OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.08.2016

Zwycięstwo i porażka drużyny kobiet

Kolejne dwa sparingi  rozegrały nasze panie.  W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.

W ciągu całego spotkania przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Jednak do przerwy piłkarki „Polonii” seryjnie marnowały kolejne sytuacje. Jedyną bramkę z  rzutu rożnego zdobyła bezpośrednim uderzeniem Witecka. Tuż przed przerwą gospodynie wyrównały strzałem w okienko wykorzystując chwilowe osłabienie naszego zespołu spowodowane urazem Wośkowiak.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe i  to one objęły ponownie prowadzenie. Utrata drugiego gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Dziewczęta wzięły się ostro do pracy i za sprawą głównie Julii Mikołajczak oraz Oli Szukalskiej „dorzuciły” cztery trafienia.

Wynik końcowy „Grom”-„Polonia” 2:5 (1:1)!

Bramki : Wojtecka-2, Mikołajczak-2, Szukalska-1 

Skład „Polonii” : Krzykos- Sroczyńska, Hyża, Wośkowiak, Cichoń L./Kęczkowska, Wojtecka, Mikołajczak, Szukalska/Lehmann S., Cichoń S./Świtalska, Wiśniewska, Nowicka/Miłoszyk.

Tak jak przypuszczali trenerzy Dawid i Marek Gierałka, drugi wyjazdowy mecz kontrolny w Grodzisku z GSS był bardzo trudnym pojedynkiem! Kadra zespołu jest dość szeroka, ale nie tyle aby pozwolić odpocząć zawodniczkom, które dzień wcześniej grały z „Gromem”.

W  wyjściowym składzie znalazło się kilka młodych zawodniczek. Na ławce rezerwowych zasiadły podstawowe zawodniczki: Wojtecka, Szukalska, Mikołajczak. Dzień wolny dostała Wiśniewska.

Choć do przerwy piłkarki GSS Grodzisk zdobyły trzy bramki, a „Polonia” żadnej, to wynik nie odzwierciedla poczynań obu zespołów. Nasze dziewczęta próbowały spokojnie rozgrywać akcje zwłaszcza w linii obrony i starannie przechodzić do fazy atakowania. Przeciwniczki grały twardo i konsekwentnie, wykorzystywały błędy w kryciu naszego zespołu. Tak było przy utracie przez naszą drużynę wszystkich bramek do przerwy (3:0).

Zmiany dokonane w drugiej części meczu zmieniły obraz gry i polonistki coraz groźniej atakowały. W efekcie zdobyte trzy gole :Nowicka, Mikołajczak, Waszak- pierwsza bramka w barwach Polonii”!

Niestety zbyt „delikatna” gra we własnym polu karnym oraz ponowne „odpuszczanie” krycia  pozwoliło piłkarkom z Grodziska dołożyć trzy trafienia!

W  przekroju całego spotkania GSS Grodzisk był zespołem lepszym i w nadchodzącym sezonie będzie to zespół groźny na własnym boisku.

Wynik końcowy GSS Grodzisk-„Polonia” 6:3 (3:0)!

Skład zespołu: Tomaszewska-:  Sroczyńska/Cichoń S, Oczkowska, Wośkowiak/Cichoń L., Włodarczak/Kęczkowska, Krzykos, Miłoszyk /Wojtecka, Roszyk/Szukalska,Lehmann S./ Mikołajczak, Nowicka, Waszak.

Zapraszamy na kolejne dwa spotkania w nadchodzący weekend!

Sobota 13.08 w Środzie Wlkp. o godz. 11.00 ze Stęszew „Girls”.

Niedziela 14.08 w Miłosławiu (!) o godz. 16.00 z „Polonią” Poznań

Najnowsze aktualności

  • 18.04.2013

    Bądź z nami! Kibicuj!

    W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska po raz pierwszy w tym roku zagrają na własnym boisku. Ligowym rywalem naszego zespołu będzie GKS Dopiewo. Poloniści dotychczas spisują się bardzo dobrze, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko.

  • 17.04.2013

    Tarnovia drugim półfinalistą Pucharu Polski

    Dziś poznaliśmy również drugiego półfinalistę Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Została nim czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne, która bez problemów pokonała Wartę Międzychód 4:0. Tarnovia w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Zieloni Lubosz/Fogo Luboń.

  • 17.04.2013

    Galeria: Lechia Kostrzyn - Polonia Środa

    Dostępna jest już galeria ze zwycięskiego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Średzianie pokonali niewygodnego rywala 2:1.

  • 17.04.2013

    Statystyki z meczu Lechia Kostrzyn - Polonia Środa

    Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Statystyki pokazują że średzianie byli aktywniejszym zespołem pod bramką przeciwników, oddając więcej strzałów oraz wykonując więcej rzutów rożnych.

  • 17.04.2013

    Polonia w półfinale Pucharu Polski!

    W rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Kostrzynie z tamtejszą Lechią 2:1 i awansowali do półfinału tych rozgrywek!

  • 17.04.2013

    Wyjściowe składy na mecz Lechia - Polonia

    Poznaliśmy już wyjściowe składy Polonii Środa Wielkopolska i Lechii Kostrzyn na dzisiejszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski strefy poznańskiej. W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym trener Czesław Owczarek dokonał kilku zmian.

  • 17.04.2013

    Relacja LIVE! Lechia - Polonia

    Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska staną przed szansą awansu do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem średzian będzie czwartoligowa Lechia Kostrzyn.

  • 17.04.2013

    Z Lechią 15 minut wcześniej

    Na prośbę Wydziału Gier i Ewidencji WZPN w Poznaniu zaplanowany na dzisiaj mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy 1922 Lechia Kostrzyn, a Polonią Środa Wielkopolska rozpocznie się o 17:45.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.