08.08.2016
Zwycięstwo i porażka drużyny kobietKolejne dwa sparingi rozegrały nasze panie. W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.
W ciągu całego spotkania przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Jednak do przerwy piłkarki „Polonii” seryjnie marnowały kolejne sytuacje. Jedyną bramkę z rzutu rożnego zdobyła bezpośrednim uderzeniem Witecka. Tuż przed przerwą gospodynie wyrównały strzałem w okienko wykorzystując chwilowe osłabienie naszego zespołu spowodowane urazem Wośkowiak.
Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe i to one objęły ponownie prowadzenie. Utrata drugiego gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Dziewczęta wzięły się ostro do pracy i za sprawą głównie Julii Mikołajczak oraz Oli Szukalskiej „dorzuciły” cztery trafienia.
Wynik końcowy „Grom”-„Polonia” 2:5 (1:1)!
Bramki : Wojtecka-2, Mikołajczak-2, Szukalska-1
Skład „Polonii” : Krzykos- Sroczyńska, Hyża, Wośkowiak, Cichoń L./Kęczkowska, Wojtecka, Mikołajczak, Szukalska/Lehmann S., Cichoń S./Świtalska, Wiśniewska, Nowicka/Miłoszyk.
Tak jak przypuszczali trenerzy Dawid i Marek Gierałka, drugi wyjazdowy mecz kontrolny w Grodzisku z GSS był bardzo trudnym pojedynkiem! Kadra zespołu jest dość szeroka, ale nie tyle aby pozwolić odpocząć zawodniczkom, które dzień wcześniej grały z „Gromem”.
W wyjściowym składzie znalazło się kilka młodych zawodniczek. Na ławce rezerwowych zasiadły podstawowe zawodniczki: Wojtecka, Szukalska, Mikołajczak. Dzień wolny dostała Wiśniewska.
Choć do przerwy piłkarki GSS Grodzisk zdobyły trzy bramki, a „Polonia” żadnej, to wynik nie odzwierciedla poczynań obu zespołów. Nasze dziewczęta próbowały spokojnie rozgrywać akcje zwłaszcza w linii obrony i starannie przechodzić do fazy atakowania. Przeciwniczki grały twardo i konsekwentnie, wykorzystywały błędy w kryciu naszego zespołu. Tak było przy utracie przez naszą drużynę wszystkich bramek do przerwy (3:0).
Zmiany dokonane w drugiej części meczu zmieniły obraz gry i polonistki coraz groźniej atakowały. W efekcie zdobyte trzy gole :Nowicka, Mikołajczak, Waszak- pierwsza bramka w barwach Polonii”!
Niestety zbyt „delikatna” gra we własnym polu karnym oraz ponowne „odpuszczanie” krycia pozwoliło piłkarkom z Grodziska dołożyć trzy trafienia!
W przekroju całego spotkania GSS Grodzisk był zespołem lepszym i w nadchodzącym sezonie będzie to zespół groźny na własnym boisku.
Wynik końcowy GSS Grodzisk-„Polonia” 6:3 (3:0)!
Skład zespołu: Tomaszewska-: Sroczyńska/Cichoń S, Oczkowska, Wośkowiak/Cichoń L., Włodarczak/Kęczkowska, Krzykos, Miłoszyk /Wojtecka, Roszyk/Szukalska,Lehmann S./ Mikołajczak, Nowicka, Waszak.
Zapraszamy na kolejne dwa spotkania w nadchodzący weekend!
Sobota 13.08 w Środzie Wlkp. o godz. 11.00 ze Stęszew „Girls”.
Niedziela 14.08 w Miłosławiu (!) o godz. 16.00 z „Polonią” Poznań
Najnowsze aktualności
-
22.04.2013
Sześć bramek w inauguracyjnym meczu dziewczyn
W niedzielę piłkarki Polonii rozegrały swój pierwszy wiosenny mecz ligowy ze Zjednoczonymi Kaczory.
-
21.04.2013
Derby na remis. Orkan - Polonia II 1:1
W niedzielne popołudnie rezerwy Polonii udały się do lokalnego rywala z Jarosławca na swój pierwszy mecz w tej rundzie. Jak zawsze, między tymi rywalami ,można było się spodziewać twardej i nieustępliwej walki o każdą piłkę przez całe spotkanie.
-
21.04.2013
Juniorzy młodsi pokonują Lecha Poznań
W sobotę 20 kwietnia zespół juniorów młodszych udał się do Poznania na mecz ligowy z Lechem III Poznań. Po bardzo ciekawym, interesującym i zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy ze Środy pokonując Poznaniaków na ich boisku 5:4, prowadząc do przerwy 4:2.
-
20.04.2013
Wyniki sobotnich meczów 20. kolejki klasy A
W sobotę rozegrane zostały pierwsze mecze 20. kolejki poznańskiej klasy A. Zwycięstwa odniosły poznańskie drużyny. Szturm Junikowo Poznań pokonał na wyjeździe GKS Gułtowy 3:2, a Przemysław Poznań na własnym boisku wygrał z LKS-em Kicin 2:0.
-
21.04.2013
Wygrany mecz trampkarzy
Trzeci mecz ligowy rozegrali w sobotę z Clescevią Kleszczewo trampkarze KS Polonia Środa Wlkp., którzy swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli już w 8 sekundzie meczu.
-
20.04.2013
Polonia TV: Polonia Środa - GKS Dopiewo
Zapraszamy do obejrzenia skrótu dzisiejszego meczu 21. kolejki III ligi w którym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zwyciężyli GKS Dopiewo 3:1.
-
20.04.2013
Galeria: Polonia Środa - GKS Dopiewo
Dostępna jest już galeria ze zwycięskiego meczu Polonii Środa Wielkopolska z GKS-em Dopiewo. Średzianie pokonali walczących o utrzymanie rywali 3:1.
-
20.04.2013
Statystyki z meczu Polonia Środa - GKS Dopiewo
Poniżej prezentujmy statystyki z dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska z GKS-em Dopiewo. Poloniści odnieśli zasłużone zwycięstwo pokonując rywali 3:1.






















































