08.02.2014
Zwycięstwo z Lechią KostrzynW trzecim meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie piłkarze średzkiej Polonii pokonali czwartoligową Lechię Kostrzyn 4:1.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Radosław Barabasz, Dominik Mucha, Jakub Solarek i Krystian Pawlak.
W meczu z Lechią trener Czesław Owczarek miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Trzech z nich kandyduje do gry w naszym klubie, ale o tym czy zasilą Polonię przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Po odejściu Patryka Guzikowskiego sztab szkoleniowy poszukuje bramkarza i to zawodnik z tej pozycji jest najbliższy podpisania kontraktu. Po raz pierwszy w meczu kontrolnym średzian zagrał Dominik Mucha, który dotychczas przebywał na testach w Warcie Poznań i Bytovii Bytów przez co opuścił gry sparingowe z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz.
Poloniści rozpoczęli mecz w następującym składzie: zawodnik testowany 1, Marek Matysiak, zawodnik testowany 2, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Dawid Lisek, zawodnik testowany 3, Mateusz Pluciński, Michał Stańczyk, Marcin Duchała
Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszego zespołu. Po szybkiej i składnej akcji jeden z rywali idealnie obsłużył Marcina Stoińskiego, który w sytuacji jeden na jeden z średzkim bramkarzem uderzeniem w bliższy róg dał prowadzenie Lechii. Dodać należy że była to dopiero czterdziesta sekunda meczu. Później gra się wyrównała, a z upływem czasu na boisku inicjatywę zaczęli przejmować poloniści, którzy mimo przewagi w polu nie potrafili zagrozić bramce kostrzynian i narzucić swojego stylu gry. Swoich sił w strzałach zza pola karnego próbowali Mateusz Pluciński i Michał Stańczyk, ale strzelali oni niecelnie lub za słabo by pokonać Dominika Sobela, a gdy Michałowi udało się umieścić piłkę w siatce to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
W drugiej części spotkania zagrali: zawodnik testowany 1, Paweł Przybyłek, zawodnik testowany 2 (55' Radosław Barabasz), Maciej Gendek, Damian Buczma, Adrian Błaszak, Łukasz Przybyłek, Dominik Mucha, Jakub Solarek, Igor Jurga, Krystian Pawlak
Poloniści do wyrównania doprowadzi dziesięć minut po przerwie. Łukasz Przybyłek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła wprost na głowę Radosława Barabasza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Przewaga na boisku średzian była znacząca czego efektem był gol z 65. minuty. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii, Jakub Solarek urwał się obrońcom i popędził w stronę bramki Lechii po czym dograł futbolówkę do Dominika Muchy, a ten okazji nie zmarnował i wyprowadził średzian na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzeciego gola. Łukasz Przybyłek między obrońcami podał piłkę do Igora Jurgi, który obsłużył Jakuba Solarka. Najlepszemu strzelcowi Polonii nie pozostało już nic innego jak tylko wbić futbolówkę do pustej bramki drużyny z Kostrzyna co uczynił bez najmniejszego problemu. Wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem gry Krystian Pawlak . Przy tej bramce ponownie obronę lechistów rozmontował duet Łukasz Przybyłek - Igor Jurga. Łukasz pomiędzy defensorami zagrał piłkę do Igora, a ten wysunął ją do Krystiana, który wbił ją do bramki czwartoligowców. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, gdyby poloniści wykorzystali wszystkie swoje sytuacji. Najlepszą miał Igor Jurga, który będąc tylko przed bramkarzem zdecydował się na strzał koło dalszego słupka, ale piłka przeleciała niestety tylko koło jego zewnętrznej strony.
Najnowsze aktualności
-
21.09.2017
Dietetyczny box gra z nami!
Cieszymy się, że możemy przedstawić kolejną firmę, która zdecydowała się nawiązać z nami wspołpracę. Witamy Dietetyczny box!
-
21.09.2017
Karol Arys poprowadzi mecz w Świeciu
Karol Arys ze Szczecina poprowadzi jako sędzia główny sobotni mecz Polonii Środa w Świeciu, w którym nasz zespół zmierzy się z tamtejszą Wdą.
-
21.09.2017
Polonia gra dalej
Pierwszy zespół Polonii Środa pokonał w Kamionkach tamtejszą Avię 3:0 (2:0) i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wszystkie trzy bramki dla Polonii zdobył Gerard Pińczuk (22`, 24` i 57`).
-
21.09.2017
Koniec pucharowej przygody juniorów
Na trzeciej rundzie zakończyła się pucharowa przygoda juniorów starszych Polonii. W środę 20 września na własnym boisku ulegli 0:2 zespołowi Wiary Lecha, który na co dzień występuje w Lidze Okręgowej.
-
20.09.2017
Pierwszy turniej FIFA w Polonii
W najbliższą niedzielę 24 września na salce VIP Stadionu Średzkiego odbędzie się pierwszy turniej FIFA. Będą to I Mistrzostwa Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4 i będzie się odbywał jeszcze na FIFIE 17.
-
20.09.2017
Skrót meczu z Wartą Śrem
Prezentujemy skrót pucharowego meczu rezerw Polonii Środa z Wartą Śrem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Burchackiego 4:0 (2:0).
-
20.09.2017
Pucharowe zwycięstwo rezerw na zdjęciach
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu w którym drugi zespół Polonii Środa pokonał na własnym boisku Wartę Śrem 4:0 (2:0). Zdjęcia wykonał Czesław Kościelski.
-
16.09.2017
Pewna wygrana rezerw
Polonia II Środa pokonała w kolejnym spotkaniu ligowym drużynę Piasta Łubowo 4:2 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Szymon Grzelak - dwie, Krzysztof Kaźmierczak oraz Mateusz Stanisławski.






















































