08.02.2014
Zwycięstwo z Lechią KostrzynW trzecim meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie piłkarze średzkiej Polonii pokonali czwartoligową Lechię Kostrzyn 4:1.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Radosław Barabasz, Dominik Mucha, Jakub Solarek i Krystian Pawlak.
W meczu z Lechią trener Czesław Owczarek miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Trzech z nich kandyduje do gry w naszym klubie, ale o tym czy zasilą Polonię przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Po odejściu Patryka Guzikowskiego sztab szkoleniowy poszukuje bramkarza i to zawodnik z tej pozycji jest najbliższy podpisania kontraktu. Po raz pierwszy w meczu kontrolnym średzian zagrał Dominik Mucha, który dotychczas przebywał na testach w Warcie Poznań i Bytovii Bytów przez co opuścił gry sparingowe z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz.
Poloniści rozpoczęli mecz w następującym składzie: zawodnik testowany 1, Marek Matysiak, zawodnik testowany 2, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Dawid Lisek, zawodnik testowany 3, Mateusz Pluciński, Michał Stańczyk, Marcin Duchała
Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszego zespołu. Po szybkiej i składnej akcji jeden z rywali idealnie obsłużył Marcina Stoińskiego, który w sytuacji jeden na jeden z średzkim bramkarzem uderzeniem w bliższy róg dał prowadzenie Lechii. Dodać należy że była to dopiero czterdziesta sekunda meczu. Później gra się wyrównała, a z upływem czasu na boisku inicjatywę zaczęli przejmować poloniści, którzy mimo przewagi w polu nie potrafili zagrozić bramce kostrzynian i narzucić swojego stylu gry. Swoich sił w strzałach zza pola karnego próbowali Mateusz Pluciński i Michał Stańczyk, ale strzelali oni niecelnie lub za słabo by pokonać Dominika Sobela, a gdy Michałowi udało się umieścić piłkę w siatce to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
W drugiej części spotkania zagrali: zawodnik testowany 1, Paweł Przybyłek, zawodnik testowany 2 (55' Radosław Barabasz), Maciej Gendek, Damian Buczma, Adrian Błaszak, Łukasz Przybyłek, Dominik Mucha, Jakub Solarek, Igor Jurga, Krystian Pawlak
Poloniści do wyrównania doprowadzi dziesięć minut po przerwie. Łukasz Przybyłek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła wprost na głowę Radosława Barabasza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Przewaga na boisku średzian była znacząca czego efektem był gol z 65. minuty. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii, Jakub Solarek urwał się obrońcom i popędził w stronę bramki Lechii po czym dograł futbolówkę do Dominika Muchy, a ten okazji nie zmarnował i wyprowadził średzian na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzeciego gola. Łukasz Przybyłek między obrońcami podał piłkę do Igora Jurgi, który obsłużył Jakuba Solarka. Najlepszemu strzelcowi Polonii nie pozostało już nic innego jak tylko wbić futbolówkę do pustej bramki drużyny z Kostrzyna co uczynił bez najmniejszego problemu. Wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem gry Krystian Pawlak . Przy tej bramce ponownie obronę lechistów rozmontował duet Łukasz Przybyłek - Igor Jurga. Łukasz pomiędzy defensorami zagrał piłkę do Igora, a ten wysunął ją do Krystiana, który wbił ją do bramki czwartoligowców. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, gdyby poloniści wykorzystali wszystkie swoje sytuacji. Najlepszą miał Igor Jurga, który będąc tylko przed bramkarzem zdecydował się na strzał koło dalszego słupka, ale piłka przeleciała niestety tylko koło jego zewnętrznej strony.
Najnowsze aktualności
-
25.09.2017
Ligowy debiut (2010)
Debiut na boiskach ligowych mają za sobą chłopcy z rocznika 2010. W niedzielę na orliku przy ul. Lipowej w Środzie Wielkopolskiej podejmowaliśmy zespoły ze Swarzędza, Kobylnicy oraz Kamionek.
-
25.09.2017
Horror z happy endem (2008)
W trzeciej kolejce spotkań orliki młodsze Polonii Środa udały się do Dalewa na spotkanie z tamtejszym zespołem Adalbertusa.
-
25.09.2017
Pierwsze zwycięstwo Polonii (2007)
W sobotę 23 września drużyna rocznika 2007 rozegrała swój czwarty mecz ligowy w rundzie jesiennej. W tej kolejce do Środy Wielkopolskiej zawitała drużyna Phytopharm Klęka.
-
25.09.2017
Wysoka porażka w Poznaniu (2006)
W sobotę 23 września odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem drugi zespół mierzył się na wyjeździe z drużyną Lech Poznań Football Academy. Warto dodać, że mecz był rozgrywany przy ul. Bułgarskiej pod samym Inea Stadionem przy sztucznym oświetleniu.
-
25.09.2017
Bez punktów w Owińskach (2007)
W sobotę 23 września odbył się kolejny mecz ligowy Orlików Starszych. Tym razem nasz zespół mierzył się na wyjeździe z drużyną Błękitnych Owińska.
-
25.09.2017
Pewna wygrana (2006)
W sobotę 23.09.2017 o godz. 10.00. na boisku w Skórzewie pierwsza drużyna orlika starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Canarinhos Skórzewo. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 3-1. Bramki zdobyli: Wawroski Jakub - 2, Łoda Jakub - 1.
-
25.09.2017
Bez bramek z Pelikanem
W niedzielne popołudnie rezerwy średzkiej Polonii podejmowały na własnym boisku w meczu o mistrzostwo Klasy A zespół Pelikana Niechanowo.
-
25.09.2017
Remis z Huraganem (2000/01)
Po środowej – bardzo wyczerpującej pucharowej potyczce z Wiarą Lecha juniorzy starsi rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem w sobotę udali się do Pobiedzisk, aby tam zmierzyć się z miejscowym Huraganem. W ostatnich dwóch tygodniach był to już ich 5 mecz i w tych okolicznościach niewiadomą było, jak zniosę trudy tych spotkań nasi młodzi piłkarze. Tym bardziej, że znowu z powodu chorób i kontuzji musieli zagrać w bardzo okrojonym składzie.






















































