08.02.2014
Zwycięstwo z Lechią KostrzynW trzecim meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie piłkarze średzkiej Polonii pokonali czwartoligową Lechię Kostrzyn 4:1.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Radosław Barabasz, Dominik Mucha, Jakub Solarek i Krystian Pawlak.
W meczu z Lechią trener Czesław Owczarek miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Trzech z nich kandyduje do gry w naszym klubie, ale o tym czy zasilą Polonię przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Po odejściu Patryka Guzikowskiego sztab szkoleniowy poszukuje bramkarza i to zawodnik z tej pozycji jest najbliższy podpisania kontraktu. Po raz pierwszy w meczu kontrolnym średzian zagrał Dominik Mucha, który dotychczas przebywał na testach w Warcie Poznań i Bytovii Bytów przez co opuścił gry sparingowe z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz.
Poloniści rozpoczęli mecz w następującym składzie: zawodnik testowany 1, Marek Matysiak, zawodnik testowany 2, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Marcin Falgier, Dawid Lisek, zawodnik testowany 3, Mateusz Pluciński, Michał Stańczyk, Marcin Duchała
Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszego zespołu. Po szybkiej i składnej akcji jeden z rywali idealnie obsłużył Marcina Stoińskiego, który w sytuacji jeden na jeden z średzkim bramkarzem uderzeniem w bliższy róg dał prowadzenie Lechii. Dodać należy że była to dopiero czterdziesta sekunda meczu. Później gra się wyrównała, a z upływem czasu na boisku inicjatywę zaczęli przejmować poloniści, którzy mimo przewagi w polu nie potrafili zagrozić bramce kostrzynian i narzucić swojego stylu gry. Swoich sił w strzałach zza pola karnego próbowali Mateusz Pluciński i Michał Stańczyk, ale strzelali oni niecelnie lub za słabo by pokonać Dominika Sobela, a gdy Michałowi udało się umieścić piłkę w siatce to arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.
W drugiej części spotkania zagrali: zawodnik testowany 1, Paweł Przybyłek, zawodnik testowany 2 (55' Radosław Barabasz), Maciej Gendek, Damian Buczma, Adrian Błaszak, Łukasz Przybyłek, Dominik Mucha, Jakub Solarek, Igor Jurga, Krystian Pawlak
Poloniści do wyrównania doprowadzi dziesięć minut po przerwie. Łukasz Przybyłek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła wprost na głowę Radosława Barabasza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Przewaga na boisku średzian była znacząca czego efektem był gol z 65. minuty. Po dalekim wybiciu piłki przez bramkarza Polonii, Jakub Solarek urwał się obrońcom i popędził w stronę bramki Lechii po czym dograł futbolówkę do Dominika Muchy, a ten okazji nie zmarnował i wyprowadził średzian na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Czesława Owczarka zdobyli trzeciego gola. Łukasz Przybyłek między obrońcami podał piłkę do Igora Jurgi, który obsłużył Jakuba Solarka. Najlepszemu strzelcowi Polonii nie pozostało już nic innego jak tylko wbić futbolówkę do pustej bramki drużyny z Kostrzyna co uczynił bez najmniejszego problemu. Wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem gry Krystian Pawlak . Przy tej bramce ponownie obronę lechistów rozmontował duet Łukasz Przybyłek - Igor Jurga. Łukasz pomiędzy defensorami zagrał piłkę do Igora, a ten wysunął ją do Krystiana, który wbił ją do bramki czwartoligowców. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, gdyby poloniści wykorzystali wszystkie swoje sytuacji. Najlepszą miał Igor Jurga, który będąc tylko przed bramkarzem zdecydował się na strzał koło dalszego słupka, ale piłka przeleciała niestety tylko koło jego zewnętrznej strony.
Najnowsze aktualności
-
06.10.2012
Wysoka wygrana orlików młodszych
Bardzo dobry mecz rozegrali podopieczni Mariusza kułaka w piątek kolejce spotkań w swojej grupie, drużyna orlika młodszego. W sobotnie przedpołudnie do Środy Wlkp. przyjechali rówieśnicy ze Swarzędza reprezentując tamtejszą Unię. Mimo że od rana w Środzie padał deszcze to chłopcy z Polonii byli chętni do gry i po końcowym wyniku można stwierdzić że w takiej pogodzie poradzili sobie bardzo dobrze.
-
05.10.2012
Zapowiedź 11. kolejki III ligi
Już tylko sześć kolejek pozostało do końca rundy jesiennej trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najbliższy weekend rozegrana zostanie jedenasta seria spotkań.
-
04.10.2012
Statystyki piłkarzy po rozegraniu 1/3 spotkań
Już jedną trzecią sezonu mają za sobą piłkarze średzkiej Polonii. Poniżej przedstawiamy statystyki piłkarzy po rozegraniu dziesięciu spotkań.
-
04.10.2012
Polonistki zagrają w Kórniku
W najbliższą niedzielę pierwsza rundę rozgrywek zakończy drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska, która wybierze się do Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą.
-
04.10.2012
Tomasz Nowicki arbitrem meczu Polonia - Górnik
Tomasz Nowicki reprezentujący Kolegium Sędziów w Poznaniu poprowadzi niedzielny mecz ligowy Polonii Środa z Górnikiem Konin.
-
04.10.2012
Wysoka wygrana orlików młodszych
Czwartą kolejkę spotkań w swojej grupie zakończyli orliki młodsze ze Środy Wlkp. Ich Rywalem była żeńska drużyna Polonii Poznań która w tym spotkaniu była gospodarzem. W środowe popołudnie pogoda sprzyjała rozgrywkom piłkarskim tak więc mecz oglądało się w przyjemnych warunkach, mimo że samo boisko do najlepszych nie należało.
-
04.10.2012
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend po raz piąty w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.
-
03.10.2012
Górnik Konin odpadł z Pucharu Polski
W dzisiejszym meczu czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu konińskiego Górnik Konin przegrał po rzutach karnych z czwartoligową Victorią Września.





















































