08.02.2014
Zwycięstwo z Lechią KostrzynW trzecim meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie piłkarze średzkiej Polonii pokonali czwartoligową Lechię Kostrzyn 4:1.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Radosław Barabasz, Dominik Mucha, Jakub Solarek i Krystian Pawlak.
W meczu z Lechią trener Czesław Owczarek miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Trzech z nich kandyduje do gry w naszym klubie, ale o tym czy zasilą Polonię przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Po odejściu Patryka Guzikowskiego sztab szkoleniowy poszukuje bramkarza i to zawodnik z tej pozycji jest najbliższy podpisania kontraktu. Po raz pierwszy w meczu kontrolnym średzian zagrał Dominik Mucha, który dotychczas przebywał na testach w Warcie Poznań i Bytovii Bytów przez co opuścił gry sparingowe z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz.
Poloniści rozpoczęli mecz w następującym składzie: zawodnik testowany 1, Marek Matysiak, zawodnik testowany 2, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Dawid Lisek, zawodnik testowany 3, Mateusz Pluciński, Michał Stańczyk, Marcin Duchała
Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszego zespołu. Po szybkiej i składnej akcji jeden z rywali idealnie obsłużył Marcina Stoińskiego, który w sytuacji jeden na jeden z średzkim bramkarzem uderzeniem w bliższy róg dał prowadzenie Lechii. Dodać należy że była to dopiero czterdziesta sekunda meczu. Później gra się wyrównała, a z upływem czasu na boisku inicjatywę zaczęli przejmować poloniści, którzy mimo przewagi w polu nie potrafili zagrozić bramce kostrzynian i narzucić swojego stylu gry. Swoich sił w strzałach zza pola karnego próbowali Mateusz Pluciński i Michał Stańczyk, ale strzelali oni niecelnie lub za słabo by pokonać Dominika Sobela, a gdy Michałowi udało się umieścić piłkę w siatce to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
W drugiej części spotkania zagrali: zawodnik testowany 1, Paweł Przybyłek, zawodnik testowany 2 (55' Radosław Barabasz), Maciej Gendek, Damian Buczma, Adrian Błaszak, Łukasz Przybyłek, Dominik Mucha, Jakub Solarek, Igor Jurga, Krystian Pawlak
Poloniści do wyrównania doprowadzi dziesięć minut po przerwie. Łukasz Przybyłek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła wprost na głowę Radosława Barabasza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Przewaga na boisku średzian była znacząca czego efektem był gol z 65. minuty. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii, Jakub Solarek urwał się obrońcom i popędził w stronę bramki Lechii po czym dograł futbolówkę do Dominika Muchy, a ten okazji nie zmarnował i wyprowadził średzian na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzeciego gola. Łukasz Przybyłek między obrońcami podał piłkę do Igora Jurgi, który obsłużył Jakuba Solarka. Najlepszemu strzelcowi Polonii nie pozostało już nic innego jak tylko wbić futbolówkę do pustej bramki drużyny z Kostrzyna co uczynił bez najmniejszego problemu. Wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem gry Krystian Pawlak . Przy tej bramce ponownie obronę lechistów rozmontował duet Łukasz Przybyłek - Igor Jurga. Łukasz pomiędzy defensorami zagrał piłkę do Igora, a ten wysunął ją do Krystiana, który wbił ją do bramki czwartoligowców. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, gdyby poloniści wykorzystali wszystkie swoje sytuacji. Najlepszą miał Igor Jurga, który będąc tylko przed bramkarzem zdecydował się na strzał koło dalszego słupka, ale piłka przeleciała niestety tylko koło jego zewnętrznej strony.
Najnowsze aktualności
-
02.10.2017
Pierwsze zwycięstwo w sezonie (2006)
W dniu 27 września odbył się kolejny meczy ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem grupa czerwona mierzyła się z zespołem Kotwicy Kórnik.
-
02.10.2017
Grad bramek (2006)
W sobotę 01.10.2017 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. przy ul. Sportowej pierwsza drużyna orlika starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 9-1. Bramki zdobyli: Płonka Jakub - 2, Rauhut Szymon - 2, Wawroski Jakub - 2, Wójkiewicz Jan - 1, Oboda Oskar - 1, Janas Piotr - 1.
-
02.10.2017
Pechowa porażka juniorów (2000/01)
W niedzielę 1 października juniorzy starsi rozegrali w Owińskach swój kolejny mecz ligowy. Błękitni do tej pory wygrali wszystkie mecze i przewodzili w naszej lidze, co zapowiadało ciekawe spotkanie.
-
30.09.2017
Polonia TV: skrót oraz wywiady po meczu z Centrą
Aż sześć bramek obejrzeli dziś w Środzie kibice którzy przybyli na mecz Polonii z Centrą Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Skrót oraz wywiady pomeczowe obejrzeć można poniższych materiałach.
-
30.09.2017
Porażka w meczu na szczycie
W sobotnie popołudnie rezerwy średzkiej Polonii udały się na swoje kolejne ligowe spotkanie do Poznania, by zmierzyć się z tamtejszym zespołem IKP Olimpia Poznań.
-
30.09.2017
Podział punktów z Centrą
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku beniaminka trzecioligowych rozgrywek zespół Centry Ostrów Wlkp.
-
29.09.2017
Grają z nami: P.H.U. Kicinscy!
Kolejnym partnerem, którego chcemy przedstawić jest P.H.U. Kicinscy. Firma, która jest naszym partnerem od kilku lat.
-
29.09.2017
Moc atrakcji na meczu z Centrą
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Środy Wlkp. przyjeżdża Centra Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.






















































