OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.12.2015

Zwycięstwo żaków w turnieju (2007)

6 grudnia zespół żaków starszych udał się do Poznania, gdzie w przepięknej hali sportowej Politechniki Poznańskiej wziął udział w Turnieju Futbolsport.pl Polibuda Kids Cup, w którym zagrało 12 drużyn. Poloniści trafili do grupy A, w której spotkali się z PSS Junior Koziegłowy, naszymi dobrymi znajomymi - Canarinhos Skórzewo i Unią Swarzędz I.

Polonia Środa – PSS Junior Koziegłowy 5:0.

Bramki dla Polonii: Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Kuba Jankowski, Oskar Pawlak.

Przez cały mecz zdecydowana przewaga naszych zawodników udokumentowana 5 bramkami. Szybko objęliśmy prowadzenie 3:0, za sprawą dubletu Marcina Maląga i jednej bramce zdobytej przez Oskara Pawlaka. Młodzi zawodnicy z Koziegłów praktycznie nie zagrozili naszej bramce, gdyż nasi obrońcy „niezawodni bracia” nie dopuszczali ich w okolice naszego pola karnego. Udokumentowaniem naszej przewagi były kolejne bramki zdobyte przez Marcina Skrobicha i Kubę Jankowskiego. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.

Polonia Środa – Unia Swarzędz I 5:1

Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Adrian Fiołka x2, Marcin Maląg x2.

Drugi mecz był bardzo podobny do pierwszego. Duża przewaga naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasi pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Adrian Fiołka, który bardzo ładnie włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni – ponieważ wykorzystali wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia bramek. Gola honorowego dla naszych rywali pod koniec meczu zdobył zawodnik Unii w zamieszaniu podbramkowym. Zasłużona wygrana naszego zespołu. Jak się później okaże podczas turnieju spotkamy się jeszcze raz z drużyną Unii Swarzędz I już w samym finale.   

Polonia Środa -  Canarinhos Skórzewo 2:1

Bramki dla Polonii: Adrian Fiołka i Oskar Pawlak

Już przed trzecim meczem wiadomo było, że zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie. Ostatni grupowy mecz z naszymi dobrymi znajomymi, gdyż bardzo często spotykamy się z tą drużyną zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejów rozgrywanych na hali  rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni w swoich akcjach. Na nasze dwie bramki zdobyte przez Oskara Pawlaka i ponownie Adriana Fiołkę nasi rywale odpowiedzieli tylko jedną. Pod koniec meczu oddaliśmy inicjatywę naszym rywalom, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji bramkowych. Mecz kończy się więc  minimalnym naszym zwycięstwem.

Ćwierćfinał

Polonia Środa – Wielkopolska Komorniki 4:0.

Bramki dla Polonii: Kuba Wujek x2, Oskar Pawlak i Marcin Skrobich.

Mecz bardzo przypominał te pierwsze dwa rozgrywane w grupie. Od początku spotkania nasz zespół narzucił swój styl gry. Momentami nasz bramkarz był bezrobotny, gdyż większość meczu rozgrywana była na połowie przeciwnika. Tym razem za strzelanie bramek zabrał się „drugi z braci” nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Swoje bramki dołożyli także Oskar Pawlak – bardzo pewny punkt naszej drużyny oraz nasz kapitan Marcin Skrobich. Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu.

Półfinał

Polonia Środa – UKS Śrem 3:1.

Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Jasiu Pośledni.

Na ten mecz czekali wszyscy – trochę przedwczesny finał, bo na tym etapie rozgrywek spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Nasi zawodnicy mając w pamięci porażkę ćwierćfinale z drużyną ze Śremu na turnieju rozgrywanym w Luboniu, bardzo chcieli się zrehabilitować. I to im się tym razem udało. Na dwie bramki strzelone przez Marcinów Maląga i Skrobicha nasi rywale odpowiedzieli jedną, chociaż sytuację bramkowe mieli, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper Marcel Możewski, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół od straty bramek. Kropkę nad i pod koniec meczu postawił Jasiu Pośledni, który wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem ustalając wynik meczu na 3:1 dla nas.

Finał

Polonia Środa – Unia Swarzędz I 2:1.

Bramki dla Polonii: Kuba Wujek i Marcin Skrobich.

Szósty mecz na turnieju wyglądał zupełnie inaczej niż ten mecz rozgrywany w grupie przez obydwie drużyny. Widać było już zmęczenie po obu stronach. Obydwie drużyny grały bardzo uważnie z tyłu, więc nie było za dużo sytuacji bramkowych. Pierwsi do głosu doszli nasi rywale, którym udało się strzelić nam bramkę. Odpowiedź z naszej strony była błyskawiczna. Zresztą nie wiadomo jak by to się skończyło, gdyby bezpośrednio po zdobyciu przez naszych rywali bramki, na strzał z połowy boiska nie zdecydował się nasz obrońca Jakub Wujek. Dzięki niemu doprowadziliśmy do remisu. A gdy wydawało się, że w finale zobaczymy konkurs rzutów karnych, na 18 sek. przed jego zakończeniem bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Skrobich i zwycięstwo w turnieju stało się faktem.

Bardzo dobra postawa w bramce naszego golkipera Marcela Możewskiego została doceniona przez organizatorów Turnieju. Marcel został wybrany przez nich najlepszym bramkarzem Turnieju.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Kuba Jankowiak, Oskar Pawlak.

 

Najnowsze aktualności

  • 15.04.2024

    Zwycięstwo i porażka Polonistek (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii w weekend rozpoczął zmagania ligowe. Polonistki wiosną rywalizują z rozgrywkach ligi wojewódzkiej kobiet, w której toczy się walka o awans do Centralnej Ligi Juniorek, a także w III lidze okręgowej trampkarzy młodszch C2, gdzie rywalizują z chłopcami urodzonymi w 2010 roku.

    Inauguracja w rozgrywkach ligi wojewódzkiej kobiet była imponująca, bo nasze zawodniczki wygrały 10:0 (2:0) z drużyną Olimpic Śrem, a aż pięciokrotnie na listę strzelców wpisała się Martyna Nowaczyk. Spotkanie III ligi okręgowej trampkarzy zakończyło się niekorzystny dla Polonistek wynikiem. Nasze piłkarki przegrały 2:3 (0:2) z drużyną SP Gol Środa Wielkopolska.

  • 15.04.2024

    Grad goli w Zaniemyślu (2013)

    Świetną skutecznością wykazali się w sobotę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013), którzy rywalizują w I lidze okręgowej młodzików młodszych. Nasz zespół wygrał aż 14:1 (3:1) z Kłosem Zaniemyśl, a łupem strzeleckim podzieliło się ośmiu zawodników.

  • 15.04.2024

    Wysoka porażka z Pogonią (2012)

    W sobotę wystartowały rozgrywki II ligi okręgowej młodzików młodszych, w której rywalizuje Polonia 2012 II. Nasz zespół w swoim pierwszym meczu przegrał 1:6 (0:4) z Pogonią Książ Wielkopolski, a jedyną bramkę strzelił Nikodem Mazurczak.

  • 15.04.2024

    Młodzicy rozgromili wicelidera! (2012)

    W sobotę bardzo dobry mecz rozegrała Polonia 2012, która na płycie głównej średzkiego stadionu pokonała dotychczasowego wicelidera rozgrywek I ligi wojewódzkiej Olimpię Koło aż 9:1! Świetną skutecznością popisał się tego dnia strzelec aż pięciu goli - Witold Chojnacki. Dorobek strzelecki uzupełnili Jeremi Sójka - dwa gole, Franciszek Ratajczak oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno.

  • 15.04.2024

    Młodzicy na zwycięskiej ścieżce (2011)

    Doskonałą passę kontynuują młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011) w rozgrywkach I ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego wygrał czwarty kolejny mecz i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 8:3 (5:0). Druga drużyna nie miała w weekend szczęścia i mimo wielu okazji strzeleckich przegrała 1:4 (1:2) z Lechią Kostrzyn.

  • 15.04.2024

    Zwycięstwo z Liderem Swarzędz (2010)

    Druga drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2010) odniosła swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego wygrali na boisku CTP 2 z Liderem Swarzędz 4:2 (3:1), choć to goście jako pierwszy objęli prowadzenie. Poloniści przesunęli się na 3. miejsce w tabeli I ligi okręgowej.

  • 15.04.2024

    Z Grębaninem na szóstkę (2010)

    Piąte zwycięstwo w piątym meczu ligi profesjonalnej C2 odnieśli trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2010)! Podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół GKS-u Grębanin 6:0 (2:0). Poloniści z kompletem punktów plasują się na pierwszym miejscy o trzy punkty wyprzedzając UKS AP Reissa Jarocin oraz UKS AP Reissa Ślesin.

  • 15.04.2024

    Niespodzianka w Poznaniu! (2009)

    Miłą niespodziankę sprawili w sobotę trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009), którzy w wyjazdowym meczu ligi profesjonalnej C1 pokonali drużynę Lecha Poznań 2010. Gospodarze zaczęli od szybkiego prowadzenia, które jeszcze przed przerwą podwyższyli. Średzcy zawodnicy nie poddali się jednak i w drugiej części odrobili straty z nawiązką! Najpierw w 52. i 70. minucie Poloniści doprowadzili do remisu, a w 76. minucie decydujący cios zadał Filip Staszak, zapewniając naszej drużynie ważne trzy punkty!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.