11.05.2017
Znamy zwycięzców okręgowych pucharów10 maja, kiedy poloniści walczyli w Gdyni z Bałtykiem o kolejne ligowe punkty w okręgach kaliskim, leszczyńskim, pilskim i konińskim odbyły się finału Pucharu Polski. Zwycięzcy tych finałów powalczą w finałach Wielkopolskich o możliwość gry w ogólnopolskiej edycji Pucharu Polski sezonu 2017/18.
W okręgu kaliskim o okręgowy puchar walczyły ze sobą Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Jarota Jarocin. Zwycięsko z tej potyczki wyszli trzecioligowcy, z Jarocina którzy pokonali swych rywali 0:2. W okręgu leszczyńskim naprzeciwko siebie stanęły zespoły Obry Kościan i Rawii Rawicz. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy Rawii którzy pokonali Obrę 2:1. Z kolei w okręgu pilskim Nielba Wągrowiec pokonała Płomień Połajewo 5:1. Warto tutaj wspomnieć, że w zespole Nielby całe 90 minut rozegrał były zawodnik Polonii Patryk Palacz. W okręgu konińskim spotkali się dwaj trzecioligowcy. Tutaj lepszy okazał się Górnik Konin który pokonał Sokoła Kleczew 1:0. Finał strefy poznańskiej pomiędzy Tarnovią Tarnowo Podgórne a naszą Polonią Środa Wielkopolska odbędzie się za dwa tygodnie 24 maja o godzinie 17:00 na stadionie w Tarnowie Podgórnym.
Drabinka wojewódzkiego pucharu Polski:
Udział biorą zwycięzcy okręgowych pucharów: Jarota Jarocin, Górnik Konin, Rawia Rawicz, Nielba Wągrowiec i Tarnovia Tarnowo Podgórne lub Polonia Środa Wielkopolska.
I runda - 24 maja
Rawia Rawicz - Jarota Jarocin
Nielba Wągrowiec - Górnik Konin
Tarnovia/Polonia – wolny los
1/2 finału - 7 czerwca
Rawia Rawicz / Jarota Jarocin - wolny los
Polonia/Tarnovia - Nielba Wągrowiec / Górnik Konin
Finał - 21 czerwca
Zwycięzcy półfinałów
Najnowsze aktualności
-
06.08.2025
Transmisja ze Świnoujścia
W drugiej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Świnoujściu z tamtejszą Flotą. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 9 sierpnia o godzinie 16:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem. -
05.08.2025
PP: Trzeci zespół gra dalej
We wtorek 5 sierpnia trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozpoczął zmagania w tegorocznym okręgowym Pucharze Polski. Na własnym boisku poloniści podejmowali Pogoń Książ Wlkp.
-
05.08.2025
Sobota w Świnoujściu
W najbliższy weekend stadion przy ul. Matejki w Świnoujściu ponownie ożyje! W ramach 2. kolejki rozgrywek III ligi Flota Świnoujście podejmie Polonię Środa Wielkopolska. Początek spotkania już w sobotę 9 sierpnia o godzinie 17:00, a emocji z pewnością nie zabraknie.
-
03.08.2025
PP: Juniorzy odpadli z pucharu
W niedzielny wieczór zespół juniorów Polonii Środa rozegrał spotkanie pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski na szczeblu poznańskim. Rywalem podopiecznych Marcina Łopusińskiego był Pelikan Niechanowo.
-
02.08.2025
Składy lig okręgowych w rundzie jesiennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały zespoły Polonii w rocznikach 2010-2014.
-
02.08.2025
Towarzysko z KF Teuta
W sobotę 2 sierpnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Opalenicy na towarzyskie spotkanie z przedstawicielem Albańskiej Ekstraklasy KF Teuta Durres. Szkoleniowiec Polonii Środa na spotkanie zabrał wszystkich zawodników którzy w rozegranym dzień wcześniej meczu ligowym przebywali na boisku mniej czasu.
-
02.08.2025
Klątwa przełamana, Błękitni pokonani
W piątek 1 sierpnia piłkarze Polonii Środa zainaugurowali sezon 2025/26. Na własnym stadionie poloniści podejmowali Błękitnych Stargard, a więc czołową ekipę poprzedniego sezonu.
-
01.08.2025
Polonia z dotacją MSiT na rok 2025!
Klub Sportowy Polonia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2025.