22.04.2021
Zrewanżować się za porażkęW sobotę 24 kwietnia na stadionie w Szczecinie odbędzie się zdecydowanie najciekawsze spotkanie 25 kolejki III ligi grupy drugiej. Piłkarze Polonii Środa zmierzą się w nim z wiceliderem ligowych rozgrywek Świtem Szczecin. Dla podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie to doskonała okazja do zrewanżowania się rywalowi za porażkę z rundy jesiennej kiedy to nasz zespół przegrał na własnym boisku ze Świtem aż 6:0. Jest to najwyższa porażka naszego zespołu w tym sezonie.
Poloniści po chwilowej zadyszce na samym początku rundy wiosennej wracają na właściwe tory. Nasz zespół nie tylko coraz lepiej prezentuje się w rozgrywkach ligowych i jak do tej pory jako jedyny na wiosnę potrafił zatrzymać rozpędzonego lidera ale także pewnie pokonują kolejne rundy Wielkopolskiego Pucharu Polski. To na pewno dobry prognostyk dla naszego zespołu przed sobotnim spotkaniem. Ale na pewno sztab szkoleniowy średzkiego zespołu cieszy dobra postawa całego zespołu w ostatnich spotkaniach i fakt że sporą różnicę potrafią też zrobić piłkarze którzy wchodzą z ławki rezerwowych. To niewątpliwie spora siła. Warto też podkreślić że w naszym zespole żaden z piłkarzy nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. W meczu ze Świtem Szczecin w średzkiej ekipie na pewno zabraknie Jędrzeja Kujawy ale do jego braku kibice Polonii muszą się w najbliższym czasie przyzwyczaić gdyż ten zawodnik we wtorek przejdzie operację i do dyspozycji średzkiego sztabu szkoleniowego będzie najwcześniej na początku przyszłego sezonu.
Świt Szczecin obecnie zajmuje drugą lokatę w ligowej tabeli. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego mają na swoim koncie 56 punktów – o pięć więcej niż Polonia Środa. Na ten dorobek zespołu ze Szczecina złożyło się siedemnaście zwycięstw, pięć remisów i dwie porażki. Bilans bramkowy świtowców to 54-18. Najlepszym strzelcem zespołu jest Szymon Kapelusz który zdobył dziesięć bramek.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą osiem razy. Dwa razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a pięć razy zwyciężał zespół ze Szczecina. Bilans bramkowy tych spotkań jest korzystny dla naszych rywali i wynosi 5-19. Warto podkreślić że obie wygrane w tych starciach poloniści odnieśli na biosu w Środzie Wlkp.
Tak jak było wspomniane na wstępie spotkanie Polonii ze Świtem odbędzie się w sobotę 24 kwietnia na stadionie w Szczecinie. Niestety mecz bez udziału publiczności więc już dziś zapraszamy Was na transmisję z tego spotkania którą przeprowadzi zespół rywali.
Najnowsze aktualności
-
03.03.2026
Składy grup rozgrywek bezwynikowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji przedstawił podział na grupy w bezwynikowych rozgrywkach dziecięcych w rundzie wiosennej sezonu 2025/2026. Do tych rozgrywek zostało zgłoszonych dziesięć drużyn akademii z roczników 2015-2019.
-
26.02.2026
Transmisja meczu z Pogonią
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 20 kolejki III ligi grupy drugiej w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z rezerwami Pogoni Szczecin.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w niedzielę 1 marca o godzinie 11:50
-
23.02.2026
Startuje runda rewanżowa
Już w najbliższą 1 marca niedzielę do gry o ligowe punkty wrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści w pierwszym meczu po zimowej przerwie podejmą rezerwy Pogoni Szczecin. Spotkanie ze względu na panujące warunki atmosferyczne i brak możliwości przygotowania boiska z naturalną nawierzchnią odbędzie się na boisku z nawierzchnią syntetyczną w Poznaniu przy ulicy Warmińskiej 1, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00.
-
22.02.2026
Pewna towarzyska wygrana
W niedzielne południe zespół Polonii Środa rozgrał dodatkowe spotkanie kontrolne. Rywalem polonistów był czwartoligowy LKS Gołuchów. Sztab szkoleniowy Polonii Środa na to spotkanie zabrał wszystkich graczy, którzy w meczu pucharowym byli na ławce oraz kilku graczy testowanych.
-
21.02.2026
Próba generalna na szóstkę z plusem
W trzeci weekend lutego 2026 roku piłkarze Polonii Środa wrócili do gry o stawkę. W pierwszym meczu podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w ramach Wielkopolskiego Pucharu Polski mierzyli się z rezerwami Pogoni Nowe Skalmierzyce. A z racji że spotkanie odbywało się tak wcześnie jak na warunki pogodowe panujące w Polsce musiało zostać rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pleszewie.
-
19.02.2026
Pucharowa transmisja
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pleszewie z rezerwami Pogoni Nowe Skalmierzyce.
Transmisja oczywiście z komentarzem.
Początek transmisji w sobotę 21 lutego o godzinie 14:50
-
16.02.2026
Polonia Cup 2026: Mieszko najlepszy wśród orlików (2016)
Mieszko Gniezno zdecydowanie wygrał niedzielny turniej rocznika 2016 z cyklu Polonia Cup 2026, w finale pokonując Lotnika-1997 Poznań. Zespół Polonii Środa Wielkopolska wywalczył trzecie miejsce, a w meczu o brązowy medal wygrał z APR Lampart Tulce. Kolejne miejsce przypadły Victorii Września, Błękitnym/Sparcie Kotlin, Polonii II oraz Polonii III.
-
14.02.2026
Minimalna porażka z Lechią
W ostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa udali się do Zielonej Góry na spotkanie z tamtejszą Lechią. Dla podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego był to generalny sprawdzian przed walką o stawkę. Mecz podzielono na trzy kwarty - dwie po 45 minut i jedną 30 minutową.

























































