22.04.2024
Zwycięstwo w Rychwale (2012)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska w sobotę rozegrał mecz 7. kolejki I ligi wojewódzkiej. Poloniści na wyjeździe wygrali ze Zjednoczonymi Rychwał 3:0 (0:0), a kluczowe okazało się pięć minut drugiej polowy, w ciągu których nasi zawodnicy strzelili trzy bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Polonii 1912 Leszno.
Na zwycięską ścieżkę w meczach wyjazdowych wracił zespół Polonii 2012. W 7. kolejce ligi wojewódzkiej na boisku w Rychwale wicelider ligi pokonał miejscowy zespół Zjednoczonych 3:0 (0:0). Po remisie lidera rozgrywek młodzi zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej zbliżyli się do pierwszego miejsca w tabeli na jeden punkt.
Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie rozpoczął się od intensywnych ataków gości. Przez ponad 15 minut pierwszej połowy kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać pełną dominacje młodzików Polonii, która jednak nie przełożyła się na bramki. W drugiej części pierwszej połowy mecz wyrównał się, choć żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do otwarcia wyniku. Polonia prowadziła grę, a zespół Zjednoczonych Rychwał czyhał w niskiej obronie na kontry i długie zagrania za linię obrony gości. Bezbramkowy remis po pierwszej połowie zwiastował emocje w drugiej części gry.
Druga odsłona meczu to nadal wyrównane spotkanie. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do strzelenia bramki, ale bliżej otwarcia wyniku była drużyna gospodarzy, która po błędzie defensywy gości ustrzeliła poprzeczkę. Jednak wraz z mijającymi minutami to Polonia przejmowała inicjatywę, stwarzając coraz więcej groźnych sytuacji. Wynik po fantastycznym strzale otworzył w 67. minucie Jeremi Sójka. Chwilę później było już 2:0, a zespołową akcję wykończył niezawodny Witold Chojnacki. Ten sam zawodnik zamknął wynik meczu, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po doskonałym prostopadłym podaniu Oskara Limańskiego. Drużyna gospodarzy nie była w stanie odpowiedzieć w żaden sposób na zadane ciosy. Było to trzecie wyjazdowe zwycięstwo Polonii 2012 w rozgrywkach ligi wojewódzkiej.
Polonia 2012: I liga wojewódzka D2 - grupa 2
20 kwietnia 2024, godz. 16:00 - Rychwał
Zjednoczeni Rychwał 0:3 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Jeremi Sójka 67, Witold Chojnacki 69, 72
Polonia: 1. Daniel Burak - 6. Jeremi Sójka, 7. Franciszek Ratajczak, 10. Marcin Bartkowiak, 13. Tymoteusz Włodarczak, 20. Witold Chojnacki, 24. Bartłomiej Krajewski, 27. Oskar Limański, 99. Piotr Nowaczyk. Grali także: 9. Jakub Jacków, 18. Maciej Stachowiak, 19. Jędrzej Gucze, 73. Kacper Chojnacki. Trenerzy: Bartosz Tomaszewski oraz Michał Furmańczyk.
| I liga wojewódzka D2 - grupa 2 (2012) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia 1912 Leszno | 7 | 61:11 | 19 |
| 2. | Polonia Środa Wielkopolska | 7 | 33:8 | 18 |
| 3. | SMS AP Reissa Ślesin | 7 | 43:12 | 15 |
| 4. | Olimpia Koło | 7 | 22:14 | 14 |
| 5. | UKS AP Reissa Kępno | 7 | 35:13 | 12 |
| 6. | Jarota Jarocin | 7 | 23:39 | 9 |
| 7. | Zjednoczeni Rychwał | 7 | 21:27 | 7 |
| 8. | KKS 1925 Kalisz | 7 | 27:29 | 6 |
| 9. | Obra 1912 Kościan | 7 | 8:50 | 1 |
| 10. | Stal Pleszew | 7 | 3:73 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
02.04.2024
Remis z AP Reissa (2009)
W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.
-
02.04.2024
Towarzysko z Dunkami (Juniorki)
W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.
-
30.03.2024
Trzy bramki w Świnoujściu
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.
-
29.03.2024
Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.
-
29.03.2024
Pierwszy punkt juniorów (2008)
W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').
-
29.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)
Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).
-
27.03.2024
Wielka Sobota w Świnoujściu
W Wielką Sobotę przyjdzie się piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska udać do Świnoujścia aby zagrać kolejne spotkanie ligowe. Rywalem średzkiej ekipy będzie miejscowa Flota. Ostatni raz na stadionie Floty poloniści gościli 27 lat temu w meczu 24. kolejki sezonu 1996/97. Wtedy spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W Świnoujściu z Flotą ekipa Polonii Środa grała także w sezonie 2020/21 ale wtedy ten mecz nie odbywał się na stadionie Floty tylko na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu.



























































