02.09.2020
Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.
Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.
Polonia zagrała w składzie: Molski B, Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.
Najnowsze aktualności
-
30.10.2011
Udany rewanż młodzików
Ostatni mecz ligowy w tej rundzie młodzicy Polonii Środa rozegrali na własnym boisku w sobotę 29 października. Stawką pojedynku z UKS Szóstka Śrem była walko o II pozycję w tabeli, dającą możliwość gry na wiosnę w grupie mistrzowskiej. Nasi młodzi gracze stanęli na wysokości zadania i pokonali rywala 3:1. Był to udany rewanż za porażkę miesiąc temu w Śremie, a na dodatek zwycięstwo to było pierwszym w historii pojedynków tych zespołów.























































