23.03.2022
Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie (2007)W sobotę trampkarze starsi Polonii Środa rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed inauguracją rundy wiosennej. We Wrześni pokonali miejscową Victorię wynikiem 3:2.
Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Groźniejsze ataki stwarzali jednak zawodnicy Polonii. W 20. minucie po rzucie różnym w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Rafał Kapuściński i zdobył bramkę na 1-0. Mimo uwidaczniającej się przewagi Polonistów to gospodarze przeprowadzili akcję, która dała im efekt bramkowy. W 30. minucie interweniujący Michał Muszyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą zawodnicy Polonii jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Victorii. W 38. minucie po jednej z akcji Tomasz Trójnara precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce i do przerwy było 2-1.
Druga część spotkania to wyraźna przewaga średzkiej Polonii, która starała się grać wysokim pressingiem, utrudniając Victorii wyjście z własnej połowy boiska. Naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać kilku świetnych sytuacji, a w 70. minucie po jednym z długich podań za linię obrony napastnik Victorii znalazł się sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.
Do końca spotkania Polonia cierpliwie dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w ostatniej akcji meczu, kiedy to Oskar Popis wygrał pojedynek z dwoma obrońcami gości i pewnym strzałem zdobył gola na wagę zwycięstwa.
W kolejny weekend zespół zainauguruje rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej. W Jarocinie rywalem Polonistów będzie zespół AP Reissa Jarocin.
Gra kontrolna:
Victoria Września - Polonia Środa Wlkp. 2:3 (1:2)
Muszyński 30' (sam.), ? 70' - Kapuściński 20', Trójnara 38', Popis 90'
Polonia: Korcz - Fiołka, Muszyński, Wyderkiewicz, Markiewicz, Ł.Forysiak, T.Forysiak, Pawlak, Popis, Kapuściński, Trójnara, Grzegorczyk, Yapschas.
Najnowsze aktualności
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.
-
16.05.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W niedzielny poranek podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rozegrali kolejny turniej ligowy orlików młodszych w ramach rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas turnieju Poloniści rywalizowali z dwoma zespołami Lecha Poznań, LPFA Łubowo oraz Zjednoczonymi Września.
-
16.05.2023
Sparing z Meblorzem (2013)
Zespół orlików młodszych (2013 II) rozegrał w weekend mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Meblorza Swarzędz.
-
16.05.2023
Ligowo w Śremie (2012)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się do Śremu, aby rozegrać tam turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Udział wzięły Warta Śrem, Polonia, dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Avia Kamionki oraz Kłos Zaniemyśl.
-
15.05.2023
Porażka z Pogonią i remis z Medykiem (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii, które w sobotę rozegrały mecz ligowy, a w sobotę były gospodyniami ligowego turnieju młodziczek. W starciu z liderem III ligi okręgowej młodzików młodszych, czyli Pogonią Książ Wielkopolski, Polonistki przegrały 0:3. W niedzielę podczas turnieju ligowego zremisowały 2:2 z Medykiem Konin i pokonały 4:0 AS Amber Kalisz.
-
15.05.2023
Przegrana z Lubońskim (2011)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) w meczu 8. kolejki II ligi okręgowej z Lubońskim Klubem Sportowym.
-
15.05.2023
Zwycięstwo z Kotwicą (2010)
W meczu 5. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (2:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą jednego punktu do Avii Kamionki.
-
15.05.2023
Remis z Trzynastką (2010)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010) Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (0:1) z Poznańską Trzynastką. Rywale szybko, bo już w 3. minucie, objęli prowadzenie. Do wyrównania na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Miszkiewicz, ustalając jednocześnie wynik meczu.
W meczu II ligi okręgowej Polonia musiała uznać wyższość Victorii Września, przegrywając z liderem tabeli 0:4 (0:2).
























































