08.08.2016
Zwycięstwo i porażka drużyny kobietKolejne dwa sparingi rozegrały nasze panie. W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.
W ciągu całego spotkania przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Jednak do przerwy piłkarki „Polonii” seryjnie marnowały kolejne sytuacje. Jedyną bramkę z rzutu rożnego zdobyła bezpośrednim uderzeniem Witecka. Tuż przed przerwą gospodynie wyrównały strzałem w okienko wykorzystując chwilowe osłabienie naszego zespołu spowodowane urazem Wośkowiak.
Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe i to one objęły ponownie prowadzenie. Utrata drugiego gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Dziewczęta wzięły się ostro do pracy i za sprawą głównie Julii Mikołajczak oraz Oli Szukalskiej „dorzuciły” cztery trafienia.
Wynik końcowy „Grom”-„Polonia” 2:5 (1:1)!
Bramki : Wojtecka-2, Mikołajczak-2, Szukalska-1
Skład „Polonii” : Krzykos- Sroczyńska, Hyża, Wośkowiak, Cichoń L./Kęczkowska, Wojtecka, Mikołajczak, Szukalska/Lehmann S., Cichoń S./Świtalska, Wiśniewska, Nowicka/Miłoszyk.
Tak jak przypuszczali trenerzy Dawid i Marek Gierałka, drugi wyjazdowy mecz kontrolny w Grodzisku z GSS był bardzo trudnym pojedynkiem! Kadra zespołu jest dość szeroka, ale nie tyle aby pozwolić odpocząć zawodniczkom, które dzień wcześniej grały z „Gromem”.
W wyjściowym składzie znalazło się kilka młodych zawodniczek. Na ławce rezerwowych zasiadły podstawowe zawodniczki: Wojtecka, Szukalska, Mikołajczak. Dzień wolny dostała Wiśniewska.
Choć do przerwy piłkarki GSS Grodzisk zdobyły trzy bramki, a „Polonia” żadnej, to wynik nie odzwierciedla poczynań obu zespołów. Nasze dziewczęta próbowały spokojnie rozgrywać akcje zwłaszcza w linii obrony i starannie przechodzić do fazy atakowania. Przeciwniczki grały twardo i konsekwentnie, wykorzystywały błędy w kryciu naszego zespołu. Tak było przy utracie przez naszą drużynę wszystkich bramek do przerwy (3:0).
Zmiany dokonane w drugiej części meczu zmieniły obraz gry i polonistki coraz groźniej atakowały. W efekcie zdobyte trzy gole :Nowicka, Mikołajczak, Waszak- pierwsza bramka w barwach Polonii”!
Niestety zbyt „delikatna” gra we własnym polu karnym oraz ponowne „odpuszczanie” krycia pozwoliło piłkarkom z Grodziska dołożyć trzy trafienia!
W przekroju całego spotkania GSS Grodzisk był zespołem lepszym i w nadchodzącym sezonie będzie to zespół groźny na własnym boisku.
Wynik końcowy GSS Grodzisk-„Polonia” 6:3 (3:0)!
Skład zespołu: Tomaszewska-: Sroczyńska/Cichoń S, Oczkowska, Wośkowiak/Cichoń L., Włodarczak/Kęczkowska, Krzykos, Miłoszyk /Wojtecka, Roszyk/Szukalska,Lehmann S./ Mikołajczak, Nowicka, Waszak.
Zapraszamy na kolejne dwa spotkania w nadchodzący weekend!
Sobota 13.08 w Środzie Wlkp. o godz. 11.00 ze Stęszew „Girls”.
Niedziela 14.08 w Miłosławiu (!) o godz. 16.00 z „Polonią” Poznań
Najnowsze aktualności
-
12.06.2013
Orlik Miłosław za słaby dla młodzików
W sobotę 8 czerwca odbył się kolejny mecz młodzików. Tym razem poloniści na swoim boisku podejmowali drużynę Orlika Miłosław. Mecz rozpoczął się o godzinie 11 przy słonecznej pogodzie. Warto przypomnieć że średzianie wygrali poprzednie spotkanie z Orlikiem 4:1. I tym razem Polonia bez większych problemów pokonała rywala 3:1.
-
12.06.2013
Zdecydowane zwycięstwo orlików starszych
Kolejne spotkanie Polonia rozegrała u siebie. Tym razem Polonia podejmowała zespół Karolinka Koziegłowy. W pierwszym pojedynku tych drużyn nieznacznie lepsza okazała się Polonia wygrywając 1-2.
-
11.06.2013
Trzecia liga w czterech grupach?
Być może od sezonu 2014/2015 trzecia liga w której występują obecnie piłkarze Polonii będzie liczyła tylko cztery grupy.
-
11.06.2013
Tomasz Nowicki posędziuje mecz z Sokołem
Tomasz Nowicki z Szamotuł będzie sędzią głównym sobotniego pojedynku Polonii Środa Wielkopolska z Sokołem Kleczew.
-
11.06.2013
Dzień dziecka u żaków Polonii
1 czerwca najmłodszy zespół średzkiej Polonii w swoich rozgrywkach ligowych pauzował. Rodzice i zawodnicy wpadli na świetny pomysł, aby tego dnia w dzień dziecka rozegrać mecz towarzyski pomiędzy żakami a ich rodzicami.
-
10.06.2013
Mecz z Lechem będzie wielkim wydarzeniem
W dniu 6 czerwca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące organizacji meczu Polonii Środa Wielkopolska z Lechem Poznań.
-
10.06.2013
Dwa mecze do końca sezonu
Już tylko dwa mecze pozostały piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska do rozegrania w sezonie 2012/2013. Na zakończenie rozgrywek poloniści zagrają raz u siebie i także raz na wyjeździe.























































