28.09.2020
Zwycięstwo z Lechią Kostrzyn (2001/03)W sobotę 26.09.2020 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Lechii Kostrzyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-2. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 1, Eryk Radziejewski - 1, Witold Moroz - 1, Kacper Cyka - 1.
Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Lechii Kostrzyn, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Już w pierwszej minucie spotkania po pięknej akcji oskrzydlającej bramkę strzelił Igor Motyl.
W 12 minucie drużyna gości po rzucie wolnym doprowadza do wyrównania. 14 minuta to indywidualna akcja Eryka Radziejewskiego zakończona bramką i Polonia objęła prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2-1. W drugiej minucie drugiej połowy wynik podwyższa Witek Moroz pięknym strzałem z 20 metrów. Niestety w 60 minucie goście wykonują rzut wolny i piłka wpada do siatki i wynik 3-2 dla Polonii. Wynik spotkania w 73 minucie ustalił Kacper Cyka wygrywając pojedynek z obrońcami i bramkarzem. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Polonia zagrała w składzie: Molski B, Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Komorowicz A, Motyl I(k), Wieliński K, Michalak F, Kropski D, Moroz W. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Nyczak D, Remlewski W, Szymczak Jakub, Szymczak Jędrzej, Stępień W, Grześkowiak J.
Najnowsze aktualności
-
03.10.2022
Stadion Średzki Cup - komunikaty końcowe
Prezentujemy komunikaty końcowe wrześniowego cyklu turniejów piłkarskich Stadion Średzki Cup 2022 dla roczników 2012-2015.
-
03.10.2022
W sobotę w Bydgoszczy
W najbliższą sobotę 8 października o godzinie 14:00 piłkarze Polonii Środa zagrają kolejne spotkanie ligowe w ramach rozgrywek III ligi grupa 2. Tym razem nasz zespół uda się do Bydgoszczy aby zmierzyć się z tamtejszym Zawiszą.
-
03.10.2022
Wysoka wygrana z Kotwicą (2009)
W meczu 7. kolejki I ligi okręgowej Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 7:1 (3:0) z Kotwicą Kórnik. Gospodarze po trafieniu Eryka Popisa już w 3. minucie wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Kamil Jankowiak, a kolejne gole dokładali Antoni Staszak, Stanisław Solarski oraz Antoni Łukaszewski. Po siedmiu rozegranych kolejkach Polonia ma już siedem punktów przewagi nad drugą Avią Kamionki.
-
03.10.2022
Wygrany bój z KKS-em (2008)
W spotkaniu na szczycie ligowej tabeli I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po bardzo trudnym meczu wygrała 2:1 (0:0) z KKS-m 1925 Kalisz. Poloniści objęli prowadzenie w 50. minucie za sprawą trafienia Mikołaja Kowalskiego, ale kwadrans później goście doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 76. minucie meczu Jakub Michalak. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z przewagą ośmiu punktów przewodzą ligowej stawce.
-
03.10.2022
Pewne zwycięstwo z AP Nowe Skalmierzyce (2006)
W meczu 8. kolejki pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pewnie pokonała AP Nowe Skalmierzyce 6:2. Już do przerwy podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka prowadzili 4:1, a bramki strzelali Igor Cichocki, Jakub Płonka - dwie oraz Kamil Mielcarek. Po przewie trenerzy dokonali kilku zmian, a kolejne gole dołożyli Szymon Rauhut i Kacper Manicki. Średzki zespół prowadzi w ligowej tabeli z przewagą pięciu punktów nad Jarotą Jarocin.
-
03.10.2022
Wysoka porażka w Olsztynie
W sobotę 1 października swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrały piłkarki Polonii Środa. Tym razem nasz zespół udał się do Mrągowa na pojedynek z zespołem Stomilanek Olsztyn. Potyczki ligowe ze Stomilankami dotychczas zawsze były zacięte i nieobliczalne w kontekście wytypowania zwycięzcy spotkania. Bywało, że pomimo, iż na „papierze” faworytem zawsze były zawodniczki z Olsztyna nam udawało się w tych meczach odnosić zwycięstwa.
-
03.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (1-2 października)
Trwa doskonała passa drużyn piłki jedenastoosobowej, które nadal pozostają bez porażki w obecnym sezonie. Juniorzy młodsi pokonali 6:2 (4:1) AP Nowe Skalmierzyce, trampkarze starsi po ciężkim boju wygrali 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz, natomiast trampkarze młodsi aż 7:1 (3:0) wygrali z Kotwicą Kórnik. Oba swoje spotkania przegrali młodzicy młodsi, zaś młodzicy starsi wygrali oba rozgrywane w weekend mecze. Ponadto wysokie zwycięstwo odniosły młodziczki, pokonując aż 7:1 zespół Medyka Konin.
-
03.10.2022
Punkt z Pniew
W sobotę kolejne spotkanie ligowe rozegrał drugi zespół Polonii Środa. Tym razem nasi zawodnicy udali się do Pniew na spotkanie z tamtejszym zespołem Sokoła.


























































