OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.03.2022

Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie (2007)

W sobotę trampkarze starsi Polonii Środa rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed inauguracją rundy wiosennej. We Wrześni pokonali miejscową Victorię wynikiem 3:2.

Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Groźniejsze ataki stwarzali jednak zawodnicy Polonii. W 20. minucie po rzucie różnym w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Rafał Kapuściński i zdobył bramkę na 1-0. Mimo uwidaczniającej się przewagi Polonistów to gospodarze przeprowadzili akcję, która dała im efekt bramkowy. W 30. minucie interweniujący Michał Muszyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą zawodnicy Polonii jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Victorii. W 38. minucie po jednej z akcji Tomasz Trójnara precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce i do przerwy było 2-1.

Druga część spotkania to wyraźna przewaga średzkiej Polonii, która starała się grać wysokim pressingiem, utrudniając Victorii wyjście z własnej połowy boiska. Naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać kilku świetnych sytuacji, a w 70. minucie po jednym z długich podań za linię obrony napastnik Victorii znalazł się sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.

Do końca spotkania Polonia cierpliwie dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w ostatniej akcji meczu, kiedy to Oskar Popis wygrał pojedynek z dwoma obrońcami gości i pewnym strzałem zdobył gola na wagę zwycięstwa.

W kolejny weekend zespół zainauguruje rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej. W Jarocinie rywalem Polonistów będzie zespół AP Reissa Jarocin.

Gra kontrolna:
Victoria Września - Polonia Środa Wlkp. 2:3 (1:2)
Muszyński 30' (sam.), ? 70' - Kapuściński 20', Trójnara 38', Popis 90'

Polonia: Korcz - Fiołka, Muszyński, Wyderkiewicz, Markiewicz, Ł.Forysiak, T.Forysiak, Pawlak, Popis, Kapuściński, Trójnara, Grzegorczyk, Yapschas.

Najnowsze aktualności

  • 19.04.2023

    Transmisja z Koła

    Ze spotkania pierwszej rundy Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Olimpią Koło przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w środę 19 kwietnia o godzinie 17:15.

  • 18.04.2023

    2. miejsce w Okna Tradycja Cup (2013)

    W weekend drużyna orlików młodszych (rocznik 2013) wzięła udział w turnieju piłkarskim Okna Tradycja Cup w Nowym Sączu. Nasz zespół do ostatniego meczu walczył o triumf w turnieju, ale ostatecznie musiał zadowolić się zajęciem drugiego miejsca w silnie obsadzonych zawodach. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Karol Maleszka, który znalazł się w TOP3 najlepszych zawodników turnieju!

  • 18.04.2023

    Towarzysko ze skrzatami PS Gniezno (2016)

    W sobotnie południe na średzkim orliku spotkały się zespoły skrzatów z akademii Polonii Środa Wielkopolska oraz Piłkarskiej Szkółki Gniezno. Gospodarze bardzo licznie przywitali gości z Gniezna. Pomimo niesprzyjającej aury gra rodzice zobaczyli świetne widowisko.

  • 18.04.2023

    Zagrali towarzysko z GAS Krobia (2015)

    W sobotę 15 kwietnia żaki z rocznika 2015 podejmowały na własnym terenie drużynę GAS Krobia. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie.

  • 18.04.2023

    Ligowy turniej w Śremie (2013)

    W niedzielny poranek zespół orlików E2 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 - grupa żółta) rozegrał mecze w ramach turnieju Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był zespół Warty Śrem. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii rocznika 2013 oraz Polonii rocznika 2014, Warty Śrem, Orlika Miłosław, a także Sparty Sklejki Orzechowo.

  • 18.04.2023

    Zatrzymać Bałtyk

    Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa a ich rywalem będzie znajdujący się w strefie spadkowej Bałtyk Gdynia. Będzie to doskonała okazja dla średzkiego zespołu żeby zainkasować komplet punktów ale trzeba pamiętać że w ostatnich czterech meczach ligowych Bałtyk zanotował trzy wgrane i poniósł tylko jedną porażkę.

  • 18.04.2023

    Turniej ligowy w Kamionkach (2012)

    W sobotę drużyna orlików (rocznik 2012) wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN w Kamionkach. Młodzi Poloniści rywalizowali z rówieśnikami lokalnych klubów - Avii Kamionki, Kłosa Zaniemyśl, Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.

  • 17.04.2023

    Premierowe zwycięstwo młodziczek (2010)

    W sobotę swój drugi mecz w lidze młodzików młodszych rozegrały młodziczki Polonii. Zawodniczki pokonały na boisku w Topoli kolegów z Orlika Miłosław 4:3 (3:2). Goście trzykrotnie wyrównywali, ale w ostatnich minutach Polonistki zadały decydujący cios. Gole dla średzkiej drużyny zdobyły Julia Wawroska - dwa, Wiktoria Piotrowska oraz Lena Błaszak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.