08.02.2014
Zwycięstwo z Lechią KostrzynW trzecim meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie piłkarze średzkiej Polonii pokonali czwartoligową Lechię Kostrzyn 4:1.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Radosław Barabasz, Dominik Mucha, Jakub Solarek i Krystian Pawlak.
W meczu z Lechią trener Czesław Owczarek miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Trzech z nich kandyduje do gry w naszym klubie, ale o tym czy zasilą Polonię przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Po odejściu Patryka Guzikowskiego sztab szkoleniowy poszukuje bramkarza i to zawodnik z tej pozycji jest najbliższy podpisania kontraktu. Po raz pierwszy w meczu kontrolnym średzian zagrał Dominik Mucha, który dotychczas przebywał na testach w Warcie Poznań i Bytovii Bytów przez co opuścił gry sparingowe z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz.
Poloniści rozpoczęli mecz w następującym składzie: zawodnik testowany 1, Marek Matysiak, zawodnik testowany 2, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Dawid Lisek, zawodnik testowany 3, Mateusz Pluciński, Michał Stańczyk, Marcin Duchała
Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszego zespołu. Po szybkiej i składnej akcji jeden z rywali idealnie obsłużył Marcina Stoińskiego, który w sytuacji jeden na jeden z średzkim bramkarzem uderzeniem w bliższy róg dał prowadzenie Lechii. Dodać należy że była to dopiero czterdziesta sekunda meczu. Później gra się wyrównała, a z upływem czasu na boisku inicjatywę zaczęli przejmować poloniści, którzy mimo przewagi w polu nie potrafili zagrozić bramce kostrzynian i narzucić swojego stylu gry. Swoich sił w strzałach zza pola karnego próbowali Mateusz Pluciński i Michał Stańczyk, ale strzelali oni niecelnie lub za słabo by pokonać Dominika Sobela, a gdy Michałowi udało się umieścić piłkę w siatce to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
W drugiej części spotkania zagrali: zawodnik testowany 1, Paweł Przybyłek, zawodnik testowany 2 (55' Radosław Barabasz), Maciej Gendek, Damian Buczma, Adrian Błaszak, Łukasz Przybyłek, Dominik Mucha, Jakub Solarek, Igor Jurga, Krystian Pawlak
Poloniści do wyrównania doprowadzi dziesięć minut po przerwie. Łukasz Przybyłek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła wprost na głowę Radosława Barabasza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Przewaga na boisku średzian była znacząca czego efektem był gol z 65. minuty. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii, Jakub Solarek urwał się obrońcom i popędził w stronę bramki Lechii po czym dograł futbolówkę do Dominika Muchy, a ten okazji nie zmarnował i wyprowadził średzian na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzeciego gola. Łukasz Przybyłek między obrońcami podał piłkę do Igora Jurgi, który obsłużył Jakuba Solarka. Najlepszemu strzelcowi Polonii nie pozostało już nic innego jak tylko wbić futbolówkę do pustej bramki drużyny z Kostrzyna co uczynił bez najmniejszego problemu. Wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem gry Krystian Pawlak . Przy tej bramce ponownie obronę lechistów rozmontował duet Łukasz Przybyłek - Igor Jurga. Łukasz pomiędzy defensorami zagrał piłkę do Igora, a ten wysunął ją do Krystiana, który wbił ją do bramki czwartoligowców. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, gdyby poloniści wykorzystali wszystkie swoje sytuacji. Najlepszą miał Igor Jurga, który będąc tylko przed bramkarzem zdecydował się na strzał koło dalszego słupka, ale piłka przeleciała niestety tylko koło jego zewnętrznej strony.
Najnowsze aktualności
-
25.09.2017
Mecz z Wdą na zdjęciach
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu Polonii Środa z Wdą Świecie. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
23.09.2017
Pewne punkty ze Świecia
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa grali na wyjeździe z Wdą Świecie.
-
21.09.2017
Skrót meczu w Kamionkach
Poloniści w starciu z występującą w klasie okręgowej Avią Kamionki nie mieli najmniejszych problemów z wywalczeniem awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Nasza drużyna wygrała 3:0 po trzech golach Gerarda Pińczuka i udanie rozpoczęła marsz po czwarte z rzędu okręgowe trofeum.
-
22.09.2017
Grają poloniści
W najbliższy weekend zespoły Polonii Środa rozegrają swoje kolejne mecze ligowe. W sumie odbędzie się szesnaście spotkań. Cztery spotkania zostaną rozegrane na obiektach w Środzie Wlkp., a dwanaście meczy odbędzie się na boiskach rywali.
-
22.09.2017
Podejmą Pelikana
W weekend kolejny mecz rozegrają rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem poloniści zagrają u siebie z Pelikanem Niechanowo.
-
22.09.2017
Grają z nami: TOPIX s.c.
Zgodnie z zapowiedziami, nastał czas na przedstawienie naszych partnerów, którzy wspierają nas w realizacji naszych celów i marzeń! Grają z nami! TOPIX!
-
21.09.2017
Skrót meczu z Drużyną Wiary Lecha
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu pucharowego w którym nasi juniorzy przegrali z Drużyną Wiary Lecha Poznań 2:0 (0:0) i odpadli z dalszych rozgrywek pucharowych.
-
21.09.2017
Polonistki w kadrze Wielkopolski
Dwie zawodniczki Polonii Środa – Dominika Hyża i Beata Nowak zostały ponownie powołane do Wielkopolskiej Kadry U16. Zgrupowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 29 września, a zakończy je mecz mistrzowski z kadrą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.






















































