02.09.2020
Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.
Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Polonia zagrała w składzie: Molski B, Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.
Najnowsze aktualności
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.
-
16.05.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W niedzielny poranek podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rozegrali kolejny turniej ligowy orlików młodszych w ramach rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas turnieju Poloniści rywalizowali z dwoma zespołami Lecha Poznań, LPFA Łubowo oraz Zjednoczonymi Września.
-
16.05.2023
Sparing z Meblorzem (2013)
Zespół orlików młodszych (2013 II) rozegrał w weekend mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Meblorza Swarzędz.
-
16.05.2023
Ligowo w Śremie (2012)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się do Śremu, aby rozegrać tam turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Udział wzięły Warta Śrem, Polonia, dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Avia Kamionki oraz Kłos Zaniemyśl.
-
15.05.2023
Porażka z Pogonią i remis z Medykiem (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii, które w sobotę rozegrały mecz ligowy, a w sobotę były gospodyniami ligowego turnieju młodziczek. W starciu z liderem III ligi okręgowej młodzików młodszych, czyli Pogonią Książ Wielkopolski, Polonistki przegrały 0:3. W niedzielę podczas turnieju ligowego zremisowały 2:2 z Medykiem Konin i pokonały 4:0 AS Amber Kalisz.
-
15.05.2023
Przegrana z Lubońskim (2011)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) w meczu 8. kolejki II ligi okręgowej z Lubońskim Klubem Sportowym.
-
15.05.2023
Zwycięstwo z Kotwicą (2010)
W meczu 5. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (2:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą jednego punktu do Avii Kamionki.
-
15.05.2023
Remis z Trzynastką (2010)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010) Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (0:1) z Poznańską Trzynastką. Rywale szybko, bo już w 3. minucie, objęli prowadzenie. Do wyrównania na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Miszkiewicz, ustalając jednocześnie wynik meczu.
W meczu II ligi okręgowej Polonia musiała uznać wyższość Victorii Września, przegrywając z liderem tabeli 0:4 (0:2).
























































