OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.09.2020

Zwycięstwo z Górnikiem Konin (2001/03)

W sobotę 29.08.2020 o godz. 11.00. na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Górnika Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 4-3. Bramki dla Polonii strzelił Igor Motyl - 2, Damian Izydorczyk - 1, Dawid Nyczak - 1.

Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Górnika Konin, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Niestety z minuty na minutę zawodnicy Polonii wdali się w grę przeciwnika i często próbowali grać długie piłki, nie przynosiło to żadnego efektu. Po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym przeciwnicy objęli prowadzenie już w 5 minucie. Wyrównanie Polonii po składnej akcji w swoim debiucie dał Damian Izydorczyk. W 23 minucie ponownie błąd przy stałym fragmencie gry i Górnik Konin strzela drugą bramkę. W 35 minucie Dawid Nyczak po pięknej akcji doprowadza do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejny błąd przy rzucie wolnym i Górnik Konin ponownie obejmuje prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3-2. Druga połowa to dominacja zespołu Polonii. Gra już wyglądała znacznie lepiej. Zawodnicy wykonywali założenia co dało efekt w postaci dwóch bramek. Pierwszą z rzutu karnego strzelił Igor Motyl. Bramkę na wagę trzech punktów ponownie strzelił Igor Motyl bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo jeszcze kilku sytuacji do strzelenia bramki, wynik nie uległ zmianie i Polonia zdobyła 3punkty. Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.

Polonia zagrała w składzie: Molski B,  Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Scheffler A, Motyl I(k), Wieliński K, Izydorczyk D, Cukrowski A, Nyczak D. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Remlewski W, Półrolniczak F, Kwaśniewski N.

Najnowsze aktualności

  • 19.07.2025

    Beniaminek ze Stargardu ograny

    Drugi sobotni sparing poloniści rozegrali w Stargardzie a ich rywalem był beniaminek rozgrywek trzecioligowych, zespół prowadzony przez byłego szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego – Kluczevia Stargard.

  • 19.07.2025

    Porażka z rezerwami Pogoni

    W sobotę 19 lipca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie. Tym razem sztab szkoleniowy podzielił zespół na dwie ekipy tak żeby każdy  z zawodników zagrał pełne 90 minut. W pierwszym meczy podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w Szczecinie zmierzyli się z drugim zespołem Pogoni.

  • 18.07.2025

    Terminarz Proton klasy A 2025/2026 - runda jesienna

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Proton klasy A, grupy IV na sezon 2025/2026.

  • 17.07.2025

    Miłosz Garstkiewicz wraca do Polonii Środa !!!

    Nie zwalnia tempa transferowa ofensywa Polonii Środa Wielkopolska. Kolejnym zawodnikiem który dołącza do „bandy Rozmarynowskiego” jest dobrze znany w naszym mieście i bardzo utalentowany  bramkarz.

  • 16.07.2025

    Składy lig wojewódzkich w rundzie jesiennej 2025/2026

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Wydziałem Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego opublikowały składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.

  • 15.07.2025

    Terminarz Centralnej Ligi Juniorek U-16 - runda jesienna

    Departament Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Centralnej Ligi Juniorek do lat 16 na sezon 2025/2026.

  • 14.07.2025

    PP: Zespoły Polonii poznały rywali w I rundzie

    W piątek 11 lipca Wielkopolski ZPN przeprowadził losowanie I rundy okręgowego Pucharu Polski. Do gry na tym etapie przystąpią dwa zespoły naszego klubu - Polonia III (beniaminek klasy A) oraz Polonia 2010.

  • 12.07.2025

    Druga letnia porażka

    W sobotę 12 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrali drugi kontrolny mecz tego lata. Tym razem rywalem podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego był przedstawiciel trzeciej grupy trzeciej ligi Lechia Zielona Góra. Spotkanie odbywało się na rewelacyjnie przygotowanym boisku w Zielonej Górze, ale piłkarzom nieco przeszkadzał intensywnie padający deszcz.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.