unii w zamieszaniu podbramkowym. Zasłużona wygrana naszego zespołu. Jak się później okaże podczas turnieju spotkamy się jeszcze raz z drużyną Unii Swarzędz I już w samym finale.
Polonia Środa - Canarinhos Skórzewo 2:1
Bramki dla Polonii: Adrian Fiołka i Oskar Pawlak
Już przed trzecim meczem wiadomo było, że zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie. Ostatni grupowy mecz z naszymi dobrymi znajomymi, gdyż bardzo często spotykamy się z tą drużyną zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejów rozgrywanych na hali rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni w swoich akcjach. Na nasze dwie bramki zdobyte przez Oskara Pawlaka i ponownie Adriana Fiołkę nasi rywale odpowiedzieli tylko jedną. Pod koniec meczu oddaliśmy inicjatywę naszym rywalom, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji bramkowych. Mecz kończy się więc minimalnym naszym zwycięstwem.
.jpg)
Ćwierćfinał
Polonia Środa – Wielkopolska Komorniki 4:0.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek x2, Oskar Pawlak i Marcin Skrobich.
Mecz bardzo przypominał te pierwsze dwa rozgrywane w grupie. Od początku spotkania nasz zespół narzucił swój styl gry. Momentami nasz bramkarz był bezrobotny, gdyż większość meczu rozgrywana była na połowie przeciwnika. Tym razem za strzelanie bramek zabrał się „drugi z braci” nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Swoje bramki dołożyli także Oskar Pawlak – bardzo pewny punkt naszej drużyny oraz nasz kapitan Marcin Skrobich. Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu.
Półfinał
Polonia Środa – UKS Śrem 3:1.
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Jasiu Pośledni.
Na ten mecz czekali wszyscy – trochę przedwczesny finał, bo na tym etapie rozgrywek spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Nasi zawodnicy mając w pamięci porażkę ćwierćfinale z drużyną ze Śremu na turnieju rozgrywanym w Luboniu, bardzo chcieli się zrehabilitować. I to im się tym razem udało. Na dwie bramki strzelone przez Marcinów Maląga i Skrobicha nasi rywale odpowiedzieli jedną, chociaż sytuację bramkowe mieli, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper Marcel Możewski, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół od straty bramek. Kropkę nad i pod koniec meczu postawił Jasiu Pośledni, który wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem ustalając wynik meczu na 3:1 dla nas.
.jpg)
Finał
Polonia Środa – Unia Swarzędz I 2:1.
Bramki dla Polonii: Kuba Wujek i Marcin Skrobich.
Szósty mecz na turnieju wyglądał zupełnie inaczej niż ten mecz rozgrywany w grupie przez obydwie drużyny. Widać było już zmęczenie po obu stronach. Obydwie drużyny grały bardzo uważnie z tyłu, więc nie było za dużo sytuacji bramkowych. Pierwsi do głosu doszli nasi rywale, którym udało się strzelić nam bramkę. Odpowiedź z naszej strony była błyskawiczna. Zresztą nie wiadomo jak by to się skończyło, gdyby bezpośrednio po zdobyciu przez naszych rywali bramki, na strzał z połowy boiska nie zdecydował się nasz obrońca Jakub Wujek. Dzięki niemu doprowadziliśmy do remisu. A gdy wydawało się, że w finale zobaczymy konkurs rzutów karnych, na 18 sek. przed jego zakończeniem bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Skrobich i zwycięstwo w turnieju stało się faktem.
.jpg)
Bardzo dobra postawa w bramce naszego golkipera Marcela Możewskiego została doceniona przez organizatorów Turnieju. Marcel został wybrany przez nich najlepszym bramkarzem Turnieju.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Kuba Jankowiak, Oskar Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
27.03.2024
Wielka Sobota w Świnoujściu
W Wielką Sobotę przyjdzie się piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska udać do Świnoujścia aby zagrać kolejne spotkanie ligowe. Rywalem średzkiej ekipy będzie miejscowa Flota. Ostatni raz na stadionie Floty poloniści gościli 27 lat temu w meczu 24. kolejki sezonu 1996/97. Wtedy spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W Świnoujściu z Flotą ekipa Polonii Środa grała także w sezonie 2020/21 ale wtedy ten mecz nie odbywał się na stadionie Floty tylko na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu.
-
27.03.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (27/28.03.2024)
Wielka Środa i Wielki Czwartek będą obfitować w mecze drużyn młodzieżowych. Jeszcze dziś na boisku CTP 1 swój drugi mecz rozegra zespół Polonii 2010 II, a ich rywalem będzie Unia Swarzędz, natomiast młodzicy z rocznika 2012 I zagrają w Kościanie.
Emocji nie zabraknie również w czwartek, kiedy to czeka nas siedem gier, spośród których trzy odbędą się na naszych obiektach. O 9:00 Polonia 2011 II zagra w Topoli z Koziołkiem Poznań, o 11:00 Polonia 2009 zagra na boisku CTP 1 z UKS AP Reissa Poznań w meczu ligi profesjonalnej, natomiast o 17:00 juniorzy z rocznika 2005 podejmą Poznańską 13 II Poznań.
-
27.03.2024
Transmisja ze Świnoujścia
W Wielką Sobotę w spotkaniu 23. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Flotą Świnoujście. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 30 marca o godzinie 12:45.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV (@PoloniaSroda1919)
-
27.03.2024
Gry żaków z Jarotą (2015)
W sobotę obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) udały się do Jarocina na gry sparingowe z miejscowym Jarotą.
-
27.03.2024
Gry żaków i skrzatów z LPFA Łubowo (2016)
W piątek na boisku treningowym CTP 2 zespoły żaków (2016) oraz skrzatów (2017 i młodsi) rozegrały mecze kontrolne z kolegami z LPFA Łubowo.
-
26.03.2024
Gra orlików z Kanią (2013)
Zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał w niedzielę mecz kontrolny z Kanią Gostyń.
-
26.03.2024
Dużo bramek w Śremie (2012)
W niedzielę zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) rozegrał mecz kontrolny z UKS-em Śrem. Poloniści popisali się wysoką skutecznością, strzelając rywalom dziesięć goli.
-
26.03.2024
Dziesięć goli orlików w lidze młodzików (2013)
Okazałe zwycięstwo na inaugurację rozgrywek I ligi okręgowej młodzików odniósł zespół Polonii 2013! Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego wygrali aż 10:0 (5:0) z Wielkopolską Komorniki na boisku w Szreniawie. Cztery bramki dla Polonistów strzelił Jakub Przybyłek, trzy Paweł Szumski, a po jednej Krystian Kasprzak, Stanisław Majchrzak oraz Kacper Woźniak.




























































