08.08.2016
Zwycięstwo i porażka drużyny kobietKolejne dwa sparingi rozegrały nasze panie. W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.
W ciągu całego spotkania przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Jednak do przerwy piłkarki „Polonii” seryjnie marnowały kolejne sytuacje. Jedyną bramkę z rzutu rożnego zdobyła bezpośrednim uderzeniem Witecka. Tuż przed przerwą gospodynie wyrównały strzałem w okienko wykorzystując chwilowe osłabienie naszego zespołu spowodowane urazem Wośkowiak.
Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe i to one objęły ponownie prowadzenie. Utrata drugiego gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Dziewczęta wzięły się ostro do pracy i za sprawą głównie Julii Mikołajczak oraz Oli Szukalskiej „dorzuciły” cztery trafienia.
Wynik końcowy „Grom”-„Polonia” 2:5 (1:1)!
Bramki : Wojtecka-2, Mikołajczak-2, Szukalska-1
Skład „Polonii” : Krzykos- Sroczyńska, Hyża, Wośkowiak, Cichoń L./Kęczkowska, Wojtecka, Mikołajczak, Szukalska/Lehmann S., Cichoń S./Świtalska, Wiśniewska, Nowicka/Miłoszyk.
Tak jak przypuszczali trenerzy Dawid i Marek Gierałka, drugi wyjazdowy mecz kontrolny w Grodzisku z GSS był bardzo trudnym pojedynkiem! Kadra zespołu jest dość szeroka, ale nie tyle aby pozwolić odpocząć zawodniczkom, które dzień wcześniej grały z „Gromem”.
W wyjściowym składzie znalazło się kilka młodych zawodniczek. Na ławce rezerwowych zasiadły podstawowe zawodniczki: Wojtecka, Szukalska, Mikołajczak. Dzień wolny dostała Wiśniewska.
Choć do przerwy piłkarki GSS Grodzisk zdobyły trzy bramki, a „Polonia” żadnej, to wynik nie odzwierciedla poczynań obu zespołów. Nasze dziewczęta próbowały spokojnie rozgrywać akcje zwłaszcza w linii obrony i starannie przechodzić do fazy atakowania. Przeciwniczki grały twardo i konsekwentnie, wykorzystywały błędy w kryciu naszego zespołu. Tak było przy utracie przez naszą drużynę wszystkich bramek do przerwy (3:0).
Zmiany dokonane w drugiej części meczu zmieniły obraz gry i polonistki coraz groźniej atakowały. W efekcie zdobyte trzy gole :Nowicka, Mikołajczak, Waszak- pierwsza bramka w barwach Polonii”!
Niestety zbyt „delikatna” gra we własnym polu karnym oraz ponowne „odpuszczanie” krycia pozwoliło piłkarkom z Grodziska dołożyć trzy trafienia!
W przekroju całego spotkania GSS Grodzisk był zespołem lepszym i w nadchodzącym sezonie będzie to zespół groźny na własnym boisku.
Wynik końcowy GSS Grodzisk-„Polonia” 6:3 (3:0)!
Skład zespołu: Tomaszewska-: Sroczyńska/Cichoń S, Oczkowska, Wośkowiak/Cichoń L., Włodarczak/Kęczkowska, Krzykos, Miłoszyk /Wojtecka, Roszyk/Szukalska,Lehmann S./ Mikołajczak, Nowicka, Waszak.
Zapraszamy na kolejne dwa spotkania w nadchodzący weekend!
Sobota 13.08 w Środzie Wlkp. o godz. 11.00 ze Stęszew „Girls”.
Niedziela 14.08 w Miłosławiu (!) o godz. 16.00 z „Polonią” Poznań
Najnowsze aktualności
-
18.04.2013
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska po raz pierwszy w tym roku zagrają na własnym boisku. Ligowym rywalem naszego zespołu będzie GKS Dopiewo. Poloniści dotychczas spisują się bardzo dobrze, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko.
-
17.04.2013
Tarnovia drugim półfinalistą Pucharu Polski
Dziś poznaliśmy również drugiego półfinalistę Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Została nim czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne, która bez problemów pokonała Wartę Międzychód 4:0. Tarnovia w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Zieloni Lubosz/Fogo Luboń.
-
17.04.2013
Galeria: Lechia Kostrzyn - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria ze zwycięskiego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Średzianie pokonali niewygodnego rywala 2:1.
-
17.04.2013
Statystyki z meczu Lechia Kostrzyn - Polonia Środa
Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Statystyki pokazują że średzianie byli aktywniejszym zespołem pod bramką przeciwników, oddając więcej strzałów oraz wykonując więcej rzutów rożnych.
-
17.04.2013
Polonia w półfinale Pucharu Polski!
W rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Kostrzynie z tamtejszą Lechią 2:1 i awansowali do półfinału tych rozgrywek!
-
17.04.2013
Wyjściowe składy na mecz Lechia - Polonia
Poznaliśmy już wyjściowe składy Polonii Środa Wielkopolska i Lechii Kostrzyn na dzisiejszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski strefy poznańskiej. W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym trener Czesław Owczarek dokonał kilku zmian.
-
17.04.2013
Relacja LIVE! Lechia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska staną przed szansą awansu do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem średzian będzie czwartoligowa Lechia Kostrzyn.
-
17.04.2013
Z Lechią 15 minut wcześniej
Na prośbę Wydziału Gier i Ewidencji WZPN w Poznaniu zaplanowany na dzisiaj mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy 1922 Lechia Kostrzyn, a Polonią Środa Wielkopolska rozpocznie się o 17:45.

























































