23.03.2022
Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie (2007)W sobotę trampkarze starsi Polonii Środa rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed inauguracją rundy wiosennej. We Wrześni pokonali miejscową Victorię wynikiem 3:2.
Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Groźniejsze ataki stwarzali jednak zawodnicy Polonii. W 20. minucie po rzucie różnym w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Rafał Kapuściński i zdobył bramkę na 1-0. Mimo uwidaczniającej się przewagi Polonistów to gospodarze przeprowadzili akcję, która dała im efekt bramkowy. W 30. minucie interweniujący Michał Muszyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą zawodnicy Polonii jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Victorii. W 38. minucie po jednej z akcji Tomasz Trójnara precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce i do przerwy było 2-1.
Druga część spotkania to wyraźna przewaga średzkiej Polonii, która starała się grać wysokim pressingiem, utrudniając Victorii wyjście z własnej połowy boiska. Naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać kilku świetnych sytuacji, a w 70. minucie po jednym z długich podań za linię obrony napastnik Victorii znalazł się sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.
Do końca spotkania Polonia cierpliwie dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w ostatniej akcji meczu, kiedy to Oskar Popis wygrał pojedynek z dwoma obrońcami gości i pewnym strzałem zdobył gola na wagę zwycięstwa.
W kolejny weekend zespół zainauguruje rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej. W Jarocinie rywalem Polonistów będzie zespół AP Reissa Jarocin.
Gra kontrolna:
Victoria Września - Polonia Środa Wlkp. 2:3 (1:2)
Muszyński 30' (sam.), ? 70' - Kapuściński 20', Trójnara 38', Popis 90'
Polonia: Korcz - Fiołka, Muszyński, Wyderkiewicz, Markiewicz, Ł.Forysiak, T.Forysiak, Pawlak, Popis, Kapuściński, Trójnara, Grzegorczyk, Yapschas.
Najnowsze aktualności
-
03.04.2023
Niedzielna gra wewnętrzna (2013)
W niedzielny poranek w ramach gry weekendowej nasze Orliki Młodsze Polonii rozegrały grę wewnętrzną w hali Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Podczas 90 minut gry było dużo zabawy ale też i dobrej piłki.
-
03.04.2023
Gry kontrolne orlików i żaków (2013 i 2014)
We wtorek i w czwartek w ramach gier kontrolnych nasze Orliki Młodsze Polonii Środa rozegrały mecze z chłopcami rok młodszymi czyli zespołami Żaków Starszych Polonii rocznika 2014.
-
03.04.2023
Trójmecz z Kłosem i Zawiszą (2012)
W sobotnie popołudnie zawodnicy grupy drugiej Orlików Starszych udali się do Zaniemyśla by rywalizować z zespołami Kłosa Zaniemyśl i Zawiszy Dolsk w towarzyskim trójmeczu.
-
03.04.2023
Turniej w Mosinie (2014)
W niedzielę 02.04.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego rozegrali mecze w ramach turnieju ligowego pod egidą Wielkopolskiego ZPN.
-
03.04.2023
Pewna wygrana juniorów (2006)
W sobotni poranek zawodnicy juniorów młodszych naszego klubu podejmowali na własnym boisku zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
-
03.04.2023
Bez punktów w Skokach (2011)
W sobotę 1 kwietnia, drugą kolejkę ligową rozegrali młodzicy młodsi występujący w drugiej lidze okręgowej. Tego dnia udaliśmy się na najdalszy wyjazd w tej lidze czy na mecz do Skoków.
-
03.04.2023
Piątoligowe derby dla Kłosa
W sobotę drugi zespół Polonii Środa mierzył się w pojedynku derbowym z lokalnym rywalem Kłosem Zaniemyśl.
-
01.04.2023
Cenne trzy punkty w derbach
W sobotę 1 kwietnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozgrywali kolejne spotkanie ligowe sezonu 2022/23. Do naszego miasta przyjechał zespół Jaroty Jarocin a kibice od początku tygodnia ostrzyli sobie zęby na derbowy pojedynek. Bo mimo że Jarota w tabeli znajduję się w dolnych rejonach to derby zawsze rządzą się swoimi prawami a w zawodnikach takie mecze uwalniają dodatkowe pokłady energii.


























































