23.04.2014
Zwycięstwo trampkarzy z TarnowiakiemW piątej kolejce spotkań grupy mistrzowskiej naszym trampkarzom przyszło zmierzyć się z Tarnowiakiem na jego boisku. Mecz był rozegrany we wtorek 22 kwietnia o godz. 16.00. Mimo , iż do tej pory naszym rywalom udał się wygrać tylko raz - z Nowym Tomyślem, to sygnały płynące od innych trenerów zapowiadały trudną,, przeprawę’’ dla naszych piłkarzy.
Tak też było mimo , iż po 15 min. było już 2 : 0 dla Polonistów. Najpierw w 5 min. karnego wypracował M. Chudy, a pewnym egzekutorem 11-ki okazał się B. Bartkowiak. Dziesięć minut później podwyższył na 2 : 0 bardzo ładnym strzałem M. Chudy i wtedy strzałem życia popisał się jeden z obrońców gospodarzy. Zdecydował się na uderzenie, po źle rozegranej piłce przez naszych zawodników, z ok. 40m. i ku zdziwieniu wszystkich mógł po chwili cieszyć się ze zdobytej bramki. Na szczęście odpowiedź Polonistów była błyskawiczna, bo po indywidualnej akcji i pięknym strzale B. Bartkowiaka wynik brzmiał 1 : 3 dla Polonii. Niestety krótko po tym drużyna straciła Bartka , który po zderzeniu z bramkarzem Tarnowiaka uległ kontuzji i już nie wrócił na boisko. Zarówno w tej , jak i w drugiej połowie trwała twarda, nieustępliwa walka o każdą piłkę z silnymi fizycznie przeciwnikami , którzy często nie przebierali w środkach aby osiągnąć swój cel . Za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku. Ich wysiłek nie poszedł na marne, bo po prostych błędach w wyprowadzeniu piłki przez Polonistów dwukrotnie pokonali Łukasza i doprowadzili do remisu. Polonia zareagowała na to kilkoma zmianami personalnymi i w ustawieniu na boisku co szybko przyniosło efekt. Najpierw M. Chudy dwukrotnie bardzo precyzyjnymi strzałami pokonał bramkarza gospodarzy po dokładnych podaniach od swoich kolegów . Całkowicie nadzieję odebrał Tarnowiakowi W. Łuczak, który na 12 min. przed końcem meczu popisał się bardzo ładną akcją i co najważniejsze- zakończoną celnym trafieniem . Ta bramka dała spokój naszej drużynie, a rywalom kompletnie podcięła skrzydła. Do końca meczu nie potrafili zagrozić już naszej bramce i dzięki temu nasi piłkarze mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Ich następnym przeciwnikiem będzie zespół z Nowego Tomyśla, który będziemy gościć w najbliższą sobotę 26 kwietnia o godz. 11.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Z Tarnowiakiem zagrali : Ł. Spychała, P. Ratajczak, F. Lesiński, P. Sokowicz, J. Maliński, W. Łuczak, K. Grabowski, K. Szymczak, G. Małolepszy, B. Bartkowiak, M. Chudy, W. Dominiczak, R. Szymczak, Ł. Buczma, B. Widera, F. Radek, M. Skibiński, J. Ratajczak, F. Górski.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2009
Zestaw wyników IV kolejki
Po kolejnym weekendzie gier w IV lidze grupy północnej, na czele znajduje się nadal Leśnik Margonin. Po wysokim zwycięstwie nad naszą drużyną wyprzedza on Lechie Kostrzyn, która awansowała na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji znajduje się Polonia Środa.
-
30.08.2009
Bolesna porażka z Leśnikiem
W sobotnie popołudnie średzcy piłkarze wybrali się na mecz do Margonina , na spotkanie z miejscowym Leśnikiem , liderem IV ligi gr. północnej
-
28.08.2009
Z Margonina na żywo
W sobotę 29 sierpnia Polonia rozegra na wyjeżdzie bardzo ciekawy mecz z Leśnikiem Bro-Margo Margonin . Mecz rozpocznie się o 17.00 i kilka minut
-
26.08.2009
Wyjazdowe spotkania juniorów
W najbliższy weekend juniorzy naszego klubu wybierają się odpowiednio do Śremu i Kępna, aby rozegrać swoje kolejne mecze w rozgrywkach Wiekopolskiej Ligi Juniorów.
-
27.08.2009
Emocje w Margoninie- kto liderem po IV kolejce?
Po następnej serii spotkań, tylko jedna drużyna może dysponować kompletem punktów. Czy tym zespołem będzie Polonia Środa Wielkopolska? Wszystko wyjaśni się w sobotę przed 19.00.

























































