OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.09.2020

Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)

W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.

Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.

Polonia zagrała w składzie: Molski B,  Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.

Najnowsze aktualności

  • 31.10.2022

    Pierwszy punkt juniorek! (2008)

    W meczu ostatniej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska sprawiła niespodziankę, remisując na wyjeździe 3:3 z AZS UAM Poznań. Polonistki do przerwy przegrywały 1:2, a krótko po przerwie stracił trzecią bramkę. Mimo to walczyły dalej i szybko zdobyły gola kontaktowego, a pięć minut przed końcem meczu doprowadziły do wyrównania!

  • 31.10.2022

    Remis z Trzemesznem (2011)

    W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików młodszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na boisku CTP 1 z MKS-em Trzemeszno 1:1 (0:0). Gola na wagę punktu dla podopiecznych Kamila Kudły strzelił Jan Marciniak.

  • 31.10.2022

    Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)

    W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!

    Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.

  • 31.10.2022

    Polonia w Lidze Wojewódzkiej! (2009)

    W meczu na szczycie tabeli I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 6:1 (5:0) wicelidera rozgrywek - Avię Kamionki. Tym zwycięstwem podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnili sobie awans do Ligi Wojewódzkiej!

    Drugi zespół przegrał z wiceliderem III Ligi Okręgowej - Concordią Murowana Goślina - 3:5 (1:3). Porażka w takim stosunku pozwoliła jednak Polonii zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich meczach!

  • 31.10.2022

    Zwycięstwo z Ostrovią (2008)

    W spotkaniu przedostatniej 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym pojedynku wygrała 3:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

  • 31.10.2022

    Porażka juniorów z Ostrovią (2006)

    W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska przegrali 2:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W kolejnym spotkaniu rywalem średzkiej drużyny będzie wicelider rozgrywek - Jarota Jarocin.

  • 31.10.2022

    Staszkówka pokonana

    W niedzielę punktualnie w południe rozpoczął się mecz z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami na ich terenie nie był dla nas korzystny.

  • 31.10.2022

    Jeden punkt rezerw

    W sobotę 29 października drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Orkan Chorzemin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.