08.08.2016
Zwycięstwo i porażka drużyny kobietKolejne dwa sparingi rozegrały nasze panie. W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.
W ciągu całego spotkania przewaga naszego zespołu była dość wyraźna. Jednak do przerwy piłkarki „Polonii” seryjnie marnowały kolejne sytuacje. Jedyną bramkę z rzutu rożnego zdobyła bezpośrednim uderzeniem Witecka. Tuż przed przerwą gospodynie wyrównały strzałem w okienko wykorzystując chwilowe osłabienie naszego zespołu spowodowane urazem Wośkowiak.
Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe i to one objęły ponownie prowadzenie. Utrata drugiego gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Dziewczęta wzięły się ostro do pracy i za sprawą głównie Julii Mikołajczak oraz Oli Szukalskiej „dorzuciły” cztery trafienia.
Wynik końcowy „Grom”-„Polonia” 2:5 (1:1)!
Bramki : Wojtecka-2, Mikołajczak-2, Szukalska-1
Skład „Polonii” : Krzykos- Sroczyńska, Hyża, Wośkowiak, Cichoń L./Kęczkowska, Wojtecka, Mikołajczak, Szukalska/Lehmann S., Cichoń S./Świtalska, Wiśniewska, Nowicka/Miłoszyk.
Tak jak przypuszczali trenerzy Dawid i Marek Gierałka, drugi wyjazdowy mecz kontrolny w Grodzisku z GSS był bardzo trudnym pojedynkiem! Kadra zespołu jest dość szeroka, ale nie tyle aby pozwolić odpocząć zawodniczkom, które dzień wcześniej grały z „Gromem”.
W wyjściowym składzie znalazło się kilka młodych zawodniczek. Na ławce rezerwowych zasiadły podstawowe zawodniczki: Wojtecka, Szukalska, Mikołajczak. Dzień wolny dostała Wiśniewska.
Choć do przerwy piłkarki GSS Grodzisk zdobyły trzy bramki, a „Polonia” żadnej, to wynik nie odzwierciedla poczynań obu zespołów. Nasze dziewczęta próbowały spokojnie rozgrywać akcje zwłaszcza w linii obrony i starannie przechodzić do fazy atakowania. Przeciwniczki grały twardo i konsekwentnie, wykorzystywały błędy w kryciu naszego zespołu. Tak było przy utracie przez naszą drużynę wszystkich bramek do przerwy (3:0).
Zmiany dokonane w drugiej części meczu zmieniły obraz gry i polonistki coraz groźniej atakowały. W efekcie zdobyte trzy gole :Nowicka, Mikołajczak, Waszak- pierwsza bramka w barwach Polonii”!
Niestety zbyt „delikatna” gra we własnym polu karnym oraz ponowne „odpuszczanie” krycia pozwoliło piłkarkom z Grodziska dołożyć trzy trafienia!
W przekroju całego spotkania GSS Grodzisk był zespołem lepszym i w nadchodzącym sezonie będzie to zespół groźny na własnym boisku.
Wynik końcowy GSS Grodzisk-„Polonia” 6:3 (3:0)!
Skład zespołu: Tomaszewska-: Sroczyńska/Cichoń S, Oczkowska, Wośkowiak/Cichoń L., Włodarczak/Kęczkowska, Krzykos, Miłoszyk /Wojtecka, Roszyk/Szukalska,Lehmann S./ Mikołajczak, Nowicka, Waszak.
Zapraszamy na kolejne dwa spotkania w nadchodzący weekend!
Sobota 13.08 w Środzie Wlkp. o godz. 11.00 ze Stęszew „Girls”.
Niedziela 14.08 w Miłosławiu (!) o godz. 16.00 z „Polonią” Poznań
Najnowsze aktualności
-
22.06.2013
Statystyki z meczu Unia - Polonia
Poniżej zamieszczamy statystyki z meczu Polonii Środa Wielkopolska z Unią Solec Kujawski. Spotkanie zakończyło się porażką polonistów 0:1.
-
22.06.2013
Wyniki 30. kolejki III ligi
Dziś dokończona została 30. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Awans do drugiej ligi wywalczyła Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która pokonała Polonię Leszno 1:0.
-
22.06.2013
Polonia przegrała w Solcu Kujawskim
W ostatnim w tym sezonie meczu ligowym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali w Solcu Kujawskim z tamtejszą Unią 0:1.
-
22.06.2013
Polonistki zagrają o II ligę!
Już jutro drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Nasze panie w meczu barażowym, który decydował będzie o awansie do II ligi spotkają się ze Spartą Konin.
-
21.06.2013
Wyniki piątkowych meczów 30. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrane zostały dwa mecze 30. kolejki III ligi. W Trzciance miejscowy Lubuszanin został rozgromiony przez Wdę Świecie 5:0, w Kobylinie Piast uległ Cuiavii Inowrocław 1:3. Zwycięstwo inowrocławian oznacza że nasza Polonia bez względu na wynik w Solcu Kujawskim zakończy sezon na szóstym miejscu.
-
22.06.2013
Relacja LIVE! Unia - Polonia
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Nasi zawodnicy rozgrywki zakończą w Solcu Kujawskim, gdzie podejmą tamtejsza Unię.
-
21.06.2013
Rezerwy zagrają pierwszy baraż
Już w niedzielę walkę o awans do klasy okręgowej rozpoczną rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna w pierwszym meczu barażowym podejmie Zielonych Lubosz.
-
21.06.2013
Jedna grupa II ligi
Już od sezonu 2014/2015 w Polsce będziemy mieli tylko jedną grupę drugiej ligi – taką decyzję podjął obradujący w czwartek Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.





















































