OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.09.2020

Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)

W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.

Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.

Polonia zagrała w składzie: Molski B,  Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.

Najnowsze aktualności

  • 18.10.2022

    Turnieje ligowe orlików (2012/2013)

    Zespoły orlików rozegrały w ubiegły weekend turnieje ligowe. Orlik starszy udał się na turniej do Śremu, natomiast orlik młodszy rywalizował w Łubowie.

  • 18.10.2022

    3. miejsce w Pro-Turnieje Super Cup! (2013)

    Orlicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) zajęli trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim U10 Pro-Turnieje Super Cup 2022 w Licheniu Starym, w którym udział brało aż 45 drużyn z Polski, Ukrainy, Litwy i Szwecji. Wśród uczestników było aż 11 zespołów z polskiej Ekstraklasy! Pomimo to Polonia zajęła niesamowite 3. miejsce i była jedyną drużyną, która nie przegrała żadnego meczu! Turniej zwyciężył Raków Częstochowa.

  • 18.10.2022

    Bez punktów w Częstochowie

    W niedzielę od samego rana zespół kobiet Polonii Środa ruszył w podróż  na spotkanie ligowe z dziewczynami Skry Ladies Częstochowa. Mecz był rozgrywany w Konopiskach.

  • 17.10.2022

    Wysoka porażka juniorek z Medykiem (2008)

    Wysokiej porażki doznały juniorki Polonii Środa Wielkopolska w domowym starciu z Medykiem Konin. Nasz zespół, składający się w większości z zawodniczek urodzonych w 2010 roku, przegrał 0:17 ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Godnego uwagi wyczynu dokonała Paula Wawrzyniak, która pokonała naszą bramkarkę aż 14 razy.

  • 17.10.2022

    Porażka i zwycięstwo młodzików (2011)

    W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:4 (1:2) z UKS AP Reissa Jarocin, a jedyną bramkę dla podopiecznych Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego strzelił Piotr Nowaczyk. Drugi zespół w I lidze okręgowej wygrał 4:2 z Victorią Września. Choć nasz zespół prowadził do przerwy prowadził już 3:0 to emocji nie brakowało. Hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Ksawery Duchała!

  • 17.10.2022

    Pora na Cartusię Kartuzy

    Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska jeden z najdłuższych ligowych wyjazdów w tym sezonie. W sobotę 22 października nasz zespół uda się do Kartuz by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Cartusi. Rywale w III lidze występują od tego sezonu a to za sprawą przejęcia licencji od zespołu GKS Przodkowo.

  • 17.10.2022

    Pewne zwycięstwo z Poznaniakiem (2010)

    W spotkaniu 9. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:1 z Poznaniakiem Poznań, choć do przerwy przegrywała 0:1. Poloniści w dalszym ciągu liczą się w walce o awans i ligi wojewódzkiej, znajdując się za plecami UKS-u Śrem. Drugi zespół w II lidze okręgowej po emocjonującym meczu zremisował 4:4, tracąc dwa gole w ostatnich minutach. W III lidze okręgowej Polonia po ciekawym meczu przegrała 0:2 (0:1) z Wartą II Śrem, choć walka toczyła się do ostatnich minut - decydującego gola rywale strzelili w 58. minucie.

  • 17.10.2022

    Zwycięstwa z Wartą i Victorią (2009)

    W meczu 9. kolejki I ligi okręgowej Polonia Środa Wielkopolska po trudnym pojedynku wygrała 3:0 (1:0) z Wartą Śrem. Następnego dnia swój mecz III ligi okręgowej rozgrywała druga drużyna, która wygrała 7:0 (4:0) z drugim zespołem Victorii Września. Obie drużyny prowadzą w swoich rozgrywkach!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.