24.10.2017
Zwycięstwo z Liderem (2001/02)W niedzielne, deszczowe przedpołudnie w Środzie Wlkp. na obiektach przy ul Sportowej 12 doszło do rewanżowego meczu pomiędzy Liderem Swarzędz, a piłkarzami Juniora Młodszego, naszego klubu. W pierwszej rundzie, poloniści minimalnie przegrali w Swarzędzu, dlatego też przed własną publicznością, chcieli się mocno zrewanżować i odnieść zwycięstwo.
Mecz początkowo zaczął się dobrze dla drużyny gości, gdyż już w pierwszej minucie z 5 metrów, bramkę przestrzelił piłkarz Lidera. Było to pierwsze ostrzeżenie dla wychowanków Polonii Środa, którzy w pierwszej części jeszcze kilka razy musieli się napracować przy atakach piłkarzy ze Swarzędza. Na szczęście dobrze spisujący się w bramce Dawid Nyczak, radził sobie ze strzałami, za to golkiper gości, kapitulował dwukrotnie w pierwszej połowie. Najpierw w 11, a później w 20 minucie po strzałach Adama Białkowskiego, który w tym dniu miał stuprocentową skuteczność.
Polonia na przerwę schodziła więc z dużą przewagą, jednak wynik 2:0 to jeszcze nic pewne, pamiętając mecz z ubiegłego tygodnia z Gniezna. Po zmianie stron Lider Swarzędz, chcąc odrobić dwubramkową stratę, rzucił się na polonistów jednak atut własnego boiska i skuteczna gra całego średzkiego zespołu, wybijała z rytmu rywali. W 72 minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez naszego obrońcę, sędzia podyktował rzut karny. W bramce w drugiej części meczu bronił Bartek Opieliński, który rewelacyjnie poradził sobie z jedenastką wykonaną przez rywala i obronił jego strzał. Niestety ataki gości przyniosły im upragnioną bramkę. W 78 minucie po strzale z 20 metrów, nasz bramkarz, mimo iż wyciągnął się jak tylko mógł, to piłka szybująca w górny narożnik bramki, znalazła drogę do siatki. Do regulaminowego czasu gry, sędzia doliczył 3 minuty, ale nie wpłynęło to na wynik meczu i Polonia cieszyła się ze zdobycia kompletu punktów przed własną publicznością. Po tym zwycięstwie poloniści awansowali na 2 miejsce w grupie i następny mecz rozegrają dopiero za 2 tygodnie z MKS Trzemeszno.
Polonia wystąpiła w składzie: D. Nyczak (41’ B. Opieliński), A. Wicher, B. Widera (72’ F. Biskup), M. Skibiński, M. Gościniak, D. Kaczmarski (70’ M. Brzóstowicz), F. Malinowski (55’ J. Kiel), B. Włodarczak, N. Parus (77’ M. Misterski), J. Tomczak, A. Białkowski (68’ H. Labijak), D. Mostowski
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Wyjazd kibiców do Ostrowa
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa zainaugurują rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nasza drużyna wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by zmierzyć się tam z beniaminkiem Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Szczegółowy terminarz III ligi
Dostępny jest już na naszej stronie internetowej szczegółowy terminarz I rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
06.08.2012
Treningi zespołu żaków
Poniżej podajmy plan treningów drużyny żaków z rocznika 2004 w bieżącym tygodniu.
-
06.08.2012
Raport ligowy cz. VI
Dziś przedstawiamy kolejną, szóstą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
05.08.2012
Polonia Leszno prawdopodobnie powróci do III ligi
Na tydzień przed inauguracją III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej dojdzie prawdopodobnie do zmiany składu rozgrywek.
-
04.08.2012
Ostrovia wygrywa w ostatnim sparingu
Ligowy rywal Polonii Środa w pierwszej kolejce III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrała dziś ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Beniaminek rozgrywek pokonał na boisku w Jarocinie drużynę juniorów starszych Zagłębia Lubin 3:0.






















































