OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.09.2020

Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)

W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.

Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.

Polonia zagrała w składzie: Molski B,  Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.

Najnowsze aktualności

  • 12.11.2022

    Lider pokonany

    W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.

  • 10.11.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (12-13 listopada)

    Przed młodzieżą Polonii przedostatni już ligowy weekend, w którym nie zabraknie emocji.

    Pierwotnie zaplanowany na niedzielę mecz barażowy trampkarzy starszych z Sucharami Suchy Las został odwołany, ponieważ UKS AP Reissa Poznań odwołał się od walkowera. Rywala i termin meczu poznamy po decyzji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

    Juniorzy młodsi zagrają w sobotę z KKS-em 1925 Kalisz, nasi zawodnicy potrzebują zwycięstwa, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Trampkarze młodsi zagrają natomiast na Nowym Stadionie CSiR z Poznańską 13 Poznań.

  • 11.11.2022

    Transmisja z Gdańska

    Zapraszamy Was na transmisję meczu 16 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z liderem ligowej tabeli Gedanią Gdańsk. Początek transmisji o godzinie 11:50.

    Sponsorami transmisji są PHU Kicińscy i PROBRUK Grzegorz Dydymski.

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

  • 08.11.2022

    Turniej ligowy żaków (2014)

    W sobotę 5 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali mecze w ramach ostatniego już jesiennego turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była Warta Śrem.

  • 08.11.2022

    Gra wewnętrzna orlików (2013)

    W sobotę w ramach gry weekendowej orlicy młodsi Polonii rozegrali grę wewnętrzną na orliku przy ulicy Lipowej.

  • 08.11.2022

    Lokum przedłuża współpracę z Polonią Środa

    W bieżącej działalności stawiają sobie za cel budowę mieszkań i domów, które cechują się atrakcyjną lokalizacją, nowoczesnym wykończeniem i przestronnością. Biorąc odpowiedzialność za lokalne otoczenie wspierają także sport. Właśnie dlatego Lokum zdecydował się przedłużyć współpracę z Polonią Środa. Dziękujemy!

  • 07.11.2022

    Drugie miejsce w Athletic Cup (2012)

    Polonia Środa Wielkopolska zajęła drugie miejsce w turnieju orlików starszych Athletic Cup w Nowej Rudzie! Młodzi Poloniści w decydującym meczu przegrali 1:2 z FC Wrocław Academy, ale wyprzedzili m.in. Śląsk Wrocław, czy Falubaz Zielona Góra.

  • 07.11.2022

    3. miejsce młodziczek w lidze (2010)

    W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finałowy turniej rozgrywek ligowych młodziczek. Nasze młode zawodniczki wygrały z Medykiem Konin, ale niestety przegrały z AZS UAM Poznań i Wartą Poznań, kończąc zawody na trzecim miejscu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.